Anadolu Lisesi’nden ‘Ulusal Kalite Etiketi’ başvurusu

Elbistan Anadolu Lisesi, okulda sürdürülen ‘Ders Veren Şarkı Türküler’ adlı e-Twinning projesi için Ulusal Kalite Etiketi için başvurusunda bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Proje ilgili olarak bilgi veren okulun İngilizce öğretmeni Dilek Koç, “ Elbistan Anadolu Lisesi olarak birinci aşamayı başarılı bir şekilde tamamladık” dedi.

Koç, “Bu aşamada  “Ders Veren Şarkı Türküler” isimli e-Twinning projesini tamamladık. Projemiz çerçevesinde öğrencilerimiz ülkemizde en çok ders veren şarkılara sahip Barış Manço’dan iki şarkı seslendirdi. Birisini karaoke şeklinde seslendirdiler. İkinci şarkıyı ise gitar eşliğinde söylediler. Ayrıca Abdurrahim Karakoç’a ait Mihriban türküsünü ortak ürün olarak seslendirdik. Projemiz kapsamında birçok şarkı ve türkünün hikâyesini keşfettik. Derslerde müzik öğretmenimiz İlhan Yeter ve Din kültürü öğretmenimiz İlknur Ayhan ile beraber çeşitli müzik etkinlikleri gerçekleştirdik. Projemiz içerisinde Okul Müdür Yardımcımız Mehmet Karahan öğrencilerimize e-safety (e- güvenlik) semineri vererek süreç tamamlandı. E- twinning Ulusal Kalite Etiketi için başvurumuzu yaptık” şeklinde konuştu.

Okul Müdürü Birkan Şatıroğlu ise, “e-Twinning Türkiye Ulusal Destek Servisi Tarafından 2022 yılı kalite etiketi sürecini belirleme amacıyla başvurular açılmış kurum olarak yapılan çalışmaya başvurumuzu yaptık. Birinci aşamayı başarılı bir şekilde tamamladık. Projede emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

10 May 2022 - 16:55 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel