Bahçelievler Kız AİHL’de TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Elbistan Bahçelievler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 25 projenin yer aldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılış kurdelesi, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Şube Müdürü Alparslan Ceran ve okul müdürü Ayşegül Göçer tarafından kesildi.

Açılış sonrasında değerlendirme yapan Bahçelievler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ayşegül Göçer, fuarda 25 projenin yer aldığını söyledi.

Göçer, şöyle konuştu:

“Ülkemizde bilim kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik olarak oluşturulan TÜBİTAK Bilim Fuarları, öğrencilerin kendi belirledikleri konular üzerinde araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.

Okul olarak öğrencilerimizi, milli ve manevi değerlerimizi benimseyen; insan haklarına ve evrensel hukuk kurallarına saygılı, bilgiye ulaşmanın yollarını öğrenmiş, bilim ve teknolojinin imkanlarından yararlanabilen bireyler şeklinde yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. Takım gücüyle hedef ve amaçlarına ulaşmak isteyen okulumuz, uluslararası eğitim standartlarına uygun bir şekilde devam ediyoruz” dedi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise, “Bu düşünceleriniz sizi geleceğe; bizi de sizinle beraber daha ileri bir başarılı noktalara taşıyacak hamle olacak inşallah. Bundan sonraki süreçte de sizlerle daha çok hasbıhal etmek istiyorum. Hem sosyal projelerle hem de ileride gireceğiniz üniversite sınavında çok başarılı sonuçlar almanızı temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de, “Sizlerdeki ışığı ve enerjiyi hissedebiliyoruz. Bilime ve bilimsel çalışmaya kıymet veren herkesi, öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi kutluyorum. Sizler bir ışıksınız ve bizler de bu ışığı en güzel şekilde geleceğimize yansıtmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Katılımcılar ve davetliler, daha sonra fuarı gezerek projeler hakkında bilgi aldı.

 

17 May 2022 - 17:24 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel