Konar-göçerlerin çadırlarına uyuşturucu operasyonu

Konar-göçerlerin çadırlarına uyuşturucu operasyon Elbistan'da konar-göçerlerin kaldığı çadırlara yönelik olarak jandarma ve emniyet birimlerince ort...

Haber albümü için resme tıklayın

Konar-göçerlerin çadırlarına uyuşturucu operasyon

Elbistan'da konar-göçerlerin kaldığı çadırlara yönelik olarak jandarma ve emniyet birimlerince ortaklaşa düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 11 şahıs gözaltına alındı.

Narkotik köpeğinin de katıldığı operasyonda 4 adet tüfek, kurusıkı tabanca ve 52 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla göçerlerin barındığı Çilingir Çayırı mevkiindeki konar-göçerlere ait çadırlara şafak operasyonu düzenlendi.

Çok sayıda ekibin destek verdiği operasyonda, Elbistan Cumhuriyey Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden, tüm çadırlar didik didik arandı. Aramada, 52 gr sentetik kannabionid (bonzai) maddesi, 4 adet ruhsatsız av tüfeği ve 1 adet ruhsatsız kurusıkı tabanca ele geçirildi. Toplam 11 şahıs hakkında “kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçundan adli tahkikat başlatıldı.

12 May 2022 - 19:16 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel