Elbistanlı kuaför, dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek

Elbistan’da, 18 yıldır kuaförlük yapan saç tasarım uzmanı Resul Atakan, Arnavutluk’ta 22 ülkenin katılımıyla düzenlenecek Global Fashion Progress İntertional Dünya Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Haber albümü için resme tıklayın

Birçok ülkeden saç tasarım ve güzellik uzmanının hünerlerini sergileyeceği şampiyonadaki hedefinin birincilik olduğunu belirten Atakan, “Kupayı kazanarak, hem Elbistan’ın hem de ülkemizin adını duyurmak istiyorum” dedi.

Global Fashion Progress İntertional Dünya Kupası, Arnavutluk’un ev sahipliğinde 29 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. Şampiyonaya; İngiltere, İspanya, İtalya, Danimarka, Rusya, İsveç ve Macaristan gibi 22 ülkeden saç tasarım ve güzellik uzmanı katılacak.

Elbistan’da, Adalet Sokak’taki salonunda 18 yıldır kuaförlük ve saç tasarım uzmanlığı yapan Resul Atakan, bu büyük organizasyonda ülkemizi temsil edecek 15 kişiden biri oldu.

Tiran şehrinde 29 Mayıs’ta yapılacak şampiyonaya hazırlanan Atakan, dünyanın en yetenekli makaslarına karşı ülkemizin adına en iyi şekilde mücadele edeceğini söyledi.

Arnavutluk’taki şampiyonanın, severek yaptığı mesleği adına önemli bir kazanım ve başarı çıtası olduğunu ifade eden Atakan, yeni yetişen genç meslektaşlarına mesleği örnek olmayı hedeflediğinin altını çizdi.

 Türkiye’ye kupa ile dönmek istediğini dile getiren genç kuaför Atakan, “Böylesine dev bir organizasyonda yer almak benim için çok önemliydi. Bunun için çok mutluyum. Amacım sadece bölgede kendimi geliştirmek değil, beni takip eden genç arkadaşlarıma örnek olmak. Mesleğini severek yapan birisi olarak dünya şampiyonasında elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ülkemi ve şehrimi en güzel şekilde temsil edeceğim. Çıktığım bu yolda bana güvenen, inanan ve destek olan herkese de şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

05 May 2022 - 17:10 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel