• BIST 94.082
 • Altın 189,632
 • Dolar 4,7905
 • Euro 5,6087
 • Kmaraş 30 °C
 • Malatya 33 °C
 • Kayseri 29 °C
 • Sivas 20 °C
 • Adıyaman 34 °C
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’

“Dedikodular asılsız”

“Dedikodular asılsız”
ELKAY- AK Parti İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç, hakkında çıkartılan söylentilere cevap verdi.

Kılıç, “Ben bir ilçe başkanıyım. Benimde özel ticaret yapma hakkım var. Şeker Fabrikası’nın satılığa çıkartılan arsaları için ben ihaleye girmedim. Hakkımda çıkartılan dedikodularda asılsız” diye konuştu.

            AK Parti İlçe Başkanı Kılıç, hakkında çıkartılan söylentilere cevap verirken, söylentileri ortaya atan kişileri de sert bir dille eleştirdi.

ŞEKER ARAZİLERİ İÇİN İHALEYE GİRMEDİM  

Kılıç, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Elbistan Şeker Fabrikası’nın arsasını aldığım yönünde çıkan söylentiler benimde kulağıma geliyor. Ben Şeker Fabrikası arazilerinin ihalesine girmedim. Elbistan’dan da 50’den fazla insan o arazilere sahip olmak için ihaleye girdi. O arazilerin ihalesine giden arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Neden mi? Bölgemizdeki kamu arazilerinin satışına bu memleketin insanının girmesi ve alması gerektiği için. Bu memlekete yatırım yapmak isteyen insanları da kutluyorum. Bizim bu tür arazileri yatırıma dönüştürecek Elbistanlı hemşerilerimize ihtiyacımız var. Bu kim olursa olsun.

MANTIKLI İNSAN BÖYLE KONUŞMAZ

Şimdi Türkiye Şeker Fabrikaları’nın Genel Merkezine etki edebilecek güçte burada kimse yok. Olacağını da zannetmiyorum. Ne milletvekili, ne ilçe başkanı, nede bir başka iş adamı bu ihaleye etki edip arsayı alabilir. Bu ihale Türkiye genelinde yapılan bir ihaledir. Önümüzdeki günlerde Şeker Fabrikası’nın 600 dönüm arazisi yine halka arz edilecek. Bu halka arz edilecek olan arazilere de Elbistan’dan imkanı olan, parası olan, yatırım düşünen arkadaşlarımızın gidip ihaleye katılıp buralardan yer alıp gerek iş yeri gerekse konut yapmalarını önemle rica ediyorum. Kimse katılmazsa bu tür arazilerin satışına, bu bölgenin dışından gelen insanlar buraları satın alır ve bunun da bize faydası olmaz. Fakat bu satışa ben gitmedim. Yalnız gitmemden doğal daha bir şeyde yok. Herkes gibi o ihaleye bende katılır. Üzerime düşeni açık artırmada yapar ve araziyi de alırım. Bunda hiçbir sakınca görmüyorum. Bunun lafını eden insanlarında bu memlekete çok fayda sağlayan insanlar olduğunu da düşünmüyorum. Bu söylentiyi yapan insanlara sorsanız ben o insanların vergi vermediğini, yanında adam çalıştırmadığını hatta ben böyle laf eden insanların yeşil kart kullandığını düşünüyorum. Mantıklı insan bunu demez. Mantıklı insanın demesi gereken şey şeker fabrikasının arazisi özelleşiyor, parası olan gidip alsın bu memlekete yatırım yapsın, biz vatandaş olarak buna minnettarız der. Boş oturan insanların sözüdür. Bazı insanlar bu konuda iftira ediyor. Ben Elbistanlı olup ekonomik gücü olan herkesin bu tür ihalelere katılmasını istiyorum. Gitsinler katılsınlar ihaleye. Yani bir holding gelip buradaki yeri satın alsa hepimiz bu durumdan memnun mu olmalıyız. Elbistan’dan kimse gitmedi ne güzel mi diyelim. Bunumu istiyorlar. Herkes katılsın. Ben bir ilçe başkanıyım benimde özel ticaret yapma hakkım var. Ama namusu dairesinde. Giderim şeker fabrikasının arsası ihaleye çıkmışsa oturuma katılır, fiyatımı söylerim üzerime düşeni yaparım bende alırım bir başkası da alır. Alan arkadaşlarımız da yatırım yapacaklarsa sonuna kadar ilçe başkanı olarak yanında olurum.

            İhaleyi yapanlar ne iktidarı tanır nede seni tanır. Bu işi bilmeyen insanlar gıyaben hüküm yürütüyorlar. Bunlar yanlış işler. Siyasette olan bir insanın isminin bu tür yakıştırmalar her dönemde oldu. Bundan sonrada olacaktır. Ben vatandaşların bu tür şeylere çok itibar etmeyeceğini düşünüyorum. Bu tür ihalelerde yapılan yanlışlıklar bir dilekçenin başınadır. İtiraz edince ihale iptal ediliyor. Çok büyük cezalar yenildiğini de herkes biliyor. Bu tür işlerin halen devam edildiği zannediliyor. Ama artık onlar geçmişte kaldı” dedi.

İLÇE BAŞKANI OLMAMIN ZARARINI ÇEKTİM   

AK Parti İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç, Yunusemre Mahallesi’nde yüksek gerilim tellerinin altında kalan arsaları haksız bir şekilde alıp ev yaptırdığı yönünde çıkan dedikodularında gerçeği yansıtmadığını belirterek, “TOKİ, Yunusemre mahallesinde bulunan arsalarını daha önce konuta dönüştürmüştü. Bunlardan sadece yüksek gerilim hattının altında kalan 5 arsa vardı. Bir tanesi bahsi geçen yer diğer dört tanesi de farklı yerlerde. TOKİ, en son bu kalan arsaları ihaleye çıkarttı. İhaleye girenler bu arsaları satın aldı. Satın alırken ben bu işin içinde yoktum. Daha sonra satın alan arkadaşlar geldiler. Bana dediler ki; “biz buradan arsa aldık. Ekonomik durumumuz bu işleri yapmaya yetmiyor” dediler. Bende araştırdım baktım ki arazinin üzerinden tel geçiyor. TEK’le bir görüşme yaptım. Buradaki yetkililer bu tür arazilerin kullanıma açılmasını bizde istiyoruz dediler. Yüksek gerilim hattı geçtiği için arazi orada boş kalmasın. Ama bizim o yüksek gerilim hattını yerin altına alma lüksümüz yok dediler. Eğer siz kendi imkanlarınızla o telleri yerin altına alırsanız arsayı kullanabilirsiniz dediler. Bizde gidip görüştük. 160 bin TL masraf çıkıyor. Bu parayı kendi cebimizden yatırdık. Kendi paramızla o telleri yerin altına alacağız. Arsayı kullanıma açtık. Bu konuda benim de kulağıma gelen dedikodular var. Halk arasında şöyle bir dedikodu yayıldı. Bünyamin Kılıç, o arsayı almış devlete de o telleri yerin altına aldırtmış diye. Ama işin aslı böyle değil. Burada yüksek gerilim hattının yer altına alınmasında yaşanacak olan 5 saatlik elektrik kesintisinin maliyeti olan 25 bin TL’yi dahi yatırmamız halinde bu işe onay verildi. 5 saatlik elektrik kesintisinde devletin yaşayacağı kaybın zararını dahi ödedik. TEK yetkilileri bizim elektrik mühendisleri kontrole gelecekler onların ücreti olan 5 bin TL’yi de yatırın dediler hesaplarına yatırdık. Bunların hepsi kayıtlıdır. Bizim arsanın olduğu yerde Ali Geyik’in de arsası vardı. TEK onlara da aynı teklifi sunmuştu. Rakamın yüksek olması nedeniyle onlar yapmadı. Ama bir başka arsa ortağı arkadaş ile birlikte telleri yer altına aldırıp arsayı kullanıma açtık. Bunun da dedikodusunu yapıyorlar. Bu konular herkes için geçerlidir. Yüksek gerilim hattının altında bulunan birçok arsa var. Yaptırmak isteyen bu masrafları karşılayıp yaptırabilir. Bu arsayı yaparken bir siyasi partinin başkanı olmamın en ufak faydası olmadığı gibi zaman zaman bize şunu dediler: ‘Normal vatandaş olsanız indirim yapardık. Ama şimdi sen siyasetçisin sana indirim yaparsak dedikoduya maruz kalırız’ dediler. Ben bunun zararını gördüm dedi.

            Başkan Kılıç, “İktidarı kullanarak fayda sağlamaya çalışanlar ile yasa dışı, usulsüz, aykırı bir davranış varsa bizim ona müdahale etmemiz lazım. Olsa ederiz de. Şuan da bu konularda çıkartılan dedikodular ne derece doğru bunu bilmiyorum. Bende sizler gibi dışarıdan duyduğum şeyler bunlar. Vakti geldiğinde o konuları inceleriz. Hakikaten orada bir yolsuzluk varsa onu deşifre ederiz. Hiçbir zaman yolsuzluk yapanın yanında olmayacağımızı herkesin huzurunda söz veriyoruz” dedi.

MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADAY OLMAYACAĞIM   

            AK Parti İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç, 2011 yılında yapılacak olan genel seçimlerde milletvekilliği için aday adaylığını açıklamayı düşünmediğini ifade ederek, “Bize ve partimize gösterilen ilgi halkın teveccühüdür. Teşkilat olarak halkın verdiği emanetlere sahip çıktığımız kanaatindeyim. Halkımızın kullandığı oya sahip çıktık. Teşkilat olarak üzerimize düşen görevde eksik bırakmadığımız kanaatindeyim. Halkın tercihi ve teşkilatın düzenli çalışması bizi bir başarıya götürdü. Bize Elbistan belediyesini kazandırdı. Elbistan belediyesi bize ekstra bir yük getirdi. Bir sorumluluk getirdi. Hizmet etme aşkı getirdi. Sorumluluğumuzun ve hizmet etme sorumluluğunun da bilincindeyiz. Şuan da belediye başkanımız fevkalade hizmet yapıyor. Bundan sonrada yapılacakları düşündüğüm zaman onlarda tamamlandığında Elbistan tarihinde almadığı kadar hizmet akacak.

            Referandum da ise hem kendi partililerimiz, MHP’nin belli bir kısmı, Saadet Partisi ve BBP’liler tamamen bizim yanımızda oldu. Sizlerin aracılığı ile onlara da ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Alınan bu sonuç bir seçim değil, bir partiye de mal edilmemeli. Bu halkı ilgilendiriyor. Anayasa değişikliği ülkemizin önemli problemlerinden biriydi. İnsanların önü açıldı. ‘Evet’ diyenlere ‘Hayır’ diyenlere de teşekkür ediyoruz.

Önümüzde şimdi bir genel seçim var. Bu seçimlerde memleketimiz için hayırlı olur. Ben aday değilim. Bizim büyüklerimiz var. İl bakanlarımız var. Milletvekillerimiz var. Günü yaklaştığında bir karar verirler. Bizlerde o karara sonuna kadar destek veririz. Ama şuan da ben aday değilim. Mevcut milletvekilimiz Sayın Avni Doğan’da edebilir, etmeye de bilir. Ben onun adına da şuan da karar veremem. Çünkü o meclisin en tecrübeli isimlerinden biri. O konuda da hüküm yürütemem. İlçe başkanıyım. Aday olacak olan arkadaşlarımıza sonuna kadar destek olacağım” diye konuştu.

 bunyamin-kilic-ile-dobra-dobra-2.jpg

bunyamin-kilic-ile-dobra-dobra-3.jpg

 

Bu haber toplam 1521 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim