Elbistan’a verilen 3 kadro hayal kırıklığına neden oldu

Sağlık Bakanlığı’nın 104.dönem devlet yükümlüğü kurasında; birçok branşta açık bulunan Elbistan Devlet Hastanesi’ne 3 uzman hekim kadrosu açması hayal kırıklığına neden oldu.

Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki kadro açığına uzun süredir kalıcı çözüm bulunamıyor. Sağlık Bakanlığı’nın, Nisan ayı başında açıkladığı 2022 yılı ilk defa ve yeniden atama kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne açılan 10 uzman hekim kadrosunun tamamı boş kalmıştı. Münhal kadroda; en çok ihtiyaç duyulan göz hastalıkları ile kadın hastalıkları ve doğum uzmanının da arasında bulunduğu kadrolar acil tıp, anesteziyoloji ve reanimasyon, çocuk cerrahisi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları, genel cerrahi, kalp ve damar cerrahisi ile kulak burun boğaz hastalıkları yer almıştı.

Sağlık Bakanlığı, 104.dönem devlet yükümlülüğü kurasında münhal kadroları açıkladı. Elbistan Devlet Hastanesi’ne 3 uzman hekim kadrosu yer aldı. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yayımladığı listede, acil tıp, çocuk sağlığı ve hastalıkları ile kadın hastalıkları ve doğum uzmanı için Elbistan’a münhal kadrosu yer aldı. Kadın hastalıkları ve doğum noktasında eksikliğin giderilmesi için önemli bir adım olarak görülse de açık bulunan diğer branşlarda kadro verilmemesi, vatandaşlarda hüsrana neden oldu.

Hastanede randevu bulmakta zorlandıklarını belirten vatandaşlar, Elbistan Devlet Hastanesi’nin, çevre ilçelerden gelenlerle birlikte yoğun bir nüfusa hizmet ettiğini dile getirerek bu durumun da göz önünde bulundurulması çağrısını yaptılar

25 Nis 2022 - 16:43 - Güncel