Avrupa’daki stajlarını tamamlayıp ilçeye döndüler

Karaelbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Romanya ve Danimarka’da yenilenebilir enerji kaynakları dalındaki staj programlarını tamamlayarak ilçeye döndü. 

Haber albümü için resme tıklayın

Karaelbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idare, öğretmen ve öğrencileri Erasmus+ projesi kapsamında yenilenebilir enerji kaynakları üzerine Romanya ve Danimarka’da yapmış oldukları staj çalışmasını tamamlayarak yurda döndüler. Karaelbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2 öğretmen ve 11 öğrenci, Erasmus + projesi çerçevesinde Romanya ve Danimarka’da yenilenebilir enerji alanındaki toplam 26 günlük staj yaptı. Öğrenciler, Romanya ile başladıkları programı, Danimarka ile tamamladı.

Öğrenciler, yapılan gezi ve staj çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla okul müdürü Hamit Yüksel’le birlikte Elbistan Kaymakamı Özkan Demir’i makamında ziyaret etti.

Kaymakam Demir, toplam 11 öğrencinin katıldığı staj programının, gençlerin eğitim hayatı sonrasında başlayacakları mesleklerinde büyük katkı sunacağını söyledi.

Öğrencilerin, bu geziyle birlikte farklı kültürlerle tanışma fırsatı da yakaladığını ifade eden Kaymakam Demir, stajda edindikleri bilgileri eğitimlerine en iyi şekilde yansıtmalarını istedi.

11 May 2022 - 17:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel