Deva Partisi’nden Gaziantep mitingine davet

Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Muhammed Şahin, 21 Mayıs’ta Gaziantep’te gerçekleştirilecek mitinge tüm ilçe ve bölge halkını davet etti.

Başkan Şahin, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “AKP devri fiilen sona ermiştir. Adalet ve liyakat için Deva Partisi diyoruz” ifadesini kullandı.

Partisinin; ekonomi, adalet, eşitlik ve demokrasi krizine deva olma amacıyla eğitim düzeyi yüksek, genç ve mesleğinde başarılı olan cesur kişilerce kurulduğunu belirten Başkan Şahin, “Deva Partisinin, devlet tarihinde hükümetlerce dahi yapılmayan çalışmaları yapması milletimiz için umut dolu gelişmelerdir. Hükümet olmadan devleti nasıl yöneteceğini hazırladığı yazılı planlarla anlatan, eylem planları hazırlayan Deva Partisi hükümetin korkulu rüyası haline gelmiştir. Bu korku ile seçim kanununu değiştirmişler ve savurgan şeffaf olmayan ihaleleri artırmaktalar.

Yine bu yüzdendir ki Gaziantep valiliği kamuoyuna da sunulan belge ile Deva Partisinin mitingi için çok daha merkezi ve büyük olan demokrasi meydanı başvurusuna "uygun" kaydı düşerek onaylamış, günler sonra evrakta uygun yazısının yanına farklı bir kalem kullanarak "değil" ibaresi eklemiştir. Kimin talimatı ile bu engelleme yapıldığı kamuoyu takdirindedir. Vali ise devletin valisi olduğunu unutmuştur. Bu baskı, adaletsiz ve liyakatsiz yönetimin atadığı validen normal bir şey beklemek de sanırım bizim hatamızdır. Milletimizi 21 Mayıs’taki ilk mitingimiz olan büyük Gaziantep mitingine davet ediyoruz” dedi.

 

 

 

17 May 2022 - 17:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel