Koruculuktan uzmanlığa geçişte yaş sınırı 32 oldu

Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı Celalettin Fırtına, İçişleri Bakanlığı’nın Bingöl’de düzenlediği iftar programına katıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Konfederasyon Genel Başkanı Ziya Sözen ile güvenlik korucularının yer aldığı iftar programına ilişkin açıklama yapan Fırtına, koruculuktan uzmanlığa geçiş yaşının 27’den 32’ye yükseltilmesin camia açısından sevindirici olduğunu söyledi.

Fırtına, “Bu güne kadar yapılan mülakat ile Kahramanmaraş’ın da içerisinde olduğu 26 ilimizden binlerce korucumuz koruculuktan uzmanlığa geçmişti. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla 5 bin korucumuz daha bir yıl süre içerisinde uzmanlığa geçiş yapacak ve bu sayı ileriki zamanlarda daha da artacak. Uzmanlığa geçen güvenlik korucularımız kendi memleketlerinde komando birliklerinde görev yapacaklar. İsteyen başka illere de tayin olabilecek. Sayın bakanımıza tüm korucularımız adına çok teşekkür ediyorum. Korucu camiamıza ve devletimize hayırlı olsun.

Gönüllüleriyle beraber sayısı 76 bini bulan korucu camiası olarak yıllardır ülkemiz üzerinde oynanan tüm oyunların farkındadır. Yaklaşık 40 yıldır terörle mücadelede güvenlik güçlerimizle beraber omuz omuza şehitler vererek devletimizin yanında ve emrindeydi. Bu onurlu mücadelemiz terörün sonu gelinceye kadar kararlılıkla aynen devam edecektir” dedi.

29 Nis 2022 - 17:15 Kahramanmaraş- Güncel