Elbistan Dağcılık Kulübü’nden 19 Mayıs halk tırmanışı

 Elbistan Dağcılık Kulübü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Şar Dağı’nın 2180 metrelik zirvesine halk tırmanışı gerçekleştirecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Tüm doğasever ve vatandaşların katılabileceği zirve tırmanışı ile ilgili olarak değerlendirme yapan Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı Mustafa Kemal Kadayıfçı, etkinliğin MCIA Grup, Gaziantepli Baklavacı Hacıoğulları ile Elbistan Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleştirileceğini söyledi.

Kulüp olarak; başta Elbistan ve çevresi olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında tırmanışlar, kamp etkinlikleri ve çeşitli spor organizasyonları düzenlediklerini ifade eden Kadayıfçı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 2180 metrelik bir zirve tırmanışı planladıklarını dile getirdi.

Etkinliğin halka açık olduğunu ve tüm yaş gruplarının katılabileceği bir halk tırmanışı olduğunun altını çizen Kadayıfçı, “Elbistan Dağcılık Kulübü olarak, ilk kez böyle bir etkinliği düzenlemenin sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Yaşı ve deneyimi fark etmeksizin tüm halkımız bu tırmanışa katılabilir. Elbistan’ı Şar Dağı’nın zirvesinden görme zevki ve heyecanını yaşamak isteyen tüm vatandaşlarımız tırmanışımıza davetlidir.

Tırmanışımız, kulübümüzün deneyimli ve profesyonel rehberlerinin refakatinde yapılacaktır. Tırmanış rotası da bu doğrultuda özenle seçilmiştir. Tüm güvenlik önlemleri düşünülerek gerçekleştirilecek tırmanışımız, 19 Mayıs Perşembe günü saat 07.00’de Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu karşısındaki çamlık mevkii-su deposu civarından başlayacak. İlk olarak, Bayrak Tepe’de bulunan şanlı bayrağımızı yenileyip göndere çekeceğiz. Burada anma töreni yaptıktan sonra tırmanışımız devam edecek. At Yatağı olarak adlandırılan mevkie ulaştığımızda ise kahvaltı programımız yapılacak. Buradan da zirveye doğru yürüyüşümüzü başlatacağız. Zirveye ulaştığımızda da fotoğraf çekimi ve diğer seremoniler yapılacak. İniş de; tıpkı tırmanışta olduğu gibi kulübümüzün rehberliğinde en emniyetli şekilde sağlanacaktır.

Tırmanışa katılmak isteyen tüm vatandaşlarımızı, saat 07.00’de belirtilen mevkie bekliyoruz. Başvuru ve irtibat için 0551 258 0909 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Tırmanış için katılımcılarımızın yanlarına; yürüyüşe uygun spor ayakkabı ya da bot, sırt çantası, siperlikli şapka varsa güneş kremi, atıştırmalık, güneş gözlüğü, en az 2 litre su ve hava muhalefetine karşı kapüşonlu eşofman üstü gibi kıyafet almaları gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

 

 

17 May 2022 - 17:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel