TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda projelerini sergilediler

Elbistan Geçit Şehit Mevlüt Yalçınkaya Ortaokulu öğrencileri, danışman öğretmenleri nezaretinde hazırladıkları 10’u İngilizce olmak üzere toplam 15 projeyi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda sergiledi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Şehit Mevlüt Yalçınkaya Geçit Ortaokulu’ndaki TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, Milli Eğitim Şube Müdürü Alparslan Ceran ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kurdele kesiminin ardından fuarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan okul müdürü Turabi Kılınç, Geçit Şehit Mevlüt Yalçınkaya Ortaokulu olarak 8 yıldır üst üste TÜBİTAK fuarı düzenleme başarısı gösterdiklerini söyledi.

Okulun başta LGS olmak üzere sınavlardaki başarısını bilimsel projelerle de desteklemek istediklerini belirten Kılınç, bu yıl 10’u İngilizce olmak üzere 15 proje sergilendiğini dile getirdi.

Öğrencilerin, büyük emek ve özveri ile çalışarak bu projeleri hazırladıklarını ifade eden Kılınç, “Proje yürütücü öğretmenimiz Alperen Barın’a, tüm öğretmenlerimize ve öğrencilere teşekkür ediyorum. Bu projelerin hepsi de çabanın ve çalışmanın sonucu ortaya çıktı. Projelerimizin çoğunda öğrencilerimizin emeği büyük. Hepsini kutluyorum” dedi.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de, stantları tek tek gezerek projeler hakkında detaylı bilgi aldı.

Çetin, özgün projeler hazırlayan öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş da, öğrencilere başarılar diledi.

 

26 May 2022 - 17:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Eğitim