Kaymakam Demir’den 19 Mayıs mesajı

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Demir, mesajında 19 Mayıs 1919’da büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak yaktığı meşalenin, işgali yazgı olarak kabul etmeyen bir milletin yolunu aydınlattığına vurgu yaptı.

 19 Mayıs ruhunun, karanlığı aydınlığa çevirdiğini hatırlatan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, “19 Mayıs 1919 günü, yeni bir destanın başlangıcı ve milletimizin bağımsızlığının ilk adımı; bağımsızlığımızdan asla vazgeçmeyeceğimizin de bir yansımasıdır” dedi.

Kaymakam Demir, istiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs gününün gençlere armağan edilmesinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere verdiği değerin ve duyduğu güvenin göstergesi olduğuna değindi.

Gençliğin, milletimizin geleceği olduğunun altını çizen Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Vatanını canından üstün tutan ecdadımızın kahramanlık dolu mücadelesi ve büyük fedakârlıkları sonucu kurulan cumhuriyetimiz, devletimiz sizlere emanettir. Yarınımızın teminatı olan sizler, bu büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Nice badirelerden geçerek bu günlere ulaşan ve bir asra yakın süredir dimdik ayakta duran cumhuriyetimizi ve ülkemizi geleceğe emin adımlarla taşıyacağınıza olan inancımız tamdır. Şundan eminiz ki bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği, bilgi çağının gereksinimlerini üzerinde taşıyacak gençlerimizin elinde olacaktır. Bu yolda gençlerimizin her zaman yanında olmayı en büyük görevlerden biri olarak addediyoruz.  gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlık ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, sevgili gençlerimizin ve saygıdeğer halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

18 May 2022 - 18:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel