Bir günlüğüne asker oldular                  

Kahramanmaraş’ta, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı uygulama kapsamında engelli vatandaşlar engelliler için temsili askerlik töreni düzenlendi.

Bir günlüğüne asker oldular                  
Bir günlüğüne asker oldular                  
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Temsili askerlik töreni, 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı General Mehmet Hayri Tarhan Kışlası’nda düzenlendi. Sabah saatlerinde aileleriyle birlikte Komutanlığa gelen aday askerler, birliklerine teslim oldu. Önce kıyafetlerini verilen adaylara üniforma ve botlarını giymeleri sırasında görevli personel yardımcı oldu. Temsili askerlik töreninde, saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından engelli askerler, silahların üzerine ellerini koyarak yemin etti. Engelliler, 1 günlük temsili askerlik görevini yerine getirdikten sonra terhis belgelerini aldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, askerliğin kutsiyetine vurgu yaparak, 1 günlüğüne temsili askerlik yapan engellileri tebrik etti.

Engelli askerler ve aileleriyle yakından ilgilenen Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun da, “Engelli kardeşlerimiz için tertip edilen temsili askerlik törenine katılım sağlayarak, engelli kardeşlerimizin heyecanlarına ortak olmaya çalıştık. Engelli askerlerimiz de verilen görevleri ve eğitimleri en iyi şekilde uygulayarak askerlik için hiçbir şeyin engel tanımayacağını bir kez daha herkese ispat ettiler. Bu vesileyle uygulamanın icra edilmesinde emeği olanlara şükranlarımı sunuyor, engelli kardeşlerimize de bir ömür boyu aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Engelli askerlere Valimiz Ömer Faruk Coşkun ve protokol üyeleri tarafından yemin töreni sonrasında terhis belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.

Temsili askerlik törenine engelliler ve ailelerinin yanı sıra, Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Şen, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile askeri personel katıldı.

17 May 2022 - 17:29 Kahramanmaraş- Güncel