Elbistan Fen Lisesi, ‘Limitless Makers’ta’ Kahramanmaraş’ı temsil edecek

Elbistan Fen Lisesi’nin 30 öğrencisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Limitless Makers’ projesinde Kahramanmaraş ve ilçemizi temsil edecek.

Haber albümü için resme tıklayın

Proje ile ilgili bilgi veren okul müdürü Mikail Şahin; projenin ulusal çapta organize edildiğini belirterek, “Limitless Makers programı, öğrencilere akademik girişimcilik alanında eğitim vermeyi amaçlayan ve insanlık yararına teknoloji üretim basamaklarını öğrencilerin kavramasını sağlamak adına tasarlanmış dört haftalık bir programdır. Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığının bir projesidir.

Gençlerin kendileri hakkında daha fazla bilgi edinmesi ve gerçek tutkularını, yeteneklerini ve amaçlarını keşfetmesi için içsel bir yolculuğa çıkmalarını hedefleyen bir program olacaktır. Güçlü yanlarından nasıl faydalanacağını ve yeteneklerini geleceğin teknolojik yol haritasıyla nasıl kullanacağı konusunda, derinlemesine bilgi vererek gençlerimizin gelecekteki başarılarını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olacağına inanıyorum” dedi.

Şahin, göreve geldikleri günden itibaren Elbistan Fen Lisesi’ni hem ilçe hem de bölgede marka okul haline getirebilmek için emek harcadıklarının altını çizerek, bu süreçte kendilerine destek veren tüm paydaşlara teşekkür etti.

Okul müdürü Mikail Şahin, projede Elbistan ve Kahramanmaraş’ı en iyi şekilde temsil edeceklerini de sözlerine ekledi.

Proje koordinatörü kimya öğretmeni Uğur Öksüz de,  bu projeye Kahramanmaraş'tan iki okulun katıldığını bu okullardan birinin Elbistan Fen Lisesi olmasının ilçemiz için oldukça mutluluk vereci olduğunu hatırlattı.

Öksüz, “Bu projeye katılacak öğrencilerimiz, İstanbul'da dört haftalık bir eğitime tabi tutulacak. Bu aşamada; akademisyenler, girişimciler ve gençler tarafından yürütülen sunumlar, bilim odağında tartışmalar ve son derece ilgi çekici uygulamalı etkinlikler gerçekleştirilecek. Öğrencilerimiz, üretim odaklı zihniyetin nasıl geliştirileceğini ve bu teknolojileri dünya üzerinde olumlu bir etki oluşturacak çözümler sunmak için fikir ve yeteneklerini nasıl uygulayacaklarını öğrenecekler.

Programa dahil olan öğrenciler; teknik girişimlerin kurulum aşamalarının neler olduğu ve değerlendirme parametrelerinin nasıl belirlendiği kavrayacak. Fikir üretmeden bilgi üretimine geçişte kullanılacak metodolojileri öğrenecek. Alanında başarılı olmuş, yenilikçi teknolojiler üzerine çalışan girişimci ve akademisyenlerle bir araya gelebilecekler.

 Bu projeye dahil olabilme başarısını gösteren 30 öğrenciye gerekli sunumlar yapıldı ve gerekli çalışmalar başladı. Bana verilen bu görev için okul idaresine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

14 May 2022 - 17:21 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel