Hayrat Derneği, Afrika’da yetim ve mazlumları sevindirdi

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilciliği’nce, Afrika ülkesi Burkina Faso’da, hayırseverlerin desteği ile 6 bin kişiye iftar verirken temin edilen bayramlıklar, Kur’an-ı Kerim’ler de yetim ve mazlumlara ulaştırıldı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilcisi Şener Kara, yurt içi ve dışında, İslam coğrafyasında ihtiyaç sahibi, mazlum ve mağdurlara eğitim, sağlık, gıda, barınma, kurban ve su kuyusu gibi yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi.

Ramazan ayında ‘Kalpten Kalbe Ramazan’ sloganıyla 46 ülkeye yarım eli uzattıklarını kaydeden Kara, “Hayrat Yardım Elbistan Temsilciliği olarak ilçemizde yüzlerce aileye erzak ve ihtiyaç sahibi yetim kardeşlerimize elbise ve ayakkabı yardımları yaptık. Bu yardımlara ek olarak bir Afrika ülkesi olan Burkina Faso’da, Elbistan halkından aldığımız emanetlerle bizatihi refakat ederek 6 bin kişiye iftar, 250 yetim kardeşimize bayramlık ve Kur’an-ı Kerim’i bulunmayan hafız kardeşlerimize de Kur’an dağıtımı yaptık.

Bu hayırların yapılmasına vesile olan Elbistan halkına, kara kıtadaki kardeşlerimiz adına teşekkür ediyoruz. Allah’ın izni ve inayetiyle yardımlarımız devam edecek. Halkımızdan da yurt içi ve dışındaki kardeşlerimiz için yardım ve desteklerini bekliyoruz. Umuyoruz ki; bu yapılan yardımlar İslam aleminde ve ülkemizde yaşanan sorun ve sıkıntılara kefaret olur” ifadelerini kullandı.

23 Nis 2022 - 17:06 - Güncel