• BIST 94.082
 • Altın 189,916
 • Dolar 4,7932
 • Euro 5,6125
 • Kmaraş 25 °C
 • Malatya 23 °C
 • Kayseri 15 °C
 • Sivas 10 °C
 • Adıyaman 23 °C
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’

Ünal: “Elbistan’ımız bu kış doğalgaz kullanmaya başlayacak”

Ünal: “Elbistan’ımız bu kış doğalgaz kullanmaya başlayacak”
Ünal: “Elbistan’ımız bu kış doğalgaz kullanmaya başlayacak”

Elbistan Kaymakamlığı tarafından Elbistan Öğretmenevi Yazlığında düzenlenen bayramlaşma programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal,  “Elbistan’ımız inşallah bu kış doğalgaz kullanmaya başlayacak” dedi.

Elbistan’da Kurban Bayramı dolaysısıyla Elbistan Kaymakamlığı tarafından Elbistan Öğretmenevi Yazlığında resmi bayramlaşma programı düzenlendi.

Elbistan Kaymakamlığı tarafından Elbistan Öğretmenevi Yazlığında düzenlenen resmi bayramlaşma programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal,  AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İlker Çitil,  AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, MHP İlçe Başkanı Ali Demir, siyasi partilerin ilçe başkanları, kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar karşıladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, tüm Elbistanlıların kurban bayramını kutladı.

Kaymakam Akkoyun, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Öncelikle Kurban Bayramı’nın ilçemiz için, milletimiz için, tüm Müslümanlar için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kurban paylaşmaktır, yakınlaşmaktır. Kurban almak ve vermek bencilliği ortadan kaldıran en önemli ibadetlerimizdendir. Bayramlarımız kardeşliğimizin güçlenmesi için, sevginin saygının güçlenmesi için çok önemli vesilelerdir. Ümit ediyorum Elbistan’ımızda yaşayan, ülkemizde yaşayan ve tüm dünyada yaşayan Müslümanlar için bu önemli bir vesile olur. Dünya üzerinde zulüm gören kardeşlerimiz var. Bu zulmün bitmesi için de inşallah Kurban Bayramı bir vesile olur. Bayram vesile ile bu program teşrif eden herkese teşekkür ediyorum. Bayramınız mübarek olsun.”

Daha sonra mikrofona davet edilen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İlker Çitil ise, “İdrak ettiğimiz Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Olağanüstü bir süreç yaşıyoruz. Özellikle son 2 yıldan bu yana çok farklı manipülasyonlar oldu. Türkiye içerisindeki ve yurtdışındaki mihrakların birlikte hareket ettikleri, üst akıl dedikleri güruhun da yönlendirmesi ile ülkemiz üzerinde çok büyük oyunlar oldu. Allah’a şükrediyorum ki bayrama bizleri çıkardı. Birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken en müstesna zamanlar. Rabbim inşallah bunda sonraki süreçte de birlik ve beraberliğimizi bozmaz. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Kürsüye davet edilen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ise, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün çifte bayram yaşıyoruz. Hem Cumamız hem bayramımız hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere hatırlattıklarını bu bayram vesile ile yeniden hatırlamamız gerekiyor. Rabia’mız, tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet. Bunlar olmazsa olmazlarımızdır. Hedeflerimiz büyük olmalı Sayın Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz. Hedeflerimizden taviz vermemeliyiz. Allah bayramlarımızı bayram eylesin, birliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin.”

Son olarak kürsüye davet edilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, bayramların kimliğimizi, tarihimizi hatırlattığı için çok kıymetli olduğunu belirterek, “Aslında bayramlarımız bize kim olduğumuz hatırlatıyor. Çocuklarımıza da kim olduklarını hatırlatacak. O yüzden bayramlar kıymetli. Bayramlarda bir araya gelişimiz o yüzden çok kıymetli. Biz yavaş yavaş kim olduğumuzu daha dikkatle hatırlamaya başladık. Hafızamızı, kimliğimizi, tarihimizi daha bir hatırlamaya başladık” dedi.

Ünal konuşmasının devamında insanın merhamet duygusunu ve yardımlaşma duygusunu yaşıyor olmasının çok önemli olduğunu belirterek, “İnsan merhametini kaybettiği zaman vahşileşiyor, bencilleşiyor. İnsan merhametini kaybettiği zaman yeryüzünün en vahşi yaratığı oluyor. Bunun örneklerini Suriye’de, Irak’ta, Myanmar’da, Arakan’da görüyoruz. İnsanın nasıl vahşileşecebileceğini görüyoruz. İnsan, insanın nasıl canavarına dönüşüyor bunu çok iyi görüyoruz. O yüzden insan içinde yaşadığı şeylerin çoğu zaman kıymetini bilmiyor.

Bu siyaseti bu milletin değerlerini, bu milletin inancını, fikrini, duygusunu, ahlakını hasılı kültürünü, medeniyetini ayağa kaldırmak için yapmıyor muyuz bu siyaseti? Eğer siyaset bunun için yapılmıyorsa büyüklerimizin söylediği gibi bir kuru kavgadan ibaret. O kuru kavga da kimseye bir şey kazandırmaz. Biz siyaseti Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı gibi istikametimizi bozmadan her ne olursa olsun istikamet üzere kalarak yapmak durumundayız. Biz siyaseti yaparken siyaset üstü konular gündeme geldiğinde, Türkiye’nin güvenliği söz konusu olduğunda siyaseti bir kenara bırakabilmeliyiz. Bu bayrağın altında yaşamaktan hoşnutsak, bu vatana sadakatle bağlıysak ve bu devlet için dua ediyorsak hangi görüşten olursak olalım biz kardeşiz. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir. Siyasi görüşlerin farklılığı işte bu noktada şu anlama geliyor. Birimiz deriz ki bu yöntemle çözelim, öbürümüz deriz ki şu yöntemle çözelim. Bir yöntem farkıdır siyaset farkı. Ama vatan söz konusu olduğunda işte o zaman biz kenetleniriz.

15 Temmuz’da Allah korusun devletimizi, bayrağımızı elimizden alacaklardı. Milletimizi bir esaret mahkum edeceklerdi. Bu millet o gece millet olmanın ne demek olduğunu tüm dünyaya gösterdi. İstiklal Marşı’nın ruhu nasıl hayata geçiril o gece hepimiz canlı olarak yaşadık. Hamd olsun Allah o gece bize büyük bir nimet bahşetti. Özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı bize bahşetti, elimizden almadı.

Şimdi Türkiye onları yargılıyor. Türk mahkemeleri 1 yıldan beri FETÖcüleri yargılıyor. Birileri diyor ki gerçek darbeciler yargılanmıyor. Gerçek darbeciler, o gece asker kılığındaki hainler, o gece yakalandı, derdest edildi ve şu anda yargıya hesap veriyorlar. Şimdi nasıl kalkıp diyebilirsiniz ki gerçek darbeciler yargılanmıyor. Yargının içindekiler deşifre olmuştu. Bürokraside by lock kullananlarla ilgili gerekli çalışmalar yapıldı. By lock kullanımı mahkeme kararı ile FETÖ terör örgütü üyesi olmanın bir işareti olarak kabul edildi. Bunlarla ilgili de gerekli yargılama yapılıyor. Ağır bir işgal girişimi yaşamış, bunu atlatmış, şu anda yaralarını saran bir ülke düşünün aynı zamanda 5 terör örgütü ile mücadele ediyor. FETÖcülerden temizlendikten sonra bu ülkenin ordusu dimdik ayağa kalkmış, 2 ay sonra Suriye’de Fırat Kalkanı Harekâtını gerçekleştirmiş. Hem de kahramanca kısa bir sürede bölgeyi DAEŞ’ten temizlemiş. Cerablus’tan El Bab’a kadar huzur götürmüş, güvenlik götürmüş. Bugün de huzurumuzun ve güvenliğimizin teminatı olarak ordumuz FETÖcülerden temizlenmiş bir durumda dimdik ayakta, dünyanın 8. Güçlü ordusu. Yargımız FETÖcülerden temzilendi. Yargımız bağımsız ve tarafsız bir şekilde yerli ve milli olarak bu ülkeye ihanet edenlere hesap soruyor. Güvenlik güçlerimiz terör örgütlerinin inlerine girdi. Saklanacak delik bulamıyorlar. Böyle bir durumda birileri kalkıp diyor ki devlet çöktü. Adalet yok, hukuk yok diyor birileri. Böyle dediğiniz zaman ne oluyor? Bu FETÖcülerin yargılanmasına ilişkin hususlar tamamlanıp, yargılama bitip hüküm verildikten sonra iç hukuk yolları tamamlanacak ve bu yargılananlar bu davaları Avrupa İnsan Hakları Mahkemelerine gidecekler değil mi? AİHM bu mahkemelerine bu davaları götürdükleri zaman ne yapacaklar o avukatlar? Bugün o yapılan açıklamaları götürüp AİHM’ye verdikleri zaman bütün bunlar bu yargılamaların bir gerekçesi olarak kullanılır mı kullanılmaz mı? Türkiye, terör örgütleri ile mücadele ediyor. Türkiye, devletin içerisine sızmış bu yapıları temizliyor. Türkiye her zamankinden daha güçlü, daha diri, daha heyecanlı ve umutlu. İMF açıklama yapıyor satın alma paritesinde Türkiye 13. sıraya yükseldi. Türk ekonomisi iyileşme yolunda diye açıklama yapıyor. İçerden birileri diyor ki Türkiye’ye güvenmeyin.

Bizim siyasetle düşmanlığı birbirinden ayırmamız gerekiyor. Siyaset başka bir şeydir, düşmanlık başka. Siyasi olarak farklı düşünebiliriz. Ama Türkiye söz konusu olunca biz kenetleniriz. 15 Temmuz’da olduğu gibi kenetleniriz. Eğer birileri Türkiye’ye dönük düşmanca açıklamalar yapıyorsa bunun bir sebebi olmalı. Bu açıklamaları neden yapıyorlar. Türkiye’nin büyümesine, gelişmesine dönük bu düşmanca açıklamalar neden yapılıyor bunları da düşünmemiz lazım.

Şunu bilmeleri gerekiyor, bayramlarımız, kandillerimiz, Cumalarımız olduğu sürece ve bu millet birliğini dirliğini bozmadığı sürece Allah’ın izniyle bize hiçbir şey olmaz. Bu topraklarda biz bin yıldan beri bayram kutluyoruz, binlerce yıl daha çocuklarımız bayram kutlayacaklar.

Elbistan’ımız inşallah bu kış doğalgaz kullanmaya başlayacak. Elbistan’ımızın yerel yönetimlerle ilgili biraz eksiği var. İnşallah o da önümüzdeki süreçte tamamlanacak. Büyükşehrimiz, kaymakamlığımız ciddi anlamda o açığı kapattı. İnşallah bizim 2019’dan sonra Elbistan’ımız daha güzel olacak bundan emin olun. 2023’e geldiğimiz biz Elbistan ile birlikte Afşin’i konuşmaya başlayacağız. Ekinözü’nü, Nurhak’ı hatta Darende’yi konuşmaya başlayacağız. Kendimize güvenelim, ülkemize güvenelim. Bizleri çok güzel günler bekliyor. Bu bayramları inşallah daha güzel mekanlarda, daha geniş zamanlarda daha büyük umut ve heyecanlarla kutlayacağız inşallah. Rabbim ağzımızın tadını bozmasın Allah’a emanet olun” dedi.resmi-bayramlasma-(5)-004.jpgresmi-bayramlasma-(3)-003.jpgresmi-bayramlasma-(2)-002.jpgresmi-bayramlasma-(1)-002.jpg

Bu haber toplam 1530 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim