İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, görevine başladı

 Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Fatih Çetin, görevine başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Mesaisine başlayan Çetin, yaptığı değerlendirmede, “Memleketim olan Elbistan'da devletim ve milletim için çalışmayı nasip eden Rabbime şükrediyor, bana böylesine değerli bir vazifeyi emanet eden başta Sayın Bakanımız olmak üzere herkese şükranlarımı arz ediyorum. Benden önce şehrimize, şehrimizin kıymetli insanlarına, yarınlarımız olan sevgili çocuklarımıza emeği geçen değerli eğitim neferlerine gönülden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Elbistan'ın eğitimde çıtasının yükseltilebilmesi için çağcıl bir vizyon, istişare kültürü ve biz merkezli bir eğitim liderliğiyle hareket edeceğini vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, şöyle devam etti:

“Ord. Prof. Dr. Mükrimin Halil Yinanç, Aşık Mahzuni Şerif ve Ozan Abdurrahim Karakoç gibi pek çok örnek şahsiyetin yetiştiği bu güzide topraklarda, şahsımıza tevdi edilen bu kutsal görevin gururunu yaşamakla birlikte büyük bir sorumluluğu da üstlendiğimizin farkındayız. Atanmış değil de "adanmış" bir ruhla çıktığımız bu yolda, mesleki tecrübe ve akademik donanımımızı sahada titizlikle uygulayacağımızdan, eğitim başarısında sadece ilin değil ülkenin de lokomotifi olmak için mesai mefhumu gözetmeden çalışacağımızdan ve Elbistan'ın menfaati için çalmadık kapı bırakmayacağımızdan emin olunmasını isteriz. Türkiye'nin 4. büyük ovasında yer alan ve ilin coğrafi-ekonomik olarak en büyük şehri olan Elbistan'ın eğitimde çıtasının yükseltilebilmesi için çağcıl bir vizyonla, "az reklam çok iş" düsturuyla, istişare kültürüyle ve biz merkezli bir eğitim liderliğiyle yönetilmesinin başarı ivmesine katalizör etkisi yapacağı kanaatindeyiz. Ceyhan Nehri ile insana huzur veren şirin Elbistan'ın, güçlü eğitim ordusuna güvenilmesini ve göstereceğimiz gayretin desteklemesini bekliyoruz.”

Meslektaşları, milli eğitim camiası ve öğrencilere seslenen Çetin, “Bu süreçte iletişime, ekip ruhuna, projeci bakış açısına, sorunlara reaktif değil proaktif çözümler üretmeye önem verdiğimizi de belirtmek isteriz. Elbistan'ımızda, eğitimde mevcut olan iyi örneklerin kıvamını artırmak, bu çalışmalara yenilerini eklemek, başarıyı arttırabilmek için eğitim örgütünün tüm unsurlarının huzurla çalışacağı bir atmosferin vazgeçilmez olduğunun bilincindeyiz. Yeni bir heyecanla el ele verip kentimizi ve bölgemizi her alanda daha da ileri götüreceğimize samimiyetle inanmanızı istiyoruz.

Birçok medeniyete ev sahipliği ve Dulkadiroğlu Beyliği'ne başkentlik yapmış olan kadim şehir Elbistan'da 21.yüzyıl yaşam becerileri ile donanmış, Endüstri 4.0 çağına ayak uydurabilen, okuyan, araştıran, üreten, eleştirel düşünebilen, kendine güvenen, bilim ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlere bağlı, insani değerleri özümsemiş, merhametli ve mutlu bireyler yetişmesine katkı sağlamak için bizler hazırız. Vizyonu Şar Dağı'ndan yüksek, perspektifi Elbistan Ovası'ndan geniş, özgürce hayal edebilen, yetiştirilen değil kendini yetiştirebilen, handikaplarını görebilen, etik duyarlılık besleyen, gelenekle geleceği sentezleyebilen, evrensel ve yerel değerleri bir potada eritebilen, ben'ini keşfedebilen, biz olabilen, entelektüel tarafı olan, bilim ve sanatta mahir nesiller yetişmesi için üstün gayret sarf edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, üniversitelerimiz, sendikalarımız, basınımız ve diğer tüm paydaşlarımızın destekleriyle, bir ekip ruhu ile güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Fatih Çetin kimdir?

 

1983 yılında Elbistan’ın Karahüyük köyünde doğdu. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Elbistan´da okudu. 2006 yılında Muğla Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. 2015-2018 yılları arasında Elbistan Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ekibinde görev aldı, yazmanlık ve proje koordinatörlükleri yaptı. Mesleki kariyerine 2006 yılında Erzurum/Tortum/Peynirli Köyü İlkokulu’na sınıf öğretmeni olarak atanarak başladı. 2006-2018 yılları arasında öğretmen ve müdür yardımcısı olarak görev yaptı. 2018-2020 yılları arasında Tekirdağ/Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2020-2021 yılları arasında Edirne/İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2021-2022 yılları arasında Eskişehir/Mihalıççık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yaptı. 16 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini asaleten yürütmektedir. Milli Satranç Hakemidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

16 May 2022 - 17:31 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel