Başkan Taşkın güven tazeledi

Yeniden Refah Partisi Nurhak İlçe Teşkilatı’nın 2.Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Hüseyin Taşkın yeniden bu göreve seçildi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Yeniden Refah Partisi Nurhak İlçe Teşkilatı’nın 2. Olağan Kongresi yapıldı. Mevcut başkan Hüseyin Taşkın’ın adaylığında tek liste halinde gidilen kongreye, Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Dere, çevre ilçelerin başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partililer katıldı.

Divan oluşturulmasının ardından başlayan kongrede, ilk olarak partinin mali ve denetim raporları ibra edildi.

Kongrenin açılış konuşmasını Yeniden Refah Partisi Nurhak İlçe Başkanı Hüseyin Taşkın yaptı.

Parti olarak ‘önce millet’ dediklerini ve Milli Görüş’ü ülke yönetimine getireceklerini vurgulayan Taşkın, “Biz, dert yumağına dönen vatandaşımıza borç ve faiz değil; üretim ve istihdam odaklı bir ekonomik model öneriyoruz. Ülkenin içinde bulunduğu bu çöküntünün ilacı Milli Görüş’te. Biz, merhum Erbakan Hocamızın çizdiği bu yolda adımlarımızı kararlılıkla atıyoruz. Yönetime geldiğimizde de ülkeyi nasıl düzlüğe çıkıyor hep beraber göreceğiz. Milli Görüş bunu yıllar önce yaptı. Şimdi de çözecek” şeklinde konuştu.

Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Dere de, Başkan Taşkın ve ekibini tebrik ederek, “2023 seçimlerinden sonra Milli Görüş iktidarının güneşi doğacak. Denk bütçenin yapıldığı, faizi kısa sürede sıfıra indirip israfın önüne set çekeceğiz. Milli Görüş, bu ülkedeki her bir vatandaşın derdinin dermanı olacak” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Mevcut başkan Hüseyin Taşkın, kongreye katılan delegelerin oyları ile tekrar aynı göreve seçildi.

18 May 2022 - 18:07 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel