• BIST 94.552
 • Altın 192,939
 • Dolar 4,7378
 • Euro 5,4908
 • Kmaraş 22 °C
 • Malatya 19 °C
 • Kayseri 15 °C
 • Sivas 13 °C
 • Adıyaman 22 °C
 • Erkoç: 1/1000’lik plan bitmek üzere
 • Elbistan, şehidini uğurladı
 • 95 bin 724 seçmen sandık başına gidecek
 • Erkoç: 1/1000’lik plan bitmek üzere
 • Elbistan, şehidini uğurladı
 • 95 bin 724 seçmen sandık başına gidecek

“Gücüme güç katarak geleceğim”

“Gücüme güç katarak geleceğim”
KAYNARCA- AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan, Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesinde tekrar aday gösterilip gösterilmeyeceği konusunda iddialı açıklamalarda bulunarak,

, “Bu genel seçimde gücüme güç katarak geleceğim” diyerek diğer aday adaylarına da şans diledi.

Pınarbaşı Kale Restaurant’ta partililer ile akşam yemeğinde bir araya gelen AK Parti Milletvekili Avni Doğan’a, Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, AK Parti İlçe Başkanı Gürbüz İlhan, Belde Belediye Başkanları ile İl Genel Meclis Üyeleri de eşlik etti.

Elbistan Belediye Başkan Av. Durmuş Küçük, “2009 yerel seçimlerinden sonra hizmet trenimiz çok büyük yol aldı. Sayın Milletvekilimiz Avni Doğan’ın bölgemize yapmış olduğu hizmetler sorgulanamaz. 2009 yerel seçimlerin ardından desteğini her zaman yanımızda gördük. Elbistan’ın aldığı bu hizmetlerde en büyük pay kendisinindir. İnşallah hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Bunun en önemli sebebi de sadece uyumlu olmaktan geçer. Bizler çok güzel bir siyasi birliktelik yakaladık. Amacımız memleketimize hizmet” dedi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan ise konuşmasında; “Biz aslında Kahramanmaraş’ta 22 Ocak’ta yapılacak seçim işleri başkanlığının toplantısı olması nedeniyle fırsat bulduk ve Elbistan’a geldik. Elbistan’da birliği bütünlüğü sağlamak için bir çalışma yapalım düşüncesiyle bir araya geldik. Elbistan son 8 yıldır herkes biliyor ki, büyük hizmetler gördü. Köylerimiz yoluna, evlerimiz suya kavuştu. Artık köyün ortasında bir çeşme yapınca bu köylerimizde hizmet olarak kabul edilmiyor. Artık biz köy yollarına stabilize yapınca biz bunu da hizmet saymıyoruz. Biz köy yollarımızı asfalt ile kapladık. Hatta birçok köyümüzün içini İsviçre köyleri gibi parke taşıyla donattık. Son zamanlarda Çiçek köyüne yakın bölgelerde bulunmayan güzel bir park yaptık. Elbistan okullaşma açısından Kahramanmaraş’ı ve çevre illeri geçti. Okullaşma sorunumuz kalmadı. Son olarak belediye başkanımız, değerli ELSİAD başkanımız Ankara’ya geldiler. YÖK Başkanımız ile görüştük ve Elbistan’a 3 tane mühendislik fakültesi açıyoruz. Zannediyorum bünyesinde 3 tane fakülte olan ilçe Elbistan olacak. Elbistan’da bununla birlikte önümüzdeki yaz doğalgazın ilk kazmasını vuracağız. BOTAŞ yetkilileri defalarca belediyemizi ziyaret etti. Malum Elbistan’ın hava kirliliğinden kurtulması için doğalgaz zorunluluğu var. Sayın enerji bakanımız gerekli talimatları verdi. Bahar mevsiminde ihalesi yapılıp, kazmayı vuracağız. Demek ki; en büyük problem doğalgaz sorununa ortadan kaldırmış olacağız. Kapıdere-Kumlu yolumuz bitti. Adatepe barajına geçtiğimiz yıl 35 trilyon harcandı. Adatepe Barajı aşağı yukarı 20 yıldır devam eden, 20 yılda 33 metre dolgu yapılan bir baraj inşaatıdır. Yüzde 90’nı bitti. İnşallah önümüzdeki yıl baraj inşaatı tamamlanacak. Elbistan’ın temel sorunları bir bir çözülüyor” dedi.

ELBİSTAN UYUM İÇERSİNDE ÇALIŞIYOR

Doğan; “Elbistan’a dışarıdan gelen bir vatandaşımız her ay Elbistan’ı farklı gördüğünü söylüyor. Karaelbistan beldesinden bu tarafa kaldırım çalışmaları başlamış, ağaçlar dikilmiş. Adeta Brüksel’e gelmiş gibi hissediyoruz. Buda Elbistan Belediyesinin, ilçe teşkilatının ve milletvekillerinin uyumlu çalıştığını gösterir. Hükümetlerin çok kuvvetli olduğu zaman, rahmetli Özal’ın Türkiye’ye gümbür gümbür para akıttığı zaman aradaki uyumsuzluk nedeniyle Elbistan’a olan zararını biliyoruz. Benim son 2 yılda bütün misyonum ilçe teşkilatımızla belediye arasındaki uyumu sağlamaktı. İlçe teşkilatımız, il genel meclis üyesi arkadaşlarımızın, belde belediye başkaları arasındaki uyumu sağlamaktı. Çok zordu ama biz başardık. Son olarak kulağıma bazı dedikodular geliyor. Elbistan ilçe başkanımız istifa etti, milletvekili aday olmak için. Değerli kardeşime yakışır. Çünkü bizim içimizde yetişmiş içimizde büyümüş, bu konu üzerinde birtakım dedikodular yapılıyor. Bunlar yanlış davranışlardır. Belediye başkanımız ve ben kim ilçe başkanı olursa olsun birlikte hareket ederiz. Birlikte hareket etmeye de devam edeceğiz. Namuslu ve onurlu siyasetin gereği budur. Belden aşağı siyaset doğru değildir. Hangi teşkilat milletvekili ve belediye başkanıyla uyumsuz hareket ederse Elbistan’a ve bu toprağa zarar verir. Ben Elbistan belediyesine 2 trilyonluk asfalt vermeyi 10 yıl öncede söyledim. Ama muhatap bir belediye başkanı bulamadığım için veremedim. Ben Elbistan’a 7-8 yıl önce merkezi hükümetin bütün gücünü vermeyi taahhüt ettim ama maalesef olmadı başaramadık. Belediye başkanımıza ulaşamadık. Elbistan bu şansızlığı yaşadı. Son 2 yıldır öyle insanlar gördük ki, vekille başkanı birbirine düşürürüz çabası içerisindeler. Bunlar bu memleket için dost değiller. Her şeye rağmen biz birlikte yürüyeceğiz. Ben nefes aldığım müddetçe birlikte gideceğiz. Ve bu şehri değiştireceğiz. Buna da kimse engel olamayacak” dedi.

BU SEÇİMLERDE DE YİNE ÇIKIP GELECEĞİM

Doğan, “Biz bir seçim sürecine giriyoruz. Her seçim öncesi merkezi ulusal basında AK Parti bitti. MHP-CHP geliyor gibisinden haberlerle karşılaşıyoruz. Anketlerde AK Parti yüzde 30-35 gösterilir. Seçim olur, sandıklar açılır ezer geçeriz. Bu seçim öncesi de aynı şeyler yapılacak. Bir öğrenci bulup kendini köprüye bağlatıyorlar. Ne oldu? Üniversitelerde bir şey mi var. Türkiye’de sefalet mi var. Türkiye savaşan ülkelerin arsında olmasına rağmen dimdik ayaktadır. Artık İMF’den 250 bin dolar dilenen bir Türkiye yok. Fakir ülkeler her yıl 1,5 milyar dolar yardım yapan bir ülke Türkiye. Ne oldu ki insanlar kendilerini köprülere bağlıyor. Bunlar derin operasyonlardır. Ve biz o derim operasyonları yıka yıka iktidar olduk. Yine AK Parti bunlara rağmen yüzde 50’nin üzerinde tekrar iktidara gelecek. Ben Elbistan’da ne söylediysem doğru çıktı. Ve yine o partilerden biri barajın altında kalacak, diğeri de seçimden hemen sonra kendine yeni bir genel başkan arayacak. Yağmurla gelen rüzgarla gider. Kılıçdaroğlu yağmurla geldi, doluyla gidecek. Manşetle geldi, manşetle gidecek. Operasyonla geldi, operasyonla gidecek. Bunu açık olarak söyleyeyim.

Tabi Türkiye’de bunlar olurda Elbistan boş durur mu? Elbistan’da da 4 seçimdir, seçime 5 ay kala aday adayı arkadaşlarım gelip fikrimi alır. Bende başım gözüm üstüne Allah hayırlı ise nasip etsin derim. Şimdi çıkarlar piyasaya havada bulut Avni Doğan’ı unut. Avni Doğan öldü. Ama seçim gelir-geçer Avni Doğan yine çıkar gelir. Bu seçimlerde de yine çıkıp geleceğim. Ve gücüme güç katarak geleceğim. Genel merkezle görüştüğünü iddia eden arkadaşlarımı ben içeriye aldırdım. Bu dönemde kimseye randevu almadım. Geçtiğimiz dönemde ben genel merkezden inerken Elbistanlı aday adaylardan biri çıkmaya çalışıyor, geçirmiyorlar. Kapıda karşılaştık. Bana hitaben vekilim bir haftadır Bülent beyle (Bülent Arınç) görüşmek istiyorum. Ama beni içeri almıyorlar. Ondan sonra birlikte arkadaşı Bülent beyin makamına getirdim, kapıyı açtım ve görüşmesini sağladım. İçeri aldığımız arkadaşımız oturmuş içerde benim nasıl kötü bir adam olduğumu anlatmaya başlamış. Bülent Bey bir dakika demiş. Bu Avni Doğan, seni yanıma getiren Avni Doğan mı? Evet deyince odadan çıkarılmış. Herkes siyasetini yapsın ama benim üzerimden değil. Yapacaklarını söylesinler. Vizyonlarını ortaya koysunlar. Çünkü teşkilatımız gönlünü herkese açmaya hazır. Genel merkezimiz de gönlünü kucağını açmaya herkese hazır. Milletvekilliği babamızın malı değil, siz takdir edersiniz geliriz, siz takdir etmezsiniz gideriz. Böyle birbirimizi karalayarak bir şey olmaz. Sadece partiye zarar verir bu davranışlar. Kim AK Parti’den aday olmaya karar verirse başımız ve gözümüz üstündedir. Cesaretini ve kendini kutlarız. Çünkü AK Parti’den aday adayı olmak bir şereftir, onurdur. Kim birbiri üzerinden siyaset yapmaya çalışırsa kapılar kapanır. Geçişte bu gibi örneklerle karşılaştık. Kim aday olursa bu topraklarda hakkı olduğunu görüyoruz. Her şey 3 ay sonra anlaşılır. Gürkün cücüğü güzün sayılır. Kamyonun arkasına yazmışlar, bu dağ ne rüzgârlar gördü diye. Ben ne rüzgarlar gördüm” dedi.

BU BENİM SON DÖNEMİM

Doğan son olarak, “Siyasi hayatım boyunca bir şeye hasret gideceğim. Bir tek iş başına getirdiğim ilçe başkanımla seçime gidemedim. Bu içimde uhde olarak kalacak. Çünkü bu benim son dönemim olacak. Ama bir kere benim seçtiğim, besleyip büyüttüğüm, gözetip kolladığım, her tarafı emrine verdiğim bir ilçe başkanımla yan yana seçime gitmek isterdim. Vefa Allah’ın emridir. 4 yılda beraberiz kimse merak etmesin. Birliğimizi bütünlüğümüzü koruyalım. Tüm belediye başkanlarımız tarih yazıyorlar. İl genel meclis üyelerimiz hakeza yine öyle. Eğer her ilçe Elbistan’da ki gibi 4 il genel meclis üyesine sahip olsa çehresi değişir. Bu nedenle arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onlara ben hakkımı helal ediyorum. Çünkü hakkını verdiler Kahramanmaraş’ta yapmış olduğu işlerle ses getiriyorlar. Belde belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Elbistan belediyesine verdiğimiz desteği onlara vermemize rağmen çalışmalarıyla halkın takdirini topluyorlar. Yasaların müsaade etmediği için gerekli desteği veremedik. Buna rağmen kusursuz çalışma yaptılar.

Dört dönemdir beni seçen, beni seçmeyen, beni savunan, benim aleyhime konuşan, bana dost olan, bana düşmanlık yapan herkese hakkımı helal ediyorum. 16 yıldır bu toprağı mahcup edecek hiç bir şey yapmadım. Müteahhitlerle aynı masaya oturmadım. Mal sahibi olmadım. Arsam yok, toprağım yok. Malım yok. Devletten aldığımı da Allah şahit ki, bu memleketin mağdur masum insanlarına harcadım. Bundan sonra siz mahcup olmayacaksınız. Siz utanmayacaksınız. Vekiliniz kendi evine yol yaptırdı demeyeceksiniz. Vekiliniz kendi akrabalarını kayırdı demeyeceksiniz. Çocuklarıma namuslu bir geçmiş miras bırakacağım. Mal mülk değil. Size de, bu toprağın insanına da, hizmetlerimi, temizliğimi, dürüstlüğümü, onurumu ve izzetimi emanet edeceğim” dedi. 

ak-parti-milletvekili-avni-dogan-3.jpg

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim