‘Elbistan Anadolu Lisesi’ marka değeri tescillendi

Elbistan Anadolu Lisesi, il geneli Anadolu Lisesi türü proje okulları arasında ilk marka tescilli okullardan biri oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Okul Müdürü Birkan Şatıroğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında; Türk Patent Kurumu’na Elbistan Anadolu Lisesi olarak, faydalı model, marka ve tasarım gibi çok sayıda proje sunduklarını ve tescillerini aldıklarını ifade etti.

Öğrencilerin akademik başarıları ile birlikte farklı alanlarda yürüttükleri faaliyetlerinin sonuçlarının ortaya çıktığını belirten Şatıroğlu, şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Patent ve Marka Kurumu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında yapılan ülke genelindeki yürütülen faaliyetlere okul olarak biz de katıldık. Öğrenci ve öğretmenlerimizin gayretleri ile güzel projeler ortaya çıktı. Bunun yanı sıra okulumuz öğrencilerimizin YKS ve MSÜ sınavlarına hazırlanmasında, sınav puanı ve net ortalamalarına göre İl ve Türkiye ortalamalarının üstünde dereceye sahip olarak öne çıkmıştır. Elbistan Anadolu Lisesi, Türk Marka ve Patent Kurumu tarafından “Elbistan Anadolu Lisesi” ismi ve marka değeri ile resmi Marka Bülteninde yayınlanmıştır.”

Okuldaki bilimsel ve eğitim faaliyetlerine ilişkin de bilgi veren Elbistan Anadolu Lisesi Müdürü Birkan Şatıroğlu, “Okulumuz bünyesinde düzenlenen 8. Sınıf Matematik Olimpiyatları yarışmasına ilçe ortaokul öğrencileri katılmış, yarışma beğeni kazanarak il düzeyinde yapılması yönünde kurumumuza tavsiyelerde bulunulmuştur. Ayrıca marka, faydalı model, tasarım çalışmalarının her türlü giderleri okul-aile birliği tarafından desteklenmekledir. Ayrıca Türk Patent Kurumuna Faydalı Model olarak; ceviz kabuğu içerikli doğal nemlendirici krem ile okul logolu mouse pad tasarımlarının onay süreçleri devam etmekle birlikte çok sayıda projelerde müracaat aşamasına geldi.

 “Ders Veren Şarkı Türküler” isimli e-Twinning projesi, 58. Kütüphaneler Haftası Etkinlikleri kapsamında "Okumayı seviyoruz, sevdirmek için yola çıkıyoruz." sloganıyla tüm okul çapında "Kitap Kardeşliği" adında proje ile İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından, ülkemiz genelinde ''Gençler ve Gönüllüler Yarışıyor'' adlı etkinliğe resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören lise öğrencilerinin katılımı ile "Afetlerde Gönüllülük" konusunda düzenlenen resim yarışmasında okulumuz il birincisi olarak seçilmiş ve bölge finallerinde ilimizi temsil edecektir.

Öğrencilerimizin çok yönlü yetişmesine örnek olan ve bizleri sevindiren bir diğer çalışmanın “Harçlığını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganı çerçevesinde Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde örnek uygulama olarak seçilmesi, çalışmaların etkinliğini göstermesi açısından velilerimizi mutlu etmiştir” şeklinde konuştu.

Birkan Şatıroğlu, sözlerini; “Yürütülen proje ve faaliyetlerde görev alan öğrencilerimize, idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” cümleleri ile tamamladı.

13 May 2022 - 17:15 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel