Polisten ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ denetimi

Elbistan’da, Ramazan Bayramı süresince trafikte emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekmek ve farkındalığın artırılmasına yönelik İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla emniyet kemeri denetimi yapıldı.

Polisten ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ denetimi
Polisten ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ denetimi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan uygulama kapsamında Ramazan Bayramı süresince hızdan kaynaklı kazaların önlenmesine yönelik denetimlere ağırlık verilecek. Kazaların yoğunlaştığı yol kesimlerinde mobil radar araçları ve elektronik sistemlerle hız denetimleri artırılacak.
Bayram süresince yaşanacak yoğunluk neticesinde trafikte oluşabilecek olumsuzluklara dikkat çekmek adına İçişleri Bakanlığı koordinesinde yurt genelinde eş zamanlı olarak başlatılan "Bayramınız Kemerli Olsun” uygulaması kapsamında Elbistan’da da emniyet kemeri kontrolü gerçekleştirildi. Bu kapsamda Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerince Gariplik Caddesi’nde kontrol noktası oluşturuldu. Noktada durdurulan sürücülere, trafikte can güvenliğine ve emniyet kemeri kullanımına dikkat edilmesi yönünde uyarılarda bulunuldu. Trafik polisleri, emniyet kemeri denetimi sırasında sürücülere kampanya ile ilgili bilgilendirici broşürler dağıttı.
Çalışma ile ilgili bilgi veren Trafik Denetleme Büro Amiri Bilal Tekbıyık, “İçişleri Bakanlığımız tarafından emniyet kemerinin kullanımının önemine dikkat çekmek ve trafik güvenliğine dair farkındalığın artırılmasına yönelik Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak başlatılan “Bayramınız Kemerli Olsun” trafik kampanyasını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın bayram sevincinin acı ve hüzne dönüşmemesi için bayram süresince vatandaşlarımızın farkındalığını artırmak için çaba gösteriyoruz. Emniyet kemerinin önemine dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak için ekiplerimizle birlikte devamlı sahada olacağız. Bütün Elbistanlı sürücülere sağlıklı ve güvenli yolculuklar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

30 Nis 2022 - 08:53 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel