Bayramda hava nasıl olacak?

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre Ramazan Bayramı serin ve yağışlı geçecek. Elbistan’da bayramın birinci günü parçalı bulutlu hava hakim olurken; ikinci gün ise gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Ramazan Bayramı yurt genelinde serin ve yağışlı geçecek. Hava sıcaklıklarının bugün ve yarın ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, hafta sonundan itibaren azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İç Ege'nin doğusu, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmininde bulundu.

Elbistan’da ise, hava Nisan’ın son gününden itibaren serinlemeye başlayacak. Güneş, yerini gök gürültülü sağanak yağışa bırakacak. Arife günü de gök gürültülü sağanak yağış beklenen Elbistan’da; bayramın birinci günü tekrar açacak ve güneş kendisini gösterecek. Bayramın ikinci gününde yağış geri dönecek. Bayramın ikinci günü Elbistan genelinde gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak.

Hava sıcaklıkları ise, gece 5 ve gündüz de 22 derece olarak hissedilecek.  

29 Nis 2022 - 17:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel