4 bin dönüm arazinin ulaşım sorunu nihayet çözülüyor

Elbistan’a bağlı Karahüyük Mahallesi’nde 4 bin dönüm arazinin geçiş noktası olan ve geçtiğimiz yıl kamyonun geçişi sırasında yıkılan köprünün yerine yenisi yapılacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Mahalle muhtarı Mehmet Ünal, 1 yıl önce yıkılan köprünün, 4 bin dönüme yakın arazinin ulaşımını sağladığını belirterek, “Yeni köprü, çiftçilerimizin mağduriyetini sona erdirecek. Allah, devletimize zeval vermesin” dedi.

Karahüyük Mahallesi’nde, Hurman Çayı’nın diğer tarafında kalan yaklaşık 4 bin dönüm araziye ulaşımın sağlandığı Bozyer köprüsü, üzerinden geçen kamyonun ağırlığına dayanamayarak çöktü.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, yıkılmasından 1 yıl sonra köprüyü yenilemek için ihaleye çıktı. Karahüyük’le birlikte Kayageçit Mahallesi’ne de yapılacak 2 menfez için 24 Mayıs’ta ihale düzenlenecek. Betonarme ve çelikten oluşacak menfezler, 4,4x7,2 ve 4,9x5,30 m boyutlarında olacak. Yüklenici firmaya işi tamamlaması için 135 gün süre tanınacak.

Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Karahüyük Mahalle Muhtarı Mehmet Ünal, bölgede arazisi olan çiftçilerin ulaşım noktasında sıkıntıdan kurtulacağını söyledi.

Hurman Çayı üzerindeki köprünün geçen Nisan ayında yıkıldığını hatırlatan Ünal, “Bozyer köprüsünden yaklaşık 4 bin dönüm araziye geçiş sağlanıyordu. Geçen 1 yılın ardından köprümüzün yenilenmesi için ihale düzenleneceğini öğrendik. Çiftçilerimiz ve mahalle halkımız açısından sevindirici bir gelişme. Bu bölgede tarlası olan çiftçilerimizin ulaşım sorunu ortadan kalkacak. Devletimize ve emeği geçen devlet yetkililerimize mahallem adına teşekkür ediyorum. İnşallah kısa sürede çalışma tamamlanır” ifadelerini kullandı.

06 May 2022 - 16:42 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel