• BIST 90.466
 • Altın 193,543
 • Dolar 4,8395
 • Euro 5,6591
 • Kmaraş 31 °C
 • Malatya 27 °C
 • Kayseri 23 °C
 • Sivas 17 °C
 • Adıyaman 30 °C
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’

El dokuması kilim hediye etti

El dokuması kilim hediye etti
Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’ın da katıldığı Kahramanmaraş

Asayiş Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı’nın üçüncüsü Elbistan’da yapıldı. Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Adalı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’a el dokuması kilim hediye etti.

Elbistan Polisevi’nde İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Adalı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Kahramanmaraş il merkezi ile ilçelerinin asayiş ve güvenlik sorunları ele alındı.

Toplantı sonunda basın açıklaması yapan Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, “Kahramanmaraş il merkezi ve ilçeleri ile diğer illerle kıyasladığımız zaman bir huzur adacığı içerisinde olduğunu gönül rahatlığı içerisinde ifade etmek istiyorum. Burada temel etken her şeyden önce Kahramanmaraş halkının sahip olduğu kültürel değerlerdir” dedi.

İl Emniyet Müdürü Aydın açıklamasında; “Bugün burada Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’müzün ev sahipliğinde bir aradayız. Kahramanmaraş Asayiş Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı için emniyet müdür yardımcılarımız, istihbarat, terör, güvenlik, kaçakçılık ve organize şube müdürlüğü, trafik tescil, bölge trafik ve çocuk şube müdürlüğü ile 9 ilçenin emniyet müdür ve amirlerimizden oluşan bir heyet ile üçüncü organizasyon toplantısı için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu rutin bir toplantıdır. İl merkezimizdeki ve ilçelerimizdeki geçmiş aylara yönelik olarak işlenen suçlara yönelik bir analiz toplantısıdır. Tabi işlenen bu suçlardan hareketle emniyet tedbirlerimizin nasıl alınacağı ve ilçelerimizi ve il merkezimizi suçlardan nasıl arındıracağımızı, suçlularla nasıl mücadele edebileceğimizin bir yol haritasını çizme adına arkadaşlarımızla bir ortak akıl ve istişare toplantısı yaptık” dedi.

Aydın, “Bu arada önümüzde bir seçim var. Seçim atmosferi içerisinde de görevimizi yapmanın gayreti içerisindeyiz. İlimizde seçimlerin asayiş ve huzur ortamı içerisinde geçmesi en büyük temennimiz. Kahramanmaraş il merkezi ve ilçeleri ile diğer illerle kıyasladığımız zaman bir huzur adacığı içerisinde olduğunu gönül rahatlığı içerisinde ifade etmek istiyorum. Burada temel etken her şeyden önce Kahramanmaraş halkının sahip olduğu kültürel değerlerdir. Suçlara karşı gerçekten vatandaşlarımızda duyarlılık vardır. Polis halk ilişkilerinde üst düzey bir ilişkinin olduğunu görüyoruz. Vatandaşlarımızın suçla mücadelede bize en üst düzeyde yardımcı olduğuna şahit oluyoruz. Tabi bütün bunlar şehrimizi huzur adacığı yapacak şekilde yine sosyal hayata geri dönmektedir. Bizim buradaki polis amirleri, polis müdürleri ve polis şefleri olarak ta temel amacımız bu huzurun daha da geliştirilerek devam etmesidir. Bundan sonra da bu toplantılar diğer ilçelerimizde devam edecektir. Bundaki amacımızda ilçelerimizdeki ve il merkezimizdeki huzuru en üst düzeyde gerçekleştirmektir” diye konuştu.

Aydın, “Suçla mücadelede modern yöntemleri devreye sokmamız gerekiyor. Telekomünikasyon ve diğer iletişim metotları, elektronik sistemleri yine suçla mücadelede hayatın içerisinde kabul etmemiz gerekiyor. Bu çerçevede özellikle Elbistan ilçemizde MOBESE sistemi ile alakalı ilçe emniyet müdürlüğümüzün çok yoğun bir gayreti vardır. Geçmiş günlerde bununla ilgili olarak ilçenin iş adamları ile esnafları, ilçe emniyet müdürlüğümüz bir toplantı yaptı. MOBESE sisteminin gerekliliğine il emniyet müdürlüğü olarak son derece önem veriyoruz. Suçla mücadelede MOBESE olmazsa olmazlardan birisidir. Emniyet genel müdürlüğümüzden de MOBESE sisteminin Kahramanmaraş’ın özellikle Pazarcık ve Elbistan ilçemizde faaliyete geçmesi için emniyet genel müdürlüğümüzden de bir miktar ödenek istedik. Elbistan için 500 bin TL civarında ödenek istedik. Bunu da takip ediyoruz. Umarım bu yıl içerisinde gerek Elbistan’ın yerel kaynakları içerisinde, gerekse emniyet genel müdürlüğümüzün katkıları çerçevesinde yılsonuna kadar MOBESE sistemi burada faaliyete geçer diye ümit ediyoruz. Tabi birçok sistem var. Plaka tanıma sistemleri, trafik kazalarının asgariye indirmek için sinyalizasyonla ve diğer kontrol metotları ile ilgili birçok sistem var. Yavaş yavaş biz bu sistemleri bu metotları Kahramanmaraş’ımıza kazandırma adına gayretlerimizi devam ettiriyoruz. Suça mani olmanın bir diğer yol ve yöntemi de eğitimdir. Özellikle bu toplantılarda halkla ilişkiler ve diğer sosyal sorumluluk projelerimizin gerekli olduğu konusunda arkadaşlarımızla birlikte mutabakat halindeyiz. Özellikle gençlerimizi uyuşturucuya karşı duyarlı hale getirmek, farkındalık düzeyini artırmak adına uzman arkadaşlarımız marifeti ile okullarımızda ve halkımıza yönelik olarak, anne-babalarımıza yönelik olarak eğitici faaliyetlerimiz bütün hızıyla devam edecek ve ediyor” dedi.

Aydın açıklamasının son bölümünde ise; “Biz il merkezindeki uzman arkadaşlarımız marifetiyle ki Elbistan ilçe emniyet müdürlüğümüzü bu konuda gerçekten gayretli buluyoruz. Buradaki STK’lar, yine muhtarlarımız emniyetle alakalı görüşleri, eleştirileri, önerileri son derece önem arz ediyor. Önümüzdeki günlerde bizzat bende gelerek hem mahalle muhtarlarımız, hem de STK’larla Elbistan ilçemizin güvenliği konusunda ortak bir konsept içerisinde fikir birliğine varmak için toplantılarımızı yapacağız. Çünkü güvenliği sağlama yalnızca polise ait bir görev değildir. Örnek veriyorum. Trafikte güvenliği sağlama yalnızca polise ait bir görev değildir. Anayasamızın ve diğer ilgili mevzuatımızın bu konuda belediyelerimize verdiği çok ciddi sorumluluklar vardır. Üniversitelerimize verdiği çok ciddi sorumluluklar vardır. Hepimizin bildiği gibi polisin sorumluluğu ne ise milli eğitim camiasına, bayındırlık teşkilatımıza verdiği çok ciddi sorumluluklar vardır. Ama en önemlisi halkımıza insanlarımıza verdiği çok ciddi sorumluluklar vardır. Bu toplantıda en çok üzerinde durduğumuz konulardan bir tanesi trafikte eğitim. Trafik hepimizin malum olduğu üzere ortak sorundur. Diğer ülkelerle bizim ülkemizin trafik sorununu mukayese ettiğimizde karnemizin çok kötü olduğuna şahit oluyoruz. Her yıl 5 bin kişilik bir ilçeyi mezara gönderiyoruz. Bu bize ait kötü bir başarıdır. Bu şu demektir. Günde 25 kişiyi biz trafikte kaybediyoruz. Terörse alın size en büyük terör. Tabi bu rakamın içerisinde yaralananlar, hayatını felç olarak geçirenler, ortopedik engelli olarak geçirenleri de dahil etmiyoruz. Canımız yanıyor. İnsanların bu konuda duyarlı olması gerekir. Gerek trafik konusunda, gerekse asayişe bağlı konularda, uyuşturucu ile mücadelede, terörle mücadelede vatandaşımızın bilgilendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Farkındalık düzeyinin artırılması gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda emniyet müdürü arkadaşlarımız ortak mutabakat içerisinde hareket etme hususunda bu toplantılarımızda görüşüp ortak fikir birlikteliğine varıyoruz” ifadeleri ile açıklamasını tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Adalı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’a el dokuması kilim hediye etti.  

el-dokumasi-kilim-hediye-etti-3.jpg

 

Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim