Şar Dağı’nın zirvesine tırmandılar

Elbistan Dağcılık Kulübü’nün organize ettiği halk tırmanışına katılan sporcular ve vatandaşlar, Şar Dağı’nın 2180 metrelik zirvesine başarılı bir t...

Şar Dağı’nın zirvesine tırmandılar
Şar Dağı’nın zirvesine tırmandılar
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Dağcılık Kulübü’nün organize ettiği halk tırmanışına katılan sporcular ve vatandaşlar, Şar Dağı’nın 2180 metrelik zirvesine başarılı bir tırmanış gerçekleştirdiler.

Elbistan Dağcılık Kulübü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı anısına ‘Gençler ve Kendini Genç Hisseden Herkes’ sloganı ile halk tırmanışı organize etti. Şar Dağı’nın 2180 metredeki zirvesine olan tırmanış, saat 07.00’de 90 kişilik katılımla cezaevi karşısında bulunan çamlık mevkiinden başladı. Zirve tırmanışına katılanlar, yaklaşık 1700 metre yükseklikteki At Yatağı mevkiinde kahvaltı ve zirve toplantısı için mola verdi. Burada, Elbistan Yamaç Paraşütü Derneğinin gösterisi izlendi. Gösterinin ardından tekrar başlayan tırmanış, sırt hattı takip edilerek Şar Dağı’nın 2180 metrelik zirvesinde son buldu. Zirveye 67 kişi ulaştı. Katılımcılar, burada zirve heyecanı yaşarken; bol bol da hatıra fotoğrafı çekti. Dönüş ise aynı rota kullanılarak yaklaşık 3 saatte sorunsuz bir şekilde sonlandırıldı.

Tırmanışla ilgili olarak değerlendirme yapan Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı Mustafa Kemal Kadayıfçı, 19 Mayıs’a ve gençlere yakışır bir zirve olduğunu söyledi.

Bugüne kadarki en kalabalık zirve tırmanışlarından birini sorunsuz şekilde tamamladıklarını belirten Kadayıfçı, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Kadayıfçı, “Bu tırmanışımızda bizlere eşlik eden yürüyüş arkadaşlarımıza, bizlerden maddi manevi desteğini esirgemeyen Elbistan Belediyesine, Elbistan Yamaç Paraşütü ve Havacılık Derneğine, Doğu Akdeniz Arama Kurtarma Derneğine, Eloff Ofroad Kulübüne, Gaziantepli Baklavacı Hacıoğullarına, Hakan Coşkun Nurhak Dağcılık Kulübüne ve MCIA Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aygün’e teşekkür ederiz” dedi.

19 May 2022 - 22:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel