Milli eğitim camiasından Kürşat Bayazıt’a veda

Pazarcık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt için veda programı gerçekleştirildi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

2014 yılından beri Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Kürşat Bayazıt, Pazarcık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. Bayazıt için, 8 yıldır görev yaptığı kurumda bir veda programı düzenlendi. Programa, şube müdürleri, okul/kurum müdürleri ile personeller katıldı. Şube Müdürleri, tüm ilçe milli eğitim camiası adına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt'a 8 yıldır eğitim alanında, hem fiziki eğitim ortamları açısından hem de akademik başarı açısından yaptığı önemli katkıları, başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, bundan sonraki hayatında başarılarının devamını dilediler.

Burada bir değerlendirme yapan Bayazıt ise, “8 yıldır büyük bir şevk ve onurla çalıştığım Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden tayinim çıkması sebebiyle ayrılıyorum. Görev sürem boyunca; kentimizin eğitimdeki başarı çıtasını yükseltmek için gayret gösterdim. Ekip ruhu içinde yaptığımız proje ve çalışmalarla öğrencilerimizin eğitim, bilim, sosyal - kültürel ve sportif alanda başarılı bireyler olarak yetişmesini amaçladık. Öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm milli eğitim camiasını bir ailenin fertleri gibi görerek; onların bu kutsal vazifelerini en iyi şekilde yerine getirmelerinde desteğimizi esirgemedik. Bu doğrultuda da tüm enerjimizi ilçemizdeki eğitim yuvalarının fiziki ve teknolojik altyapısını geliştirerek daha nitelikli kurumlar haline getirmeye çalıştık. Benim için asli olan görevimi layıkıyla ve hakkıyla yapabilmek, bu kubbede hoş bir seda bırakabilmiş olmaktır.

Öncelikle bu görevi bize tensip buyuran, her zaman yanımızda olan ve desteğini hiçbir zaman da esirgemeyen AK Parti Grup Başkanvekili Sayın Mahir Ünal Beyefendiye şükranlarımı sunuyorum. Sayın Bakanım Mahir Ünal Beyefendinin eğitim alanında ilçemize kazandırdıkları yatırımların takipçisi olmaya çalıştık. Kendilerine bu yatırımlardan dolayı bir kez daha tüm eğitim çalışanları ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca çalışmalarımızda bizlere yol gösteren ve devamlı desteği hissettiren Elbistan Kaymakamımız Sayın Özkan Demir'e teşekkür ediyorum.

Omuz omuza görev yaptığımız tüm okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve kurum personelimize, tüm kurum müdürlerimize teşekkür ediyor; görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Program sonunda, Bayazıt’a plaket takdim edildi.

 

16 May 2022 - 17:29 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel