Ramazan ayında kimsesizlerin kimsesi oldular

Elbistan Genç Kızılay gönüllüleri, Ramazan ayında ‘Az çok demeden paylaşan tüm kalplere hilal olsun’ sloganıyla kentin birçok noktasında yaptıkları yardımlarla kimsesizlerin kimsesi oldu.

Ramazan ayında kimsesizlerin kimsesi oldular
Ramazan ayında kimsesizlerin kimsesi oldular
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Hayırseverlerin bağışlarından oluşan gıda kolisi başta olmak üzere hummalı bir yardım çalışması içine giren Elbistan Genç Kızılay, Ramazan ayının bereketini ihtiyaç sahiplerinin sofralarına taşımak için seferber oldu.

Genç Kızılay gönüllüleri, kentte bir iyilik zinciri oluşturarak kapı kapı dolaşıp dar gelirli ailelerin gönlünü fethetti.

Genç Kızılay gönüllüleri, gıda kolisi ve yardım faaliyetlerinin yanı sıra Ramazan ayı boyunca yaşlılara vefa ziyaretinde bulundu. Gönüllüler ayrıca diğer paydaş kurumlarla birlikte yardım çalışmalarında aktif rol alarak gıda paketlerinin hazırlanmasına ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasına kadar destek oldu.

Genç Kızılay gönüllülerinin, kalplerine dokundukları vatandaşlar ise, “Kalplerimizi ısıtan, iftar sofralarımızı şenlendiren; iyiliği yaymak için gece gündüz demeden koşan Elbistan Genç Kızılay’a teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

04 May 2022 - 13:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel