Anadolu Lisesi öğrencisi, çizdiği resimle Türkiye finaline kaldı

Elbistan Anadolu Lisesi Öğrencisi Meryem Şevval Bağcı tarafından yapılan “Yüz Halka, Bir Zincir” isimli eser bölge finalini geçerek Türkiye finaline kaldı.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, ülke genelinde düzenlediği ‘Afetlerde Gönüllülük’ konulu resim yarışmasında Elbistan Fen Lisesi öğrencisi Meryem Şevval Bağcı, ‘Yüz Halka, Bir Zincir’ adlı eseri ile il birincisi olmuştu. Bağcı’nın çalışması, bölge finaline de adını yazdırdı. Genç ressamın eseri, Türkiye finalinde Kahramanmaraş’ı temsil etme hakkı kazandı.  

Okul müdürü Birkan Şatıroğlu, yaptığı değerlendirmede, “Öğrencimizi öncelikle tebrik ediyorum. Tüm dünyada afet yönetimine gönüllü katılımı teşvik ediliyor ve bu konuda teşvik edici ve kolaylaştırıcı önlemler alınıyor. AFAD Gönüllülük Projesi ile afet yönetiminde gönüllü olarak rol almak isteyen gençleri teşvik etmek için öğrencimizin çalışmasını önemsiyoruz. Öğrencimiz kendi isteği doğrultusunda, dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece topluma faydalı olmak arzusuyla böyle bir çalışmada yer almıştır. Kendisinin de bir gönüllü olması bizi mutlu etmiştir” ifadelerini kullandı.

 

14 May 2022 - 17:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel