Hakan Coşkun için vefa örneği: ‘Krallar unutulmaz; efsane olur’

Elbistan Dağcılık Kulübü (EDK), kulübün merhum kurucu başkanı Hakan Coşkun adına ‘Krallar unutulmaz; efsane olur’ adıyla özel bir projeye imza attı.

Büyütmek için resme tıklayın

Kulüp Başkanı Mustafa Kemal Kadayıfçı, başta spor dalları olmak üzere çeşitli mesleklere gönül verip; kendinden sonra gelenlere yol açan isimlere, vefa duygusunun göstergesi olarak plaket takdim ettiklerini dile getirdi.

Başkan Kadayıfçı, tüm ülke genelindeki dağcılık ve spor kulüplerini de kapsayan bu projenin, yaşamı boyunca dokunduğu her insanda unutulmaz bir iz bırakan merhum kurucu başkanları Hakan Coşkun’un anısına düzenlendiğini söyledi.

Kırgızistan'da bulunan Khan Tengri Dağı'nda zirve dönüşü kalp krizi geçirerek 26 Temmuz 2017’de hayatını kaybeden Coşkun’u asla unutmayacaklarını vurgulayan EDK Başkanı Mustafa Kemal Kadayıfçı, “Ecelle çok sevdiği dağlarda yüzleşen Hakan Coşkun ağabeyimiz, bizler için bir rehber ve liderdi. Yaşamına dokunduğu her insanda güzellikler bıraktı. Biz de; önümüzde yürüyüp yolumuzu aydınlatan ağabeyimizi unutmamak ve unutturmamak için ‘Krallar unutulmaz; efsane olur’ adıyla kampanya başlattık.

Yokluğunu her zaman hissettiğimiz; her zirvede kendisinden bir hatırayla karşılaştığımız Hakan ağabeyimiz gibi spora ve sporcuya yol gösterenlere de vefa borcumuz var. Bu isimlerin gönlümüzdeki yerini onlara hissettirmek istiyoruz. Bu yüzden projemizi tüm ülke çapında sürdürüyoruz. İlk olarak da bölgemizde yamaç paraşütü ve paramotor sporlarının öncüsü olan, bu sporları sevdirmek için gecesini gündüzüne katan Elbistan Yamaç Paraşütü Kulübü ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Sayın Turgut Akbaş’a plaket takdim ettik.

Özel çabaları ile yapılan yamaç paraşütü pistine; Hakan Coşkun’un ismini verilmesinden ve şehrimizin bu spora katkılarından dolayı kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Onun, Hakan ağabeye olan vefası, bizler için de çok büyük anlam ifade ediyor. İnşallah, önümüzdeki günlerde projemizi farklı organizasyonlarla sürdüreceğiz. Spora ve sporcuya ışık olanlarla dostluğumuzu ve gönlümüzü bir tutmaya devam edeceğiz. Hakan Coşkun ağabeyimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Elbistan Yamaç Paraşütü Kulübü ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Sayın Turgut Akbaş ise, Hakan Coşkun’un, sadece Elbistan değil tüm Türkiye için unutulmaz bir değer olduğunun altını çizdi.

Akbaş, aldığı plaketin bu yüzden çok anlamlı olduğuna değinerek, “Hakan Coşkun, 41 yıllık yaşamında birçok sporcuya ilham oldu. Onun yerini asla kimse dolduramaz. Mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu.

21 May 2022 - 16:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel