• BIST 94.082
 • Altın 189,916
 • Dolar 4,7932
 • Euro 5,6125
 • Kmaraş 28 °C
 • Malatya 29 °C
 • Kayseri 23 °C
 • Sivas 16 °C
 • Adıyaman 32 °C
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’

İGM Üyeleri 2010 yılı hizmetlerini anlattılar

İGM Üyeleri 2010 yılı hizmetlerini anlattılar
AK Parti Elbistan İl Genel Meclis Üyeleri 2010 yılında yaptıkları hizmetleri AK Parti İlçe teşkilat mensuplarına anlattılar.

İl Genel Meclis Başkan Vekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Ahmet Göçer, Eğitim ve Kültür Komisyonu Üyesi ve Denetim Komisyonu Başkanı Ali Demir, Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Sırrı Demir ile İmar Komisyonu Başkanı Hüseyin Tanrıverdi 2010 yılının başarılı hizmetler ile geçtiğini söylediler.

Toplantıya; Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, AK Parti İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç, AK Parti Elbistan Gençlik Kolları Başkanı Sümmani Kısaca, Adalet ve Kalkınma Partisi Elbistan İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Gürbüz İlhan ile çok sayıda partili katıldı.

İlk olarak bir konuşma yapan Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, yaptıkları hizmetten dolayı İl Genel Meclisi Üyelerine teşekkür etti.

            Meclis üyelerinin çok gayretle çalıştıklarına değinen Başkan Küçük, 8500 m²’lik ağaçlandırma faaliyetinin, daha önce yapılan tüm hizmetlere eşdeğer bir hizmet olduğunu belirtti.

Başkan Küçük, şöyle devam etti;

“Gerekse İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarımız, gerekse belediye olarak çalışıyoruz. En büyük hizmetleri ağaç dikimi. Buna sebep oldular. Daha önce yapılan tüm hizmetlere eşdeğer bir hizmet. 8500 m²’lik alanın yatırım programına alındı, dikilecek falan değil, dikiliyor, başlandı. Bu konuda 4 tane İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Zamanla bunun kıymeti anlaşılacak. İki tane örnek vermek istiyorum. Bizim lise dönemimizde Kahramanmaraş Ahır Dağı’nda böyle bir çalışma olmuştu. Bugün Ahır Dağı aslında ecdattan beri gelen çok büyük bir orman değil. Geliştirilerek, bu tür çalışmalarla yapılan bir orman çalışmasıdır. Diğeri ise Ekinözü’nde öyle bir çalışma olmuştu. Ve çok başarılı geçti. Burada profesyonel bir çalışma yapılıyor. Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımızın gayretleriyle bu yatırımı programa aldılar.”

            Daha sonra sırayla söz alan İl Genel Meclisi Üyeleri 2010 yılında yaptıkları çalışmaları slayt gösterisiyle anlattılar. İlk olarak Meclis Başkan Vekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Ahmet Göçer konuştu.İlk hesabı Allah’a ve daha sonra halka vereceklerini söyleyen Meclis Başkan Vekili Göçer, şunları söyledi;“Geçen yıl yaptığımız faaliyet raporunun bu yıl ikincisini yapıyoruz. Vergilerle gelen kaynağın nasıl değerlendirildiğini, nerelere harcandığını öncelikle sizlerin görmesini istiyoruz. Çünkü, bizlerin aday gösterilmesini sizler belirlediniz. Yaptığımız çalışmalar başarılı ise bunda sizlerin de katkısı kesinlikle bulunmaktadır. Eğer başarısız isek, bu başarısızlık sizlere de sirayet edecektir. Yapılan tüm çalışmaları ayrıntıları ile biraz sonra anlatacağız. İnanıyoruz ki, Elbistan köylerinde adaletli bir kalkınma hızla gerçekleşmektedir.” dedi.

            Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Sırrı Demir ise sunum yaparken Şardağı’na tohum veya fidan dikimi projelerinin olduğunu söyledi. Bunu da istişare yaptıktan sonra belirleyeceklerini söylemesi üzerine söz alan Başkan Küçük, tohumun daha iyi olacağını ve dikilen ağaçların orman vasfını kazandıktan sonra her hangi bir zararın çok büyük cezasının olduğunu ve bu konuda vatandaşların çok dikkatli olması gerektiğini belirtti.

            Toplantıda sunum yapan Ahmet Göçer, 2010 yılında Elbistan genelinde harcanan kaynağın 3.908.848 TL. olduğunu belirterek şunları söyledi: “Elbistan için harcanan 3 ana kaynağımız şu şekildedir: 1- İl Özel İdaresi Yatırımları 1.265.000 TL., 2- Birinci Köydes ödeneği 1.302.388 TL. 3- İkinci Köydes ödeneği    1.341.460 TL. Toplam 3.908.848 TL. Bu kaynakların önemli bir bölümü içme suyu sıkıntısı olan köylerimize harcanmıştır. Çok şükür içme suyu sıkıntısı olan bir köyümüz kalmadı. Birkaç köyde sıkıntı var. Onların da hukuki sorunları çözüldüğünde yardımcı olacağız. Ayrıca Kaymakamımız ile uyumlu bir şekilde çalışmaktayız.”

            Eğitim Komisyonu Üyesi Ali Demir toplantıda şunları söyledi: “2010 yılında 52.5 km. asfalt kaplaması yapıldı. Bu yolların denetimini ve ölçümünü bizzat gerçekleştirdik. Yapılan bir köy yolundaki asfaltın niteliği düşük olduğu için, ödemesini gerçekleştirmedik. Bu yol yeniden yapılacak.”dedi.

            İmar Komisyonu Başkanı Hüseyin Tanrıverdi ise stabilize ekiplerinin çalışmaları hakkında bilgiler sundu. Stabilize ekiplerinin Elbistan’da sabit kalmasının verimliliği artırdığını sözlerine ekledi.

            Toplantı sonunda söz alan AK Parti İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç, il genel meclis üyelerinin çalışmalarından memnun olduklarını belirterek, 2011 yılında daha da başarılı olmaları dileğinde bulundu.

2010 yılı İl Genel Meclisi çalışmaları:

İl Özel İdaresi Yatırımları 1.265.000 TL., KÖYDES 1.302.388 TL., KÖYDES 1.341.460 TL., 2010 Yılı Ödenek Toplamı 3.908.848 TL.

2010 yılında yapılan hizmetler:

Doğan Grubu: Ağlıca-Alembey-Balıkçıl-Güvercinlik-Hasankendi-Karahüyük-Yapraklı Köyleri İçme Suyu Tesisi yapım işi 1.121.000 TL. ‘ye İhale edildi. İkizpınar Köyü İçme Suyu Tesisi yapım işi 101.480 TL.’ye İhale edildi. Ferhat Grubu (İlave) Çıtlık Köyü İçme Suyu Tesisi yapım işi 56.640 TL’ye ihale edilerek 6250 m. isale hattı döşendi. Beyyurdu Köyü 30 m³’lük İçme Suyu Deposu 27.140 TL.’ye ihale edildi. Uncular Köyü Aşağı ve Yukarı Akkaya Mahalleleri İçme Suyu Tesisi yapım işi 123.900 TL’ye ihale edildi. Beştepe Köyü 30 m³’lük İçme Suyu Deposu yapım işi 43.660,00 TL’ye ihale edildi. Topallı Köyü İçme Suyu Tesisi yapım işi 290.185 TL’ye ihale edildi.(2011 yılında tamamlanacak.) Yapılıpınar Köyü İçme Suyu Temini için Sondaj vurulması ve Tesis yapım işi: İçme Suyu Sondajı 11.599 TL.’ye Tesis yapımı 68.440 TL.’ye ihale edildi. Küçükyapalak Köyü 75 m³’lük Ayaklı İçme Suyu Deposu yapım işi 112.100 TL’ye ihale edildi. Karahasanuşağı Köyü 150 m³’lük İçme Suyu Deposu yapım işi 112.100,00 TL’ye ihale edildi. Gökçek Köyü İçme Suyu Kaptaj yapım işi 3.009.TL’ye ihale edildi. Yalak Köyü İçme Suyu Tesisine 400 m kablo alımı ve montajı 2.796 TL’ye ihale edildi. Gücük Köyü İçme Suyu Deposu Bakım Onarım işi 5.428 TL’ye ihale edildi. Hacıhasanlı-Kuyucak Mezrasına İçme Suyu Temini için Sondaj vurulması 1.defa 10.856,00 TL’ye ihale edildi. İçme Suyu bulunamadı. Tekrar ikinci defa 9.050,00 TL’ye ihale edildi. Çalışmalara devam edilmektedir. Tapkıran Köyüne Sulama Suyu Projesi yapım işi 51.3800,98 TL’ye ihale edildi. Ağlıca, Güvercinlik, Balıkçıl, Karahüyük, Yapraklı, Çalış, Çatova, Çıtlık, Eldelek, Gökçek, Hacıhasanlı-Höblek ve Karahasanuşağı Köylerine toplam 52,5 Km.lik  2.Kat Asfalt Kaplama yol yapım işi 878.864 TL’ye

ihale edildi. (Çıtlık yolunun ödemesi yapılmadı.)

Kanalizasyon:

Taşburun, Evcihüyük, Türkören, Gökçek.

Encümenden aktarımlar:

İlçemize bağlı İlköğretim Okullarının  Bakım Onarımı ve Yapımında  kullanılmak üzere 20.000 TL. 1 Adet Kazıcı Yükleyici kiralanmak üzere 50.000,00 TL. Türkiye Kulüpler Karate Şampiyonası  İlçemizde gerçekleştirildi. Organizasyon giderleri için 32.000.00 TL. % 50’si İl Özel İdaresinden birliğimize aktarılan kaynak ile % 50’si Çiftçiler tarafından karşılanmak üzere 22.200 adet Elma Fidanı alımı gerçekleştirildi. İstiklal İlköğretim Okulunun WC ve Lavabolarının Bakım ve Onarımı işi için 15.000 TL. İğde Şehit Er Ali Beyaz İlköğretim Okulu tadilat ile bakım ve onarım işi için 30.000,00 TL. yedek ödenekten aktarıldı.

Ağaçlandırma:

Milletvekilimiz Sayın Avni Doğan ve Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Sırrı Demir’in girişimleri sonucu, Şardağı çevresindeki 8.500 dönüm alanın ağaçlandırılmasına başlandı.

Stabilize çalışmaları:

Yalıntaş (Aktil), Beştepe, Yoğunsöğüt-Karakuyu, Gümüşdöven, Evcihüyük, Keçemağra

Horhor-Çevirme, İncecik, Eldelek-Çıtlık arası, Çatova, Balıkçıl-Ağlıca, Kangal.

Asfalt yamaları:

Çalış, Sultankorusu Gurup Yolu, Türkveren Gurup Yolu, Karahüyük-Kışla

Balıkçıl-Ağlıca-Yapraklı-Güvercinlik, Karahasanuşağı Gurup Yolu, Asfalt yama çalışmalarında, Elbistan Belediyesi asfalt şantiyesi önemli hizmet vermiştir. Köylerimiz adına teşekkür ederiz.

igm-2.jpg

Bu haber toplam 660 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim