Kazandıkları ödülü SMA hastası bebek için bağışladılar

Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, 19 Mayıs Gençlik Haftası çerçevesinde düzenlenen turnuvada kazandıkları para ödülünü, SMA Tip 2 hastası olan Destan Duru Evren için başlatılan yardım kampanyasına bağışladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastası 19 aylık Destan Duru Evren’in yurt dışındaki tedavisi için valilik onaylı yardım kampanyası başlatıldı. Aile fertleri, “Destan Duru Evren Yaşasın” başlığı ile başlatılan kampanya kapsamında sosyal medya ve basın aracılığı ile hayırseverler ile vatandaşlardan destek talebinde bulundu. Destan Duru’nun ailesinin, “Umudumuzu kaybetmek istemiyoruz’ şeklindeki çağrısı, Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından da duyuldu.

Okul öğretmenleri, 19 Mayıs Gençlik Haftası çerçevesinde düzenlenen dart turnuvasında derece elde etti. Öğretmenler, kazandıkları para ödülünü, Destan Duru bebek için başlatılan kampanyaya bağışlamaya karar verdi.  

Para ödülünü açılan banka hesabına yatıran öğretmenler, Destan Duru bebeğin yaşam mücadelesine katkı sağlamak ve diğer insanlarda da farkındalık oluşturmak istediklerini belirttiler.

Okul müdürü Hakan Kılıç da, bu duyarlı davranışlarından dolayı öğretmenlerini tebrik etti.

 

21 May 2022 - 17:03 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel