• BIST 115.689
 • Altın 163,490
 • Dolar 3,8133
 • Euro 4,6746
 • Kmaraş 9 °C
 • Malatya 8 °C
 • Kayseri 8 °C
 • Sivas 1 °C
 • Adıyaman 9 °C
 • Kasım ayında hava kirliliği tavan yaptı
 • Şeker Fabrikası, 51 bin 500 ton şeker üretti
 • Gazeteciler, çalıştay öncesi toplandı
 • Kasım ayında hava kirliliği tavan yaptı
 • Şeker Fabrikası, 51 bin 500 ton şeker üretti
 • Gazeteciler, çalıştay öncesi toplandı

Has partili Doğan, “Biz Antiemperyalist bir partiyiz”

Has partili Doğan, “Biz Antiemperyalist bir partiyiz”
ELKAY-Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Elbistan Kurucusu Bilal Doğan, Genel Başkanlığını Numan Kurtulmuş’un yaptığı HAS Parti’nin antiemperyalist bir parti olduğunu söyledi.

Teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Doğan, “Elbistan ve beldelerimizde teşkilatlanma sorunuza gelince, Elbistan’da kurucular kurulumuz oluşmuş; bütün belde teşkilatlarımızın, ayrıca da komşu ilçelerimizin teşkilatlarında kuruluş ve oluşum aşamalarında büyük mesafeler alınmıştır.”dedi. HAS Parti’nin öne çıkan söylemleriyle ilgili detaylı bilgiler veren Doğan, “Dün olduğu gibi bugün de, az gelişmişliğin kaderine ve emperyalizmin egemenliğine terk edilen Türkiye’nin omuzları bu sorumluluğu artık kaldıracak durumda değildir. Bunun tek sebebi ise, bugüne kadar Türkiye’yi yönetenlerin Cumhuriyet’in ilk yıllarını çıkarsak, hep aynı rolü üstlenmiş olmalarındandır. Yani, yöneticilerimizin antiemperyalist olamayışları, ülkemizi hep talihsiz bir kaderin içinde bırakmıştır. Bir kere biz, öncelikle antiemperyalist bir hareketiz. Bunu söylerken yerliyiz, millîyiz ve maneviyatçıyız. Ayrıca da homojen bir siyaset yapısı yerine, ortak kanaatlerde bir araya gelme bizim siyasetimizin aslî yapısıdır, aslî unsurudur.  Biz; Türkiye’nin bütün renklerinin ve düşüncelerinin vicdan bütünlüğünde bir araya geldiği ebru sanatının renkleriyiz, nakış nakış örülen kilimlerin desenleriyiz. İnsanlarımızın vicdanî değerlerinden harmanladığımız Türkiye sevdası ve millî-manevî değerler karışımı; bizim hareketimizin ön ölçütüdür.”ifadesini kullandı. Milletvekili Avni Doğan ile akraba olmasının siyasi vesayet doğurmayacağını anlatan HAS Parti Kurucusu Bilal Doğan, “Yaşadığımız çağda herkesin hür iradesiyle hareket etme ve siyaset yapma özgürlüğünün olduğunu söylemem gerekir. Avni Beyle akraba oluşumuz bir vesayeti doğurmaz. Bizim de herkes gibi, bu ülkeye siyaset ekseninde hizmet etme ve söz söyleme yetimiz vardır. Sonra, bir ailede bile farklı partilerin felsefelerine inanmış insanları görebilirsiniz. Hatta bir örnek verecek olursam; geçen dönemlerde Trabzonlu bir ailenin, Bıçakçıoğlu ailesinin iki oğlundan birinin MHP’den, diğer kardeşin de DSP’den milletvekili olarak meclise girdiğini biliyoruz. Akrabalık bağımızı kullanarak laf cambazlığı yapanların, aslında farklı niyetleri vardır; onu da gayet iyi biliyoruz. Velev ki beni yakine tanıyan herkes bilir ki Avni beyle aramda siyaset yapma tarzı ve anlayışı bakımından hep bir farklılık olmuştur. Ak Partide siyaset yaptığım süre zarfında, daha katılımcı ve herkesin fikrine önem verilmesi, insanların kardeşlik duygularının daha da güçlendirilmesi gereğini hep vurgulamışımdır. Ben merkezli siyaset asla kabul  edemeyeceğimiz bir siyasi anlayış olmalıdır. Vesayet lafları ne-i düğü belirsiz laflardır. Yani edilen laflar sadece laf-ı güzaftır. Şahsım adına ben bu tür laflara itibar etmiyorum ve halkımızın da itibar etmemesini istiyorum.”görüşünü aktardı.  

Doğan şunları söyledi: Günümüzde ülkemiz bir hayli zorlu bir süreçten geçmektedir. Bu zorlu süreç içerisinde, daha yakın zamanlara kadar devam eden çift kutuplu bir dünyanın arka plan stratejileri; yani haçlı düşüncelerinin izleri,  ülkemiz üzerinde hesaplarını hâlâ sürdürmektedir. Malum düşünce izlerinin özellikle ülkemiz ve İslâm coğrafyasında menfi izler taşıması; şahsım adına söylemem gerekirse; bu konuda daha dik ve daha omurgalı durabilen, özellikle ülke nizamımız ve İslam coğrafyası açısından bir medeniyet planı olan, ülkemizin İktisâdi yapısına kurtuluş açısından bir reçete sunan Halkın Sesi Partisi’nde şahsımı siyaset yapmaya zorlamıştır. Yani, değer yargılarımız planında Halkın Sesi Partisi’nin program ve mesajları; benim dünya görüşüme daha uygun gelmiştir. Günümüz dünyasında, değişim rüzgârları adına estirilen egemenlik gaspı ve sömürü dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Egemen güçler tarafından, bizler gibi az gelişmiş ülkelere biçilen rol; egemen güçlerin karakolu olma konumudur. Son yıllarda özellikle İslâm coğrafyasında vukû bulan emperyalist yayılmacılık, bizim olan topraklara; acı, gözyaşı, iç karışıklık ve zulümden öte bir şey getirmemiştir. Irak, Filistin, Afganistan, Doğu Türkistan hepimizin ortak yarasıdır”

Bu haber toplam 678 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim