Uzman çavuşun şehit olduğu hain pusuyu kuran terörist öldürüldü

Ekinözü ilçesinde 11 yıl önce pusu kurdukları jandarma trafik timindeki bir uzman çavuşun şehit düştüğü ve 2 askerin de yaralandığı saldırının faillerinden olan ‘yeşil’ kategorideki İranlı terörist, JÖH birliklerinin düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirildi.

 30 Temmuz 2011 Cumartesi günü, Ekinözü ilçesine bağlı Gaziler Köyü Gelleviz Mevkii’nde 2 kişinin ölümü ile sonuçlanan trafik kazası ile ilgili keşif yapan Afşin İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı jandarma trafik timi, görev dönüşü teröristlerce pusuya düşürülmüştü. Hain saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Abdülmecit Yıldırım şehit olurken 2 asker de yaralanmıştı.

İçişleri Bakanlığı, EREN ABLUKA-12 Şehit Jandarma Er Cüneyt Kırlı Operasyonu kapsamında, Osmaniye-Merkez-Küllü köyü kırsalında ölü ele geçirilen 2 teröristten Agit-Kotol kod adlı teröristin, 11 yıl önce Ekinözü’ndeki hain saldırının faili olduğunu açıkladı.

Açıklamada, “Etkisiz hale getirilen teröristlerin kimliği belli oldu, biri yeşil, biri gri kategoride. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde Amanos Sahada üst düzey sorumlu olarak faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi'nde 2 milyon TL'ye kadar ödülle 'Yeşil' kategoride aranan, İranlı Agit- Kotol kod adlı Hakim Bedri adındaki terörist olduğu belirlendi. Diğer teröristin ise Sözde Amanos Sahada faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi'nde 500 bin TL'ye kadar ödülle 'Gri' kategoride aranan, Armanç Nesimi kod adlı Beraat Boztemir adındaki terörist olduğu tespit edildi.

İçişleri Bakanlığı açıklamasında, "Şehidimizin kanı yerde kalmadı! Yeşil kategoride aranan Agit-Kotol kod adlı Hakim Bedri adlı teröristin, Ekinözü ilçesi Gaziler köyünde Uzm. J. III. Kad. Çvş. Abdülmecit Yıldırım'ın şehit edilmesi 1 astsubay ve 1 Uzman Jandarma Çavuşun yaralanması olayının faili olduğu tespit edildi. Teröristlerin sözde Amanos saha olarak adlandırılan Hatay- Gaziantep-Osmaniye ve Kilis illeri bölgesinde, 2013-2021 yılları arasında erzak temin etmek amacıyla çok sayıda vatandaşımızı alıkoyma, yağma ve kundaklama olaylarına karıştığı tespit edildi” ifadelerine yer verildi.

25 May 2022 - 17:50 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel