Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Elbistan Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulu tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nda özgün 25 proje sergilendi.

Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı
Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılış kurdelesi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Şube Müdürleri Alparslan Ceran ve Mehmet Yılmaz ile okul müdürü Ömer Yılmaz tarafından kesildi.

Açılış sonrasında değerlendirme yapan Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulu Müdürü Ömer Yılmaz, fuarda 25 projenin yer aldığını söyledi.

 TÜBİTAK 4006 projesindeki asıl amacın bilimi, araştırmayı sevdirmeye çalışmak olduğuna değinen Yılmaz, “Okulumuzun öğrencileri, proje danışmanı öğretmenleri eşliğinde özverili bir çalışma ile 25 projeyi kısa bir sürede sergiye hazır hale getirdiler. Bu sayede öğrencilerimizde araştırma, bilimsel yöntemi kullanma ve el becerilerini arttırma, takım halinde çalışma gibi birçok alanda gelişme sağlamış olduk. Bu fuara emek harcayan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de, stantları tek tek gezerek projeler hakkında detaylı bilgi aldı.

Çetin, bilim fuarlarının önemli bir eğitim faaliyeti olduğuna dikkat çekerek, “Bu fuarlar, öğrencilerimizi araştırmaya ve bilime teşvik etmenin yanında proje hazırlama becerilerini geliştirmesi ve ortaya çıkan çalışmaları sunmaları açısından katkı sunuyor. Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulu öğrencilerimiz de büyük emekler vererek bu projeleri hazırlamışlar. Öğrencilerimizin bilime ve araştırmaya olan ilgilerine şahit olmak; projelerini sunarken heyecanlarını paylaşmak da bizleri mutlu ediyoruz. Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

24 May 2022 - 17:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel