• BIST 94.552
 • Altın 192,939
 • Dolar 4,7378
 • Euro 5,4908
 • Kmaraş 22 °C
 • Malatya 19 °C
 • Kayseri 15 °C
 • Sivas 13 °C
 • Adıyaman 22 °C
 • Erkoç: 1/1000’lik plan bitmek üzere
 • Elbistan, şehidini uğurladı
 • 95 bin 724 seçmen sandık başına gidecek
 • Erkoç: 1/1000’lik plan bitmek üzere
 • Elbistan, şehidini uğurladı
 • 95 bin 724 seçmen sandık başına gidecek

Dev sağlık tesisi muhteşem bir törenle açıldı

Dev sağlık tesisi muhteşem bir törenle açıldı
Dev sağlık tesisi muhteşem bir törenle açıldı

Sağlık Bakanlığı’nın son dönemde yaptığı ve akıllı bina olarak tabir edilen son teknoloji ile donatılmış 300 Yataklı Elbistan Devlet Hastanesi’nin açılışı Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın katıldığı muhteşem bir tören ile yapıldı.

300 Yataklı Elbistan Devlet Hastanesi’nin binası önünde düzenlenen açılış törenine; Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İlker Çitil ve Nursel Reyhanlıoğlu, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Semih Yancar, Elbistan Devlet Hastanesi Yönetici Dr. Nedim Kızılkaya, kamu kurumlarını yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan 300 Yataklı Elbistan Devlet Hastanesi’nin açılış töreninde ilk konuşmayı, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan yaptı.

Vali Özkan’ın açılış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, “Bugün Şardağı’nın eteğinde dünyanın en son teknolojisi ile donanmış bir hastaneye Elbistan’ımız kavuştu” dedi.

Mahir Ünal konuşmasının devamında şunları söyledi:

 “Bugün bir hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Ve hep birlikte bir hayalimizin gerçekleşmesine şahitlik ediyoruz. Ben, Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’a çok teşekkür ediyorum. 2011’de milletvekili adaylığım açıklandığında bana demişti ki; ‘Sen şimdi gidiyorsun. Elin boş gitme. Ve bu hastane projesini 2011’de bana göstermiş ve inşallah bu hastaneyi yapalım demişti. O gün sözünü verdi. Bugün de açılışını yapmak için aramızda. Ben kendisine hoş geldiniz, şeref verdiniz diyorum. Aynı bir ülkeyi, bir şehri evlatları ayağa kaldırır. Erzurum’dan güzel bir adam çıktı ve sağlıkta dönüşüm projesiyle Türkiye’nin sağlık sorununu çözdü. Ve sonra 3 yıl ara verdi. Ben şahidim, bu 3 yıl içerisinde 65 ülkede sağlık danışmanlığı hizmeti verdi. Yani 65 ülke Recep Akdağ’a ‘siz bu sağlıkta dönüşümü nasıl gerçekleştirdiniz, biz de anlatır mısınız’ diye fikir sordu. O yüzden ülkeler kolay evlat yetiştirmiyor; yetiştirince de güzel yetiştiriyor. Bu ülke Recep Tayyip Erdoğan diye bir evlat yetiştirdi ve o arkadaşlarıyla yola çıktı; bugün Şardağı’nın eteğinde dünyanın en son teknolojisi ile donanmış bir hastaneye Elbistan’ımız kavuştu. Demek ki hayal edince oluyormuş. Demek ki yürüyünce yollar kat ediliyormuş.”

Elbistan’ın birçok hizmete kavuştuğunu ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesiyle hizmetlerin artacağını belirten Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Siz bize inandınız. 15 yıl boyunca biz bir taraftan millet bilmez diyenlerle, millet anlamaz diyenlerle, asıl biziz kararı biz veririz; devleti biz yönetiriz diyenlerle mücadele ettik. Bu ülkede 2 tane siyasi damar vardır. Birincisi; söz de karar da milletindir diyenler. Bir de maalesef Zigana Dağının tepesinde portakal yetişmez demokrasi de neymiş; millet bu işlerden anlamaz diyenler. Ve rahmetli Adnan Menderes’ten bugüne kadar söz de karar da milletindir diyenlerle millet bu işlerden anlamaz diyenler hep mücadele ettiler. Ama her zaman millet kazandı. Onlar her şeye ‘hayır’ dediler; onlar ‘istemezük’ dediler. 3.köprüye hayır, 2.köprüye hayır, 3.havaalanına hayır. Milletin hayrına olan her şeye bunlar hayır dediler. Şimdi milletin iktidar olacağı vesayet odaklarının devletten temizleneceği, artık hükümetleri milletin doğrudan seçeceği, güvenoyunu milletin vereceği yeni bir sisteme geçiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiyoruz. Siz, o zaman asıl hizmetleri görün. Biz bu hizmetleri, bir taraftan şeytan taşlayıp; bir taraftan tavaf ederek gerçekleştirdik. Şimdi artık her şeyin; sözün ve kararın milletin olduğu bir dönemde inşallah hizmetler ikiye katlanacak. Elbistan’ımızda hastanemiz bugün açılıyor. Bir ile yakışır hükümet konağımız açıldı mı? Adliye binamız yapılıyor mu? Gençlik Merkezimizde 15 bin genç üyemiz var mı? 3 bin kişilik kapalı spor salonumuz yapılıyor mu? Doğalgazımız geldi mi? Duble yolumuz yapılıyor mu? 40’a yakın okul yapıldı mı? Peki, 16 Nisan’da ne diyeceğiz? Biz, Elbistan’a ve Elbistan’ımızın heyecanına güveniyoruz. Ama en çok hanımefendilere güveniyoruz. Hanımefendiler, bu hizmeti bugünlere siz getirdiniz, siz taşıdınız. AK Parti’ye en büyük desteği siz verdiniz. Çünkü siz bu evlatlarınızın, çocuklarınızın yaşayacağı Türkiye’yi kurmak için gece-gündüz çalıştığını en iyi siz biliyorsunuz. Gece-gündüz çalışan, ‘Durmak yok yola devam’ diyen bu evlatlarınıza Nisan’da bir kez daha ‘Durmak yok yola devam’ diyeceksiniz. Bu hizmet hayırlı uğurlu olsun. Allah, yar ve yardımcımız olsun.”

            Hastane açılış töreninde son olarak kürsüye gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, 300 Yataklı Elbistan Devlet Hastanesi’ne yanık ünitesi sözü verdi.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, konuşmasının devamında Elbistan’a kazandırılan hastanenin yapımında en büyük payın Mahir Ünal’a ait olduğunu belirterek, “Bugün açılışını yaptığımız hastanemiz, Elbistan’a yapılan birçok yatırımın önemli bir halkası. Çok mütevazı olmayalım belki de en önemli halkası. Elbistan’a, Kahramanmaraş’ın diğer ilçelerine, merkeze hangi hizmetleri taşıyabiliriz diye konuşuyoruz. Ama özellikle ifade etmem gerekir ki; başından beri AK Partimizde çok büyük hizmetleri olan, genel merkezimizde çok büyük hizmetleri olan, grup başkanvekili olarak, Kültür ve Turizm Bakanı olarak çok büyük hizmetleri olan değerli kardeşim Mahir Ünal’ın bu eserdeki payı, en büyüğüdür. Biraz önce kendisine de söyledim. ‘3000 kişilik kapalı spor salonu, Mahir kardeşim Erzurum’da yok ne yapıyorsun?’ Bizde sözünü aldık, Erzurum’da 7500 kişilik salon yapılacak ama daha yapılmadı. Bu ne çabukluk helal olsun yani. Buradaki hastanemiz 300 yataklı bir hastane. Elbistan’a ve çevresine hizmet edecek. Sordum arkadaşlarıma, burada 40 yoğun bakım yatağımız var. Her kardeşim, her Elbistanlı bakanlığımızın hastanesinde bir odada tek yatacak, her türlü mahremiyetine riayet edilecek, mükemmel hizmet alacak. Ama yine sordum şuanda hastaneye getirmediğimiz ne var? Hastanede henüz yanık ünitesi yapmamışız. Şimdi bu hastanenin içindeki bir alanı da inşallah yanık ünitesi olarak geliştireceğiz. İkincisi yine hastanenin içinde, özellikle yaşlı ve uzun süre yatağa bağlı hayatını geçiren, felç geçiren kardeşlerimiz uzun süreli bakacak, bakım yataklarını geliştireceğiz. Elbistan tek başına olmaz ama çevre ilçelere de hizmet verdiği için bir taş kırma makinesi de getireceğiz” dedi.

            Bakan Recep Akdağ, Kahramanmaraş’ta yapılacak olan yatırımlarla ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Kahramanmaraş ile ilgili de buradan bazı müjdelerim olacak. Elbistan’dan Kahramanmaraş’a müjdeler veririz. Önümüzdeki aylarda yıllarda yapacaklarımızı da ifade etmek istiyorum. Malumunuz şehirde mükemmel bir hastanemiz var. O hastanenin genişçe bir kampusu var. Oraya 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi düşünmüştük, 100 yataklı psikiyatri, 100 yataklı fizik tedavi, toplarsak 900 yatak yapıyor. Buna 100 yatak daha ekleyerek, burada ilk defa ilan ediyorum Kahramanmaraş’ımıza sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın talimatları ile şaheser bir şehir hastanesi kazandırmış olacağız. Şehrin içinde 2 hastanemiz var. Bu hastanelerin birinin alanında da yeni bir bina yaparak, inşallah şehrin içinde de 300 yataklı yeni bir hastane yapacağız.”

Bakan Recep Akdağ, 15 Temmuz darbe girişimine de değinerek, “Bu büyük millet o gün gösterdi ki, hiçbir zaman baskıya boyun eğmez, hiçbir zaman darbeye, diktatörlüğe bundan sonra yol vermeyecek. İşte bundan dolayı bütün milletin bu kararlılığını sizin huzurunuza getirdik” dedi.

Bakan Akdağ, konuşmasının devamında, “Bütün bu hizmetler nasıl oldu? Türkiye’de daha önce de hizmet yapanlar oldu, Allah razı olsun. Biraz önce baktım aşağıda hastanemiz zamanında o hizmeti de buraya getirenler elbette bu güzel insanlara hizmet için getirdiler. Ama daha sonra kötü dönemler yaşadık. Maalesef darbeler geçirdik. Bu ülkede göz bebeğimiz bir başbakanın asıldığı bir 60 ihtilalini yaşadık. 80 ihtilalinden sonra yine darbeci generallerin, ‘bir sağdan astık, bir soldan astık’ diye övündükleri, çocuklarımızın yaşlarını büyüterek darağaçlarına gönderdikleri günleri yaşadık. Sonra 28 Şubat sürecini yaşadık. Adeta bu ülkede inancını yaşamak isteyenlerin önüne, art arda duvarların örüldüğü, bariyerlerin konulduğu günlerdi. Onlar 1000 sene devam edecek demişlerdi. O zulüm dönemi, işte bu milletin gözbebeği bir lider gelince, Recep Tayyip Erdoğan siyaset meydanına çıkınca tuzla buz oldu ve tarihin çöplüğüne atıldı. Bugün eğer bu eserler Kahramanmaraş’ımıza, Türkiye’ye kazandırılmışsa bu gerçekten güçlü bir liderliğin sonucudur. Ama bu süre içinde biz bir taraftan cumhurbaşkanımızla yol alırken, öbür taraftan sürekli engellerle karşılaştık. Yeri geldi yargı tarafından, yeri geldi askeriyenin içindeki cuntalar bizi engellemeye çalıştı ve nihayet 15 Temmuz’da bir çete FETÖ çetesi, bu milletin üstüne bir zulüm rejimi, bir baskı rejimi, bir diktatörlük rejimi kurmak için geldi ama sizin iman dolu göğsünüze çarptılar ve bir gece içinde esfel-i safiline yuvarlandılar. Bu büyük millet o gün gösterdi ki, hiçbir zaman baskıya boyun eğmez, hiçbir zaman darbeye, diktatörlüğe bundan sonra yol vermeyecek. İşte bundan dolayı bütün milletin bu kararlılığını sizin huzurunuza getirdik. Oturduk, sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, MHP’nin Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’ye oturdular, konuştular ve huzurunuza bu Anayasa maddelerini getirdiler. 16 Nisan’a giderken bir tek gayemiz var, bundan böyle milletin hakimiyetini milletin kararını baltalayacak, onun üzerine çıkacak bütün vesayet odaklarını Allah’ın izni ile yok etmek için 16 nisan’a beraber gidiyoruz. Sözün tamamen sizde olduğu bir döneme gidiyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu çıkıp ne diyor? Onlar diyorlar ki; bir tek adam dönemi yapacaksınız. Halbuki kendi tarihlerine, kendi sicillerine dönüp bir baksalar, tek adamlığın ne olduğunu, baskının zölmün ne olduğunu görecekler. 1946’da millete, sizin dedelerinize, benim dedelerime açıktan oy kullandırtıp, gizliden saydılar. 1950’de milletin iktidara getirdiği Menderes’i 1960’ta darbecilerin önünü açarak maalesef darağaçlarına gönderdiler. Biz şunu biliyoruz; Recep Tayyip Erdoğan’ı şöyle tanıdık. Üzerine çamur atmaya çalıştığı ama o çamurun tutmayacağı o büyük lideri biz şöyle tanıdık. Erdoğan, milletin ile beraber tankların karşısına çıkan, F16’ların karşısına çıkan, helikopterlerden açılan ağır ateşlerin karşısına çıkan milletin büyük lideri olarak bugün karşımızda. Rabbim kendisinden razı olsun” dedi.

            Güçlü bir Türkiye için birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu söyleyen Bakan Recep Akdağ,             konuşmasının sonunda “Hangi partiye oy vermiş olursanız olun, gün birlik olma günüdür. Gün PKK terörünün ve diğer terör örgütlerinin, FETÖ çetesinin bir daha başını kaldırmaması için beraber olma günüdür. Elbistanlılar olarak bugünde beraber olmaya, güçlü bir evet sesi çıkarmaya hazır mıyız? Güçlü bir Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için, dosta-düşmana, buradan Almanya’sına da, Hollanda’sına da ‘söz de karar da milletindir’ demek için hazır mısınız? 16 Nisan akşamı hepimiz için yepyeni bir gün olacak. Büyük Türkiye’nin, güçlü Türkiye’nin şaha kalktığı bir tarih olacak inşallah. Elbistan her zaman milletin, devletin, vatanın ve al bayrağın ihtiyacı olduğu zaman ayağa kalkmıştır. Her zaman şahlanmıştır. Allah’ın izni ile 16 Nisan’da bunu bir kez daha göstereceğiz. Cenab-ı Allah hiç kimseyi hasta etmesin ama hasta olduğunuz zaman da bu gibi hastanelerin eksikliğini de vermesin” dedi.

            Bakan Akdağ’ın konuşmasının ardından, 300 Yataklı Elbistan Devlet Hastanesi’nin açılış kurdelesi kesildi.

Törenin ardından Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, günün anısı olarak Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a kufi sanatı ile yapılmış bir tablo hediye etti. mrt_1039-001.jpgmrt_0892-001.jpgmrt_0862-001.jpgmrt_0934-001.jpgmrt_0946-001.jpgmrt_1082-001.jpgmrt_1151-001.jpg

Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim