Elbistan Fen Lisesi’nin 3 ilçenin öğrencilerine LGS deneme sınavı

Elbistan, Nurhak ve Ekinözü’ndeki ortaokullarda eğitim gören 1800 öğrenci, Elbistan Fen Lisesi’nin düzenleyeceği ücretsiz ve ödüllü LGS deneme sınavında ter dökecek.

Sınavla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Elbistan Fen Lisesi Müdürü Mikail Şahin, deneme sınavının kapsamının genişletildiğini söyledi.

Ekinözü ve Nurhak’taki ortaokul 8.sınıf öğrencilerinin de bu sınava dahil edildiğini bildiren Şahin, sınavın bakanlığın yönergeleri ile eşdeğer şekilde gerçekleştirileceğini hatırlattı.

Sınavın 2 oturum halinde 6 sınav merkezinde yapılacağının bilgisini veren okul müdürü Mikail Şahin, “Elbistan Fen Lisesi olarak 8.sınıf öğrencilerimize destek amacıyla Elbistan Kaymakamlığımızın onayı ve Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği halinde uygulayacağımız ödüllü ve ücretsiz genel LGS deneme sınavımız 15 Mayıs Pazar günü eş zamanlı olarak iki oturum halinde sayısal ve sözel bölüm şeklinde uygulanacak. Eğitimin her zaman destekçisi Elbistan Kaymakamımız Sayın Özkan Demir ve Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kürşat Beyazıt’a ve şube müdürlerimize teşekkür ediyoruz. Sınavımız aynı tüm tüm sınav merkezlerinde Birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacak ve MEB LGS sınav yönergesi ile aynı şekilde uygulanacak.

Sınav merkezi olarak Elbistan Fen Lisesi ile birlikte Şeker Ortaokulu, Elbistan Ortaokulu, Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulu, Esentepe Ortaokulu ve Ali Tekinsoy Ortaokulunda uygulanacak. 1800 sekizinci sınıf öğrencisi sınava katılacak. Ayrıca Elbistan Fen Lisesi olarak ilçe genelinde yapacağımız bu sınava Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç ve Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozkurt ile yaptığımız istişareler neticesinde müdürlerimizin olumlu yaklaşımları ve destekleri ile Ekinözü ve Nurhak ilçelerimizi de dahil etme kararı aldık. Böylelikle sınav Elbistan, Ekinözü ve Nurhak olmak üzere üç ilçemiz genelinde uygulanacak. İlçe milli eğitim müdürlerimize teşekkür ediyoruz.

Sınav merkezi olarak sınavın uygulanacağı okullarımızda görev yapan ve böyle büyük çapta bir sınavın uygulanmasında emek harcayacak olan başta okullarımızın müdürleri olmak üzere müdür yardımcıları ve öğretmenlerine şimdiden teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

11 May 2022 - 17:57 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel