• BIST 94.008
 • Altın 191,284
 • Dolar 4,6948
 • Euro 5,4894
 • Kmaraş 26 °C
 • Malatya 28 °C
 • Kayseri 18 °C
 • Sivas 15 °C
 • Adıyaman 29 °C
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’
 • Erkoç: 1/1000’lik plan bitmek üzere
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’
 • Erkoç: 1/1000’lik plan bitmek üzere

MHP’den destek ziyareti

MHP’den destek ziyareti
KAYNARCA-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kaya ve yönetim kurulu üyeleri,

Elbistan’ın il olması için geçtiğimiz hafta siyasi partilerin temsilcileri ile yaptığı görüşmelerin ardından, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret ettiler.

            Ziyarette bir konuşma yapan MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kaya, “Siyasi partilerle, yerel yönetimlerle muhakkak bir adım atalım diyoruz. Buda bizim memleketimiz içindir. Elbistan’ın il olması için biz MHP olarak hazırız, bütün siyasi partiler ile görüştük onlarda hazırlar. Biz Ankara’ya sesimizi duyurmak istiyoruz” dedi.

            MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kaya, Elbistan’ın menfaatlerinin her şeyin üzerinde olduğunu ifade ederek, bu süreçte parti olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceklerini söyledi.      Kaya, şöyle konuştu:

            “Başkanımızı ziyaret etmemizin amacı, Elbistan’ımızın geleceği içindir. Bütün sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler ile görüşüp, Elbistan’ımızın geleceğine karar verecek yukarısıdır ama biz bir adım atmak istiyoruz. Onun için MHP olarak şu güne kadar siyasi partilerin temsilcileri ile görüştük. Onlarda aynı fikir, birlik ve beraberlik içerisindeler. MHP olarak birde belediye başkanımızın fikrini alalım istedik. Memleket meselesinde tabiî ki hep biriz. Sizi ziyaret etmemizin birinci derece amacı budur. İl konusu için ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Tabi yıllar önce il sözü verilmiştir. Bugün ise belki hükümetin programında olmayabilir ama bazı ilçelerin il olmaları gündemde. Bizde Elbistan’ımızın geleceği için, Elbistan’ımızın ön plana çıkmasını istiyoruz. Daha doğrusu il olmasını istiyoruz. Onun için sizlerin desteğini bekliyoruz. Bu yola çıktık, inşallah Elbistan’ın tek vücut olacağına da eminiz. Siyasi partilerle, yerel yönetimlerle muhakkak bir adım atalım diyoruz. Buda bizim memleketimiz içindir. Elbistan’ın il olması için biz MHP olarak hazırız, bütün siyasi partiler ile görüştük onlarda hazırlar. Biz Ankara’ya sesimizi duyurmak istiyoruz. Devletin, hükümetin muhakkak ki programı vardır. Program dahilinde gereken yapılacak ama şu güne Elbistan’ımız geri planda kaldı. Biz her zaman için öne geçmesini istiyoruz. Elbistan’ın tüm altyapısı hazır, sadece bir tabelamız, birde valimiz eksik. Bunun altyapısını sizlerde tamamlıyorsunuz, çalışmalarını görüyoruz. Elbistan için Halk Ekmek açmışsınız, bunun içinde teşekkür ediyorum. Biz baştan da demiştik. Doğruda her zaman yanınızdayız, birlik ve beraberlikte her zaman yanınızdayız. Teşekkür ediyorum.”

            Elbistan’ın il olmasının birlik ve beraberlikten geçtiğini ifade eden ve MHP heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Durmuş Küçük, “MHP heyetine bu değerli ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Memleket meseleleri, memleketin ortak menfaatleri olduğu zaman, siyasi mülahazalar, siyasi çalışmalar bir kenara bırakılır. Kolektif bilinci gelişmiş, ortak aklı gelişmiş şehirler biz bunu sıkça görmekteyiz. Bu nedenle bu tür yapı bir muhalefetle, yapıcı bir şekilde, olumlu bir şekilde geldiklerinden dolayı kendilerine tekrar tekrar teşekkür ederim. Asıl olan bizim memleketteki yaşam standartlarının yükseltilmesidir. Deyim yerinde ise Elbistan bizim büyük evimiz, evimiz küçük Elbistan. Yani hepimiz hemşeriyiz, hepimiz akrabayız, aynı mekanda yaşıyoruz, sabahleyin evimizden çıktığımızda sokağa adım attığımızda o sokağı ortak kullanıyoruz. Bu nedenle yaşam standardımızın yükseltilmesi hepimizin ortam menfaatinedir, haklı menfaatinedir, doğru bir taleptir, doğru olanda budur. Bizler bir noktadan sonra kırıcı siyaseti, yıkıcı siyaseti gerek iktidar, gerek muhalefet olarak, gerek sair partiler olarak bir kenara bırakmakla mükellefiz. Allah’a şükür son zamanlarda da bunun güzel örnekleri gözükmektedir. Gerek benim mensubu olduğum siyasi partiye oy veren, gerekse vermeyen hemşerilerimin hepsinin elimizden gelen gayretlerle yapmış olduğumuzu takdir ettiklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederim. Biraz öncede sayın başkanım cümle arasında benzer bir ifade kullandı. Ondan dolayı da teşekkür ederim. Tabi bu bir alicenaplık örneğidir.

            Çok şükür 20 aylık dönemde dağlarımıza 4 milyon ağaç dikilmeye başlandı. 70 kilometre asfalt yaptık. 98 kilometre temiz su şebekesini yeraltına indirdik. Irmağımızda hiç tahmin edemeyeceğimiz bir rehabilitasyon çalışması sürüyor. Halk Ekmek fabrikamız açıldı. Büyük sanayi sitesi çalışmalarımız var. Allah bize yardım ediyor, bizim dışımızda farkına varmadan ve bazen de birlikte hareket ettiğimiz arkadaşlarla daha sonra öğrendiğim bir şekilde bilimsel anlamda da bir çalışma devam ediyor. Bu da il olma konusu. İl olma talebi Elbistan’ımızın en doğal hakkıdır. Bu zaten uzunca süren bir süreçtir. Doğal bir süreçtir. Kendiliğinden devam eden bir süreçtir. Zaman zaman hızlanır, zaman zaman yavaşlar. Bugünlerde de seçim arifesinde olduğumuz için bize benzer haklı talebi olan veya olmayan ilçeler tarafından böyle bir gündeme getirilmiştir. Üç hususun altını değerli heyetin huzurunda da basın mensupları aracılığıyla milletimize arz etmek istiyorum. Bunlardan bir tanesi Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi Dekanı tarafından 2 yıl süreyle bir bilimsel çalışmaya göre, bilimsel kriterlere göre, Elbistan’ımız objektif bilimsel kriterlere göre Türkiye’de ilk 4 ilçe arasında il olmaya layık bir konumdadır. Bu bizim için gayet önemli bir konudur. İkinci bir konu, yine geçen hafta basından izlendiği gibi, Dünya Enerji Konseyi’nin geniş bir bilimsel çalışma yaparak 1997 yılında tamamlamış olduğu Elbistan’la ilgili rapordur. Buradan da biz şunu öğreniyoruz. Türkiye’deki kömür rezervinin yüzde 50’si Elbistan’ımızın yeraltında bulunmaktadır. Bu 4.2 milyar ton ile 5 milyar tona tekabül etmektedir. İki santral her an çalışmakta ve her birinin değeri 2.5 milyar dolar. 14 santral yapma kapasitesine sahip bir enerji merkezinde oturuyoruz. Böyle bir enerji merkezinin verimliliği açısından dahi, ilçe bürokrasisiyle idaresinden ziyade ülkeye katkısı açısından il bürokrasisiyle idaresi önemlidir. Yani Elbistan’ımızın il olmasının Türkiye’de enerji verimliliğini artıracağı kanaatindeyim.”

            Elbistan’ın il olabilmesi için yapılacak çalışmalarda birlik ve beraberliğin en önemli konu olacağına işaret eden Başkan Küçük, pozitif ve yapıcı adımların süreci olumlu etkileyeceğini söyledi.

            Başkan Durmuş Küçük, konuşmasını şöyle sürdürdü:

            “Elbistan Meslek Yüksek Okulu Müdürü sayın Doç. Dr. Hanifi Binici ziyaretimize geldi. Değerli bir bilim adamı, değerli bir doçentimiz. Kendisi Osmaniye’de 14 yıl görev yapmış ve Osmaniye’nin il olma sürecini yaşamış. Bu uzun bir süreç. Ancak burada, ben MHP İlçe başkanı ve heyetinin yaptığı gibi pozitif adımlar atılmasını değerli hemşerilerimize, değerli sendika başkanlarımıza, eski siyasetçilerimize de öneriyorum. Doğru olan pozitif ve yapıcı şekilde adım atmamızdır. Buda halkımız tarafından takdirle karşılanır. Bir kısım eski siyasetçilerimiz, bir kısım arkadaşlarımız münferiden beyanlarda bulunuyorlar. Bunun çok fayda getireceğini de düşünmüyorum. Asıl olan siyasi iradeye aittir. Biz kendimizi doğru anlatmamız gerekiyor. Eğer doğru bir şekilde kendimizi hükümete anlatabilirsek, Türkiye’de birkaç yer il olacaksa, benim Elbistan’ın il olacağına da inancım tamdır. Bu kararlılığı da hepimizin göstereceğine inanıyorum.”

 

Bu haber toplam 722 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Yaz Kur’an Kursları Başladı25 Haziran 2018 Pazartesi 15:28
 • Kahramanmaraş’ta Hububat Hasadı Başladı25 Haziran 2018 Pazartesi 15:18
 • Kavşağa Dev Lale Figürü25 Haziran 2018 Pazartesi 14:48
 • Milletvekili Seçimi Sonuçları25 Haziran 2018 Pazartesi 12:38
 • Türkiye ve Elbistan, Cumhur İttifakı ile ‘yola devam’ dedi25 Haziran 2018 Pazartesi 01:30
 • Kahramanmaraş’ta Seçim Coşkusu25 Haziran 2018 Pazartesi 00:18
 • SAAT 22:20 İTİBARİ İLE ELBİSTAN SEÇİM SONUÇLARI24 Haziran 2018 Pazar 19:30
 • Sandıklar açıldı, oy sayımı başladı24 Haziran 2018 Pazar 18:06
 • Direksiyon sınavında tablet dönemi24 Haziran 2018 Pazar 17:16
 • Gelinliğiyle Oyunu Kullandı24 Haziran 2018 Pazar 15:28
 • ÜYE İŞLEMLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim