Gençlik Sergisi açıldı

Elbistan Gençlik Merkezi’ndeki resim atölyesinde kursiyerler ile usta öğreticilerin yaptıkları karakalem ve yağlı boya resimlerin yer aldığı Gençlik Sergisi açıldı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Gençlik Merkezi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Gençlik Sergisi açtı. Elbistan Şehir Müzesi bahçesindeki serginin açılışına; Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kayhan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Soner Arslan, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bayram Alış, Şehir Müzesi Müdürü Hulusi Ünsal ile Gençlik Merkezi Müdür Vekili Mevlüt Türkan katıldı.

Sergide, Elbistan Gençlik Merkezi’nde açılan resim atölyesinde usta öğreticiler ile kursiyerlerin el emeği göz nuru olan çok sayıda eser, vatandaşların beğenisine sunuldu.

Açık hava sergisi hakkında bilgi veren Elbistan Gençlik Merkezi Müdür Vekili Mevlüt Türkan, “Kurumumuz bünyesindeki resim kursu ve atölyesinde kursiyerlerimizin yapmış olduğu çalışmaları, tanıtmak adına açık havada Gençlik Sergisi açtık. Genç ressamlarımızın ellerinden çıkan, bu güzel eserler, Gençlik Haftası'na renk kattı” dedi.

Sergiyi gezen ve eserleri tek tek inceleyen Elbistan Kaymakamı Özkan Demir de,  “Bugün, Gençlik Merkezi’mizin resim atölyesinde öğretmenlerimiz ve kursiyerlerimiz tarafından çeşitli tarzlarda yapılan çalışmaların olduğu sergideyiz. Gerçekten çok güzel ve özel eserler ortaya çıkarmışlar. Ellerine sağlık. Emek veren herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaymakam Demir ve beraberindekiler daha sonra, Elbistan Halk Eğitimi Merkezi’nin Müzeler Günü dolayısıyla açtığı standı ziyaret ederek bilgi aldı.

 

20 May 2022 - 17:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel