• BIST 94.082
 • Altın 189,916
 • Dolar 4,7932
 • Euro 5,6125
 • Kmaraş 28 °C
 • Malatya 29 °C
 • Kayseri 23 °C
 • Sivas 16 °C
 • Adıyaman 32 °C
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’

AK Partiden Duble Açılış

AK Partiden Duble Açılış
KAYNARCA- AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayları Nurhak ve Ekinözü ilçelerinde seçim

bürosu açılışına katıldılar. Seçim bürosunun açılışında konuşan, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili adayı Mahir Ünal, “Bizim tek bir derdimiz var, o da bu milletin derdidir. Başka hiçbir derdimiz yok” ifadelerini kullandı.

İki ayrı ilçede gerçekleştirilen seçim bürosu açılışına AK Parti İl Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, milletvekili adayları Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Mahir Ünal, Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Sevde Bayazıt Kaçar, Sıtkı Güvenç, Bülent Eken ve İdris Tezcan ile Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, Milletvekili Fatih Arıkan, aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Milletvekili adaylarından önce AK Parti Nurhak İlçe Başkanı Emirhan Bilen ve İl başkanı

Mehmet Fatih Erkoç birer konuşma yaptılar.

AK Parti Nurhak seçim bürosunun açılışını yapan milletvekili adayları daha sonra, vatandaşları selamlayarak, birer konuşma yaptılar.

AK Parti Milletvekili ve adayı Mehmet Sağlam, AK Parti hükümetinin eğitime büyük önem verdiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Son 8.5 yıldır AK Parti iktidarda. 8.5 yıldır Türkiye’de siyasi istikrar var. Bu ne demek? Bu cumhurbaşkanlarının, başbakanlara anayasa kitabı fırlattığı, genel ekonomik krizlerin olduğu, koalisyon dönemlerinin, siyasi istikrarsızlıkların sona ermesidir. Bunun sonucunda da tabi ekonomik istikrar var. Bir ekonomik gelişme var. Türkiye 8.5 yıl öncesine göre kişi başına düşen milli gelirde 3-4 misli daha ileriyiz. Bu zenginlik giderek elbette ki nüfusumuza eğitim hizmetleri olarak, sağlık hizmetleri olarak yansıyor. Giderek sosyal hizmetlere daha ağırlık veriliyor. Kısaca medeni milletlere baktığımız zaman bütçenin yani milletin parasının en fazla gezdiği yer Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığıdır. 2004’ten bu yana demek ki aşağı yukarı 7 yıldır en çok bütçeden para alan bakanlık Milli Eğitim Bakanlığıdır. Ne oluyor bu paralar? İşte okullar kuruluyor, pansiyonlar kuruluyor, yurtlar açılıyor. Türkiye’nin bütün illerine üniversiteler açılıyor. Bugün aşağı yukarı 165 tane üniversitemiz var. Daha bundan 3-5 yıl önce bunun yarısı kadar üniversitemiz vardı. Demek ki bütün Cumhuriyet tarihi boyunca kurulan üniversiteler kadar, 2002’den sonra üniversiteler kuruldu. Neden bu? Çocuklarımızın, milletimizin parasıyla bu üniversitelerde okumaları için. Yurtlar için, bu yurtlarda barınmaları için, onların yiyecekleri için. Üniversite öğrencilerimize 2002’de ayda 40 bin lira verilirdi. Bugün 240 bin lira veriliyor. Demek ki 3-5 senede, 8 senede en az 5-6 misli artmış onlara verilen paralarda. Bugün üniversiteye girip şu veya bu şekilde ekonomik imkânları müsait olmayan gençlerimiz üniversitede hiç kimseden yardım almadan devlet yardımıyla okuyabilecek duruma geldiler. Bu gün bütün ilçelerimizde Kahramanmaraş üniversitemize ilave olarak yüksek okullarımız var. Şimdi şunu demek istiyorum. Şunu söylemeye geldim sizlere. Şimdi AK Parti yalnız önümüzdeki 4 yıl için değil, 2023 yılı için yani önümüzdeki 12 yıl için bir program hazırladı. Şimdi bu programda Türkiye’nin 2023 yılında yani Cumhuriyetin 100. yılında nereye geleceği anlatılıyor. Ben size söyleyeyim. Şuanda kişi başı milli gelirimiz 10 bin dolar. 2023 yılında bu 25 bin dolar olacak” dedi.

TBMM Başkanvekili ve Milletvekili Adayı Nevzat Pakdil, Nurhak’ın bankasız bir ilçe olarak kalmayacağını söyledi.

Yaptıkları girişimler sonucunda Elbistan’dan gelen memurların haftanın 2 günü ilçede bankacılık hizmeti sunduğunu belirten Pakdil, “Yıllardır gelip gidiyoruz buraya okul ihtiyaçlarımız vardı. Benim hatırımda kalanlar yapıldı. Hastanemiz yapıldı. Emniyet binamız yapıldı. Aynı şekilde diğer ihtiyacı olan binalar hep beraber yapıldı. Bundan sonra da yapılmaya devam edecektir. Çok büyük bir ilçemiz değil Nurhak ama o bölgelerin kendilerine mahsus olan ihtiyaçları var. Bir Ziraat Bankası şubesiyle ilgili olarak o zaman uğraştık ve yanılmıyorsam 2 veya 3 gün Elbistan’dan memur arkadaşlarımız geliyorlar, bu görevi yerine getiriyorlar. Bunlar belirli biçimde niçin olmuyor. Kademeli olarak oluyor. O günkü şartlar altında ortaya konan bir kısım prensipler var, programlar var, kaideler var. Bunlar aşılamaz mı? Zamanı geldikçe aşılıyor. İnşallah ümit ediyoruz ki bu dönem içerisinde bütün ilçelerimize Ziraat Bankası şubemizin de Nurhak’a gelmesini hep beraber temin ederiz ve vatandaşlarımız da bu ihtiyaçlarını gidermiş olurlar. Bunun haricinde ortaya konan fazla bir problem yok. Biz bu dönem içerisinde huzuru, sükûnu hep beraber sağladık. Türkiye’ye bir huzur geldi, bir istikrar geldi. Türkiye’yi nereden alıp nereye getirdiğimiz belli. Bu ülkenin insanları için hak, hukuk, adalet kavramları burası için nasıl geçerli ise Güneydoğu içinde aynısı geçerli, Doğu Anadolu içinde aynısı geçerlidir. Bunların hepsini bir hukuk düzeni içerisinde, bir sistem içerisinde devletin ortaya koyduğu hukuk kuralları içerisinde herkes eğer kabahat işliyorsa, suç işliyorsa cezasını görecek” diye konuştu.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili adayı Mahir Ünal ise, parti olarak tek dertlerinin milletin derdi olduğunu belirterek, “Biz 8.5 yıl önce yola çıktığımızda, Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları yeni bir vizyonla, bu ülkenin derdiyle dertlenmiş insanlar olarak, Türkiye’nin dört bir tarafından aynı dert ve aynı sıkıntı ile bir araya gelmiş insanlar niye yola çıktılar, bunu hatırlamakta fayda var. Bundan 10-15 yıl önce terör yok muydu? Bundan 20 yıl önce bol keseden vaatlerde bulunan, milletin derdini dert etmeyen, kendi çıkarını düşünen, milletvekili olmak, genel başkan olmak, başbakan olmak için, sürekli bir şeyler olmak için yıllarca bu milleti kandırmadılar mı? 8.5 yıl önce biz bu ülkenin evlatları, bu ülkenin emanetini devraldığımızda, bu ülke gırtlağına kadar sorunlara batmamış mıydı? Bugün bize hesap sormaya kalkışanlara sormak istiyorum. Cumhuriyet 2002’de kurulmadı arkadaşlar. Cumhuriyetimizin 70-80 yıldan beri birikmiş sorunlarını, her birimiz bedenimizi taşın altına koyarak, elimizi taşın altına koyarak, siyaset yaparak değil, siyaset kurumunu çalıştırarak bu milletin sorunlarını çözmek için günde 18-19 saat çalışıyoruz.

Bizim tek bir derdimiz var. O da bu milletin derdidir. Başka hiçbir derdimiz yok. Bizim bir şey olmak gibi de bir derdimiz yok. Hamdolsun biz zaten eşrefi mahlûk insanız. Ve Rabbim bizi zaten kendi lütfuyle lütuflandırmış. Bizim görevlerimiz, sorumluluklarımız var. Bu aziz yüce millete karşı, bunu yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu kadrolara birileri hesap sormaya kalkışırken, önce elini vicdanına koyacak. Ekonomiyle, terörle ilgili, diğer sorunlarla ilgili hesap sormaya kalkıştığında önce elini vicdanına koyacak, geçmişte olanları hatırlayacak, birilerini kimilerinin nasıl aldattığını, nasıl kandırdığını, nasıl yalanlar söylediğini hatırlayacak, bankaların içinin nasıl boşaltıldığını, bilge milletin hayalleriyle, duygularıyla nasıl oynandığını hatırlayacak. Bu yüce milletin kaç defa hayal kırıklığına uğratıldığını hatırlayacak, ondan sonra dönüp Recep Tayyip Erdoğan’a bakacak. 8.5 yıldan beri her söylediğinin arkasında duran, dünyada bizi dimdik, alnımızı ak bir şekilde temsil eden, ‘biz ne aldanan, ne aldatan oluruz’ diyen, ‘Bu millete efendilik yoktur, hizmetkâr olmak vardır’ diyen ve bu millete hizmetkâr olan, bu milletin büyüklerinin elini öpen, bu milletin karşısında saygıyla eğilen, ‘İnsanı yaşat ki; devlet yaşasın’ diyen ve her insanına, 74 milyon ferdine kardeşi gibi, gözü gibi bakan, bu ülkenin tek bir insanının ayağına diken batsa, tırnağı taşa dokunsa yüreği sızlayan Başbakan’a bakacak. Biz siyaset yapmıyoruz. Biz siyaset kurumunu çalıştırarak, milletin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Ama geçmişte siyaset yapıyorlardı. Siyasetin sorunlarını, bu milletin sorunlarını istismar ederek, yalan söyleyerek siyaset yapıyorlardı. Şimdi onların bıraktıkları sorunları hamdolsun, tek tek çözüyoruz. 8.5 yılda geldiğimiz nokta ortadadır. 12 yıl sonra inşallah varacağımız hedefte bellidir. Türkiye’nin istikrarı da vardır, artık istikameti de vardır, Türkiye’nin istikbali de vardır, Türkiye, 2023’te dünyanın en büyük onuncu ekonomisine sahip olacaktır. Yüreğinizi ferah tutun, bu hizmetkârlarınıza güvenin” dedi.

Nurhak’taki programın ardından milletvekili adayları Mehmet Sağlam, Mahir Ünal, Sevde Bayazıt Kaçar ve Sıktı Güvenç ile Milletvekili Fatih Arıkan ilçeye bağlı Kullar Beldesini ziyaret ettiler. Kullar’da AK Parti heyetini Belde Belediye Başkanı Emin Şahin ve vatandaşlar karşıladı.

Milletvekili Adayları Nevzat Pakdil, Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Hamit Bülent Eken ve İdris Tezcan ise Tatlar Beldesini ziyaret ettiler. Tatlar’da belediye Başkanı Salih Kurt ve partililer tarafından karşılanan heyet, burada vatandaşlarla sohbet ettiler.

Milletvekili adayları daha sonra Ekinözü ilçesinde seçim bürosu açılışına katıldılar.

           

ak-partiden-duble-acilis-1.jpg

ak-partiden-duble-acilis-2.jpg

ak-partiden-duble-acilis-3.jpg

ak-partiden-duble-acilis-6.jpg

ak-partiden-duble-acilis-7.jpg

Bu haber toplam 1119 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim