• BIST 96.861
 • Altın 238,344
 • Dolar 5,8057
 • Euro 6,5299
 • Kmaraş 10 °C
 • Malatya 7 °C
 • Kayseri 5 °C
 • Sivas 1 °C
 • Adıyaman 11 °C
 • Elbistanspor, play-out oynayacak
 • Polis Haftası, törenle kutlandı
 • ‘Çanakkale Şehitlerine’ şiirini güzel okuma yarışması düzenlendi
 • Elbistanspor, play-out oynayacak
 • Polis Haftası, törenle kutlandı
 • ‘Çanakkale Şehitlerine’ şiirini güzel okuma yarışması düzenlendi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bunlarda her numara var. Bay Muharrem dershane işletmiş, orada çalışan öğretmenlerin sigorta primlerini ödememiş. Daha ne diyeyim. Bunlara ülke emanet edilir mi? Bunlara 24 Haziran’da bir Osmanlı tokadı gerekir" dedi.

Partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde, “Yiğitler otağı, şairler, ozanlar yurdu Maraş. Türkiye’nin kalem kaşı Maraş, kalbimin güneşi Maraş. Sizleri gönülden selamlıyorum Maraş. Can Maraş, Canan Maraş, güzeller şahı Maraş. Suları kevser, toprağı mercan Maraş, havası, toprağı kendisi bir başka güzel Maraş” sözleri ile konuşmasına başlayan Erdoğan, 4 ay sonunda tekrar Kahramanmaraşlılarla buluştuğunu hatırlattı.

Erdoğan, "İstiklalin şehri Kahramanmaraş’ta burayı işgalcilere dar eden Sütçü İmamı, Maraşlı kadınların öncüsü Senem Ayşe’yi rahmetle yâd ediyorum. Necip Fazıl, Erdem Beyazıt, Cahit Zarifoglu başta olmak üzere erdem ve söz üstatlarına da selam ediyorum. Gazilerimize ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 9 yıl önce Keş Dağı'ndaki elim kazada hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimi de rahmetle hasretle yâd ediyorum.

Bize şu muhteşem tabloyu yaşattığınız için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Şimdi birileri çıkacak bu muhteşem topluluğa montaj diyecek. Bu sevdayı bindirilmiş kıtalar diyerek aşağılamaya çalışacaklar. Türlü bahanelerle bu sevdayı görmezden gelecekler. Şimdi soruyorum, burada montaj, fotoşop, bindirilmiş kıta var mı? Bu meydanda aşk var aşk, muhabbet var muhabbet. Bu meydanda Allah için sevmek var. Ben sizlere sevdalıyım, biliyorum ki Kahramanmaraş da bize sevdalı. Bu meydanda bütün renkleri ile Türkiye var. Bu meydanda 24 Haziran’ın müjdesi var. Maraş bugün olduğu gibi 2002 den beri bizimle oldu, bizimle yürüdü. AK Parti’nin hizmet siyasetinden yana oldu. Tüm kritik süreçlerle Kahramanmaraşlı kardeşlerimizi hep yanımızda oldu provokasyonlara gelmeyerek terör kalkan oldu, kardeşliğine sahip oldu. Kahramanmaraş’ın azim, cesaret ve kararlılığı ile gurur duyuyoruz.

Biz de Kahramanmaraş’ın kalkınması için tüm imkanları seferler yapıyoruz. 16 yılda 29 katrilyon yatırım yaptık Kahramanmaraş’a. Lafla peynir gemisi yürümez. Biz icraatla geliyoruz onlar lafla geliyor. Kahramanmaraş’a 5 bin 517 derslik yaptık. 137 trilyon eğitim bursu verdik. Şehrimize ikinci devlet üniversitesini Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi'ni kazandırıyoruz. Kamp eğitim merkezi, gençlik merkezleri, spor salonları inşa ediyoruz. Stada da kavuşuyor. 13'ü hastane toplam 78 adet sağlık tesisi kazandırdık. Kahramanmaraş’a yapacağımız 25 yeni sağlık tesisi projemiz var. İhtiyaç sahibi, şehit yakınları, gazilere, yetimlere 3 katrilyon lira kaynak aktardık. Bay Kemal yardım yapılmıyor diyor. Hesap ortada kitap ortada nasıl yalan söylersin. Bunlarda her numara var. Bay Muharrem dershane işletmiş orada çalışan öğretmenlerin sigorta primlerini ödememiş. Daha ne diyeyim. Bunlara ülke emanet edilir mi? Bunlara 24 Haziran’da bir Osmanlı tokadı gerekir" diye konuştu.

Ulaşım noktasında tam anlamıyla bir devrime imza attıklarını ve Ferhat gibi dağları deldiklerini ifade eden Erdoğan, Elbistan-Ekinözü karayolunun projesinin de hazırlandığının müjdesini vererek şöyle devam etti:

"Bölünmüş yol uzunluğunu 73 kilometreden 314 kilometreye çıkardık. 12 adet yol projemizin yapımı devam ediyor, Kahramanmaraş- Göksun yolu büyük oranda tamamlandı, 9 adet tünel, 3 adet viyadük bitti, güzergahı 17 kilometre kısaltacak proje önümüzdeki yıl tamamlanıyor. Biz size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Elbistan-Ekinözü yolunun projeleri de hazır, gereken adımları atacağız. Bizden önce ülkemizin demiryolları paslanmaya terk edilmişti. Karayollarında olduğu gibi demiryollarında da çok ciddi dönüşüme aldık. Türkiye’yi hızlı trenle tanıştırdık. Hızlı tren hattını 1213 kilometreye çıkardık. Kahramanmaraş’ı da hızlı trenle buluşturuyoruz. Mersin, Adana, Gaziantep Kahramanmaraş hızlı tren hattı Nurdağı’ndan geçiyor. Etüt çalışmaları devam ediyor. Bu iş proje işi, lafla değil, icraat icraat. Türkoğlu lojistik merkezimizi ilimize kazandırdık. Yeni bir havaalanı terminal binasını inşa ediyoruz bu yılsonunda tamamlıyoruz.”

Elbistan’a içme suyu getirecek projeyle ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İçme ve sulama suyu için Ayvalı Barajını inşa ettik. Aksu çayını doğal haline döndürmek için çalışma yapıyoruz. Sanayi atıklarını toplayıp arıtacak sonra da Sır barajına akıtacak projeyi gerçekleştiriyoruz. 17 baraj ve 2 göletin inşaat çalışmaları devam ediyor. Bu iş plan işi, proje işi. Lafla değil icraat, icraat icraat. Elbistan içme suyu isale hattının ihalesini yapacağız. 5 baraj, 4 gölet yaptık. Biz yaparız onlar yıkar, biz yapım ekibiyiz onlar yıkım. Ne diyor yaptırmam, yıkarım. Al birini vur ötekine. Neyi yıkıyorsun ya. Pazar akşamı benim milletim bu yıkım ekibine gereken dersi verecek. Ama Osmanlı tokadı ile. 146 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Kahramanmaraşlı çiftçilerimize 1,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Ama Bay Kemal, Bay Muharrem inkar ediyor. 6 ovamızı sit alanı olarak koruma altına aldık. Verdiğimiz 736 trilyon tutarındaki teşviklerle 326 bin işveren ve sigortalıya destek olduk. 3 organize sanayi yaptık. Bay Kemal, Bay Muharrem haberiniz var mı? Sen önce git öğretmenlerinin sigortasını öde” şeklinde konuştu.

Şehir hastaneleriyle ilgili yapılan haberlere tepki gösteren Erdoğan, "Bazı sahte haber yapan sahtekar medya organları bizim bu şehir hastanelerimize gölge düşürmeye çalışıyor. Sizin bu eserlere gölge düşürmeye gücünüz yetmez. Eşek ölür kalır semeri, yiğit ölür kalır eseri. İşte olay bu. Bizden buradaki en önemli sorunlarından biri ulaşımdı. Biz bu ulaşım noktasında devrime imza attık. Maraş'ta 4,5 katrilyon lira yatırım bedeli olan 12 adet yol projemizin çalışmaları devam ediyor.

Ben İstanbul'a büyükşehir belediyesi olmadan önce yönetimde CHP vardı. İstanbul'da hava pisti, çöp dağları vardı. Bunları biz temizledik. Biz önce yaptıklarımızı sonra yapacaklarımızı anlatıyoruz. Şimdi buradan soruyorum. 24 Haziran'da tercihimizi hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz? Bunlar için 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanlığında şahsıma, mecliste AK Parti'ye oy vermeye hazır mıyız? Biz 16 yılda bu kokuşmuş anlayışlar ile mücadele ettik. Türkiye'de onca çabamıza rağmen muhalefet açığını bir türlü kapatamadık. Seçimlerde çıtayı devamlı aşağı çeken bir muhalefet anlayışı var” dedi.

‘Biz milletimizle buraya geldik; yine pazar günü inşallah milletimizle yürüyeceğiz’ diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugüne kadar muhalefetten bir vaat duydunuz mu? Aday olur olmaz Edirne'dekinin yanına gidiyor. Ben CHP'lilere sesleniyorum. Bu adama nasıl oy vereceksiniz. HDP'ye, İYİ Parti'ye oy verenlere de sesleniyorum. Gelin bu dayanışmaya oy verin. Biz 20 uçakla Kandil'in önemli bölümlerini vurduk. Kandil'e ikinci operasyonda 35 kritik teröristi bir gecede etkisiz hale getirdik. Kardeşlerim Bay Muharrem son 2 aydır bol keseden yalan söylüyor. Haysiyet cellatlığı yaptı. Bay Kemal ile bazen Bay Muharrem'in yalanlarını yüzüne vurdu. Bay Muharrem bugüne kadar çıkıp terör örgütüne yönelik doğru düzgün bir laf etmedi. Sen terörü Edirne'dekini yargıdan kaçırarak mı çözeceksin?

Sen FETÖ'yü nasıl bitireceksin, ABD'den gelen telefonlarla mı bitireceksin. Kardeşlerim diyor ki biz başörtüsüne karşı değiliz, Bay Kemal diyor ki başörtüsü yasağını biz kaldırdık. Yalan söyleme yalan. Benim kızlarım, yeğenlerim üniversitelerin kapısında tacize uğradılar. Burada üniversite okuyamadılar. Bana yabancı ülkelerin devlet başkanları bu nasıl iş dediler? Anlattığımda şaşırdılar. Ama dedik artık bunu çözeceğiz. Çözdük mü? Şimdi başörtülü, başörtüsüz herkes ortak yerlerde çalışabiliyor mu? Kamu kurumları da böyle. Ne oldu ülke yıkıldı mı? İrtica geldi mi? Bunlar bunu hazmedemedi. Bay Muharrem bu sorulara cevap vermek yerine laf cambazlığı yapma. Projelerin varsa bunları açıklama. Devlet yönetmek sabır ister.

15 Temmuz gecesi Bay Kemal Atatürk Havalimanı'na geliyor. Ben de Marmaris'ten geliyorum. Bay Kemal bana ne diyor, bana da haber verse ben de orada olurdum. On binler meydanlara döküldü ama o ne yaptı aracıyla Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gitti. Kamu kurumları da böyle. Ne oldu ülke yıkıldı mı? İrtica geldi mi? Bunlar bunu hazmedemedi. Bay Muharrem bu sorulara cevap vermek yerine laf cambazlığı yapma. Projelerin varsa bunları açıklama. Devlet yönetmek sabır ister. 15 Temmuz gecesi Bay Kemal Atatürk Havalimanı'na geliyor. Ben de Marmaris'ten geliyorum. Bay Kemal bana ne diyor, bana da haber verse ben de orada olurdum. On binler meydanlara döküldü ama o ne yaptı aracıyla Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gitti” cümlelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Kemal isterdim ki sende de biraz yürek olsa seni orada görmek isterdim. Bir radyo programında darbe olsa ilk ben çıkarım demişti ama çıkamadı. Darbe şakşakçılarından devlet adamı olmaz. Bölücü örgüte şirinlik yapanlardan devlet adamı olmaz. Bunlara dükkan bile emanet edilmez. 2 gün kaldı pazar günü inşallah sandığa gideceğiz, oylarımızı kullanacağız. 40 yıldır siyasetteyiz, son 16 yılda Türkiye'yi nereden nereye getirdiğimizi biliyorsunuz. Sizin iradenizi terör örgüne peşkeş çekmedik. Darbeciler karşısında korkmadık. Tek bir adım bile geri adım atmadık. Önümüzdeki 5 yıl; kardeşlik, birlik, beraberlik için daha çok mücadele eden bir Tayyip Erdoğan göreceksiniz. Önümüzdeki 5 yıl; Türkiye’yi 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonuyla buluşturmak için daha fazla çalışan bir Tayyip Erdoğan göreceksiniz” şeklinde konuştu.

erdogan-(3)-001.jpgerdogan-(4)-001.jpgerdogan-(5)-001.jpg

Bu haber toplam 3518 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Chp’den İstifa Yalanlaması20 Nisan 2019 Cumartesi 18:13
 • Atık Malzemeler, Oyuncağa Dönüştü20 Nisan 2019 Cumartesi 17:53
 • Kiraz’dan İstifa Yalanlaması20 Nisan 2019 Cumartesi 17:28
 • Malatya’da Yük Treni Devrildi: 2 Yaralı20 Nisan 2019 Cumartesi 17:13
 • Tümsiad’dan Gürkan’a Destek20 Nisan 2019 Cumartesi 16:18
 • Şahintepesi Sosyal Tesisleri Halka Açılacak20 Nisan 2019 Cumartesi 15:28
 • Jandarmadan Öğrencilere Trafik Eğitimi20 Nisan 2019 Cumartesi 15:28
 • Nisan ayında kar sürprizi20 Nisan 2019 Cumartesi 14:50
 • Evi Kundaklanan Adam Sokakta Yaşıyor20 Nisan 2019 Cumartesi 14:33
 • Chp’de İstifa20 Nisan 2019 Cumartesi 13:48
 • ÜYE İŞLEMLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim