Milli Yol Partisi, Kahramanmaraş kongresini yaptı

Milli Yol Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı’nın 1.Olağan Kongresi, Genel Başkan Remzi Çayıroğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Milli Yol Partisi, Kahramanmaraş kongresini yaptı
Milli Yol Partisi, Kahramanmaraş kongresini yaptı
Haber albümü için resme tıklayın

Milli Yol Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nın 1. Olağan Kongresi, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongreye, Genel Başkan Remiz Çayır’ın yanı sıra Elbistan İlçe Teşkilatı ve diğer birçok siyasi partinin de temsilcisi katılım sağladı.

Kongrede konuşan Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, sıradan siyasi bir hareket olmadıklarını belirterek, “Bu hareket; ‘böyle geldi, böyle gitmeyecek’ diyenlerin ayağa kalkış hareketidir. Bu hareket bize efendilik taslayanların, efendiliğine son verecek bir harekettir. Zulme karşı, zalime karşı, yanlışa karşı, sömürüye karşı, her türlü işkenceye karşı insanları şerefli ve onurlu yaşatma hareketidir” ifadelerini kullandı.

‘Bu köhne düzeni değiştireceğiz’ diyerek sözlerine devam eden Çayıroğlu, “Bu köhne düzeni değiştireceğiz. Bu kirli düzeni değiştireceğiz. Bu saltanat düzenini değiştireceğiz. Şu anda siyasi partiler; bal tutanın sadece parmağını yaladığı değil, bal kovanını sırtladığı bir sistemle yaşıyor. Bu sistem yeni zengin sınıfı doğuruyor. Fakirin, garibanın bu sistemde faydalanacağı bir yanı yok. İşe girmek isteyen ‘dayı’ arıyor. Dayısı olmayan ne yapacak. Bizim getireceğimiz sistemde gençlerimizin dayısı devlet olacak. Dayısı liyakat ve adalet olan bir sistem getireceğiz. Siyaseti değişim ve dönüşüme uğratacağız. Bu sistem değişmediği sürece Remzi Çayır, iktidar olsa bu düzen değişmez. Hıristiyanlar, ecnebiler çok ahlaklı değiller ama öyle bir sistem yapmışlar ki hırsız istese de hırsızlık yapamıyor. Kimseyi açlıkla terbiye etmiyorlar. Bu nedenle Milli Yol bir inkılap hareketidir. Milli Yol, Türkiye’deki sistemi değişim ve dönüşüme uğratacaktır. Size şunun sözünü veriyorum; biz sizden oy almak için size yalan söylemeyeceğiz. Ben ve arkadaşlarım makam ve mevki elde etmek için iktidar olmak için, hiçbir iç ve dış güçle ve zalimlerle işbirliği yapmayacağız. Bu hareket bu topraklardan çıktı, Allah’ın izniyle de hedefe varacaktır” şeklinde konuştu.

Milli Yol Partisi İl Başkanı Halil Toraman ise, kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Çıktığımız bu yolda, elimizdeki meşaleyi bu ülkenin en karanlık yerlerini aydınlatmak için kullanmaktan, fikirlerimizi ve doğrularımızı söylemekten, kararlı ve azimli yürüyüşümüzden vazgeçmeyeceğiz. Bu sebeple birinci olağan kongremizi şahsım ev yol arkadaşlarım adına hayırlara vesile olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Kongreye tek aday olarak giren Halil Toraman, delegelerin oylarıyla Milli Yol Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığına seçildi.

 

09 May 2022 - 17:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel