• BIST 95.057
 • Altın 192,942
 • Dolar 4,7313
 • Euro 5,4902
 • Kmaraş 27 °C
 • Malatya 30 °C
 • Kayseri 23 °C
 • Sivas 19 °C
 • Adıyaman 32 °C
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’
 • Erkoç: 1/1000’lik plan bitmek üzere
 • Elbistan, şehidini uğurladı
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’
 • Erkoç: 1/1000’lik plan bitmek üzere
 • Elbistan, şehidini uğurladı

AK Parti, Göksun’da seçim bürosunu açtıAK Parti, Göksun’da seçim bürosunu açtı

AK Parti, Göksun’da seçim bürosunu açtıAK Parti, Göksun’da seçim bürosunu açtı
KAYNARCA- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Göksun teşkilatı Kahramanmaraş milletvekili adaylarınında katılımıyla seçim bürosununun açılışını yaptı.

Göksun İş Merkezinde saat 11.00’da düzenlenen açılış töreninde milletvekili adayları, Göksun halkına seslendi. Miting havasında geçen açılış töreni, Kahramanmaraş Milletvekili adaylarının konuşmasıyla başladı.

Tören, AK Parti Göksun İlçe Başkanı Talat Koska ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Fatih Erkoç’un selamla konuşmasıyla başladı. 

Selamlama konuşmaların ardından kürsüye ilk olarak AK Parti Kahramanmaraş 1. sıra Milletvekili aday Mehmet Sağlam davet edildi.

8,5 yıllık AK Parti iktidarıyla Türkiye’nin değiştiğini ifade eden Mehmet Sağlam, “2007 seçimi, ardından mahalli seçim, hemen arkasında da bir yıl dolmadan bir referandum geçirdik. Bu referandumda sizlere daha demokrat bir Türkiye, anayasa değişikleriyle bağımsız bir yargı, kadınlarımıza çocuklarımızı koruyucu maddeler getirdik. Bu değişikliğe yüzde 80 destek verdiniz. Emeğinize, gönüllerinize sağlık. TBMM’de kendi kararlarınızla onların kararlarını iptal eden ve gerekirse de siyasi partileri kapatan bir anayasa mahkemesi vesayet ortadan kalktı” dedi.

Sağlam, konuşmasının devamında; “Bugün hâkimler ve savcılarımız kendi seçtikleri, yüksek hâkimlerimiz tarafından yönetiliyor. Bağımsız bir biçimde karar veriyorlar.  Türkiye’nin yargı üzerindeki vesayetinin kalkması, yalnız yasama organının değil, yalnız yargı organlarımızın hâkimlerimizin savcılarımızın değil, meclise dayalı yürütmenin de işlem ve eylemlerinde belli bir rahatlığı mutlaka sağlayacaktır. Danıştay’ın da yapamayacağı anayasa mahkemesi kararlarıyla sabit olan yerindelik denetimini artık durdurmasını ve ona göre kararlar almasını temenni ediyoruz. Sizin yüzde 80 oylarınızla kabul edilen bu anayasanın bu referandumun yeni bir anayasaya yansıması söz konusu. 12 Haziran seçimleri çok önemli. Hatırlarsanız referandum içinde çok önemli demiştik. Neden önemli? Türkiye çok daha yeni, 12 Eylül askeri rejiminin hazırladığı anayasadan kurtulacak ve yepyeni daha özlü, daha kısa, daha insan odaklı bir Türkiye Cumhuriyetini yeniden düzenlemek için ortaya çıkacaktır. Bu anayasayı sizin temsilcileriniz yapacaktır. Bu anayasayı 12 Haziran seçimlerinden sonra burada gördüğünüz güzide 8 tane memleket evlatlarını meclise gönderdiğimiz zaman onların ortaya koyacağı yeni Türkiye Cumhuriyeti meclisini yapacaklardır.  Tabiî ki çeşitli yerlerden fikirler alınacaktır. Ama bu anayasayı sizin seçtiğiniz milletvekilleri, sizin menfaatinize göre yeniden yapacaklardır. İşte bu anayasayı yaparken meclisteki çoğunluğumuz önemli. Referandumda verdiğiniz yüzde 80 oyun üzerini bu güzide arkadaşlarımıza bekliyoruz. Desteğinizi verin onlarda sizin için yepyeni bir anayasa yapsınlar. 12 Haziran seçimleri sadece yeni bir anayasa vaat etmiyor, yepyeni bir Türkiye vaat ediyor.

Hedefler arasında Türkiye lider bir ülke olacak dünyada. Ekonomik bakımdan dünyanın en zengin 10 ülkesi arasına girecek. Bugün 17. sırada. Türkiye’nin milli geliri 2 trilyon lira olacak. Bugün 750 milyon dolar civarında. Kişi başına düşen gelir şuanda 10 bin dolar civarında, 2023’te 25 bin dolara çıkacak. Türkiye’nin ihracatı bugün 130 bin milyar dolarda, bu 500 milyar dolara çıkacak. Türkiye gerek siyaseten, gerek ekonomik bakımdan bir dünya devleti olacak” ifadelerine yer verdi.

Ardından TBMM Başkan Vekili AK Parti Kahramanmaraş 2. sıra Milletvekili adayı Nevzat Pakdil, bir konuşma yaptı.

Pakdil, “3 Kasım 2002’den bugüne sizler bizlere büyük destek verdiniz. Hep bizim yanımızda oldunuz. 2002’den buyana çeşitli seçimler geçirdik. Bunların her birinde yükselen oy oranlarıyla bizlere destek verdiniz. Bunun için sizlere saygılarımı, şükranlarımı arz ediyorum. Sağ olun var olun. 3 Kasım seçimlerinde söylediğim bir sözü hatırlatıyorum zaman zaman. 2002’den sonra Türkiye’de güneş daha bahtiyar, daha güzel insanların üzerine doğacak demiştim. Ve güzellikleri gerçekleştirdik. Bir 2002’nin Türkiye’sini düşünün birde şimdikini. Türkiye’de artık vesayet rejimi sona eriyor. Türkiye’de maziler ortadan kalkıyor. Geçtiğimiz dönemlerde ilçelerimizde gezerken genel başkanınız muhtar bile olamaz diyorlardı. Bizde millet iradesi üzerinde güç tanımadığımızı ifade ederek, bugünlere geldik. Eğer siz bize emanetinizi verirseniz biz bu sıkıntıların, bu engellerin hepsini aşarız dedik. Ve 19 Kasım’da hükümet kuruldu. Nisan ayında ise Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi yiğit düştüğü yerden kalkar kaidesiyle Siirt’ten milletvekili olarak seçime girdi ve başbakan oldu. Bugün muhtar olamaz diyenler nerede şimdi? Adları sanları bile unutuldu. Hiç kimse onları hatırlamıyor. Ama biz bu 9 içerisinde biz Türkiye’yi bir yerden aldık, bu günlere hep beraber taşıdık. Ülkemizi zirveye taşıdık. Başbakanımızın önderliğinde bugün Türkiye öncü ve lider bir ülke. Dünyada sözü dinlenen, itibarı olan bir Türkiye var artık. Bunu kim ortaya çıkardı. Bunu milletimiz ortaya çıkardı. İnşallah bundan sonrada bu güzellikler artarak devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. İşte bu ustalık döneminde Türkiye’yi yıldız bir hale yine hep beraber getireceğiz” dedi.

Daha sonra AK Parti Kahramanmaraş 3. sıra Milletvekili adayı Göksun halkına seslendi. Ünal, 80 yıllık cumhuriyetin sorunlarını biz 8 yılda büyük oranla çözdüklerini iddia ederek, “Hz. Mevlana derki aynı dili konuşalar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşırlar. Şimdi burada beklerken her birinizin gözlerine baktığımda yaşadığınız duyguları hissediyor ve her birinizi tekrar tekrar kucaklıyorum. Sizler bizi 2002 yılında anlımızdan tanıdınız, gözlerimizden tanıdınız. Bizleri sizlerimizle değerlendirmediniz, baktınız dediniz ki; bunlar bizim çocuklarımız. Bunlar bizim duyularımızla bezenmiş, bizim derdimizle dertlenmiş, bizim hasretimizi kendine hasret bilmiş çocuklarımız dediniz ve bizleri bağrınıza bastınız” dedi.

Ünal, konuşmasının devamında: “2002’de bizi iktidar yaptınız bizi mahcup etmediniz. Bizlerde sizlere layık olmaya çalışıyoruz. 2004’de yine hukukumuz, kardeşliğimiz ve muhabbetimiz devam etti. Yine sizler bu hukuka devam edip bizleri mahcup etmediniz. 2007’de bizi mahcup etmediniz. 2009’da bizi mahcup etmediniz. 2010’da yolcuğumuz devam etti. Ama 2010’da önemli bir şey oldu. Bu millet 1950 ile 1960 yılları arasında çocuklarını evlatlarını iktidar yaptılar. O dönemde de bu millete hasso memo diyorlardı. Ankara’da Ulus Meydanına, Kızılay’a şapkalı, kasketli köylü diyorlardı ve bunların bu meydanlara girmesi yasaktı. Neden? Yabancı misyon şefleri görürde utanırız diye bu ülkenin has evlatlarını Ankara’nın göbeğine sokmuyorlardı. Ama bu millet ne yaptı. 1950’de kendi evlatlarını iktidar yaptı. 10 yıl bu milletin iradesi büyük çoğunlukla sandığa yansıdı. Ve efendiler şunu gördü; milletin iradesi kendi başına bırakıldığında pekte işlerine gelmeyen şeyler oluyor.

Ve 1960’ta maalesef bir darbe yaptılar. Atatürk’ün 1924’te yaptığı anayasayı değiştirdiler. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir yazan Atatürk’ün ifadesini 1960 darbe yasasında egemenliği milletten aldılar ve ifadeyi şöyle değiştirdiler; ‘Egemenlik millet adına şu şu şu anayasal kurumlar tarafından kullanılır.’ 1960’tan 2002 yılına kadar 42 yıl milletin burnundan getirdiler. Darbeler, muhtıralar, sağ-sol, alevi- Sünni çatışmaları bu milletin boynunu çevirmesine sırtını doğrulmasına imkân vermediler. En son 28 Şubat, ondan sonra büyük ekonomik kriz, bankaları boşaltılmış, kaynakları heba edilmiş, insanları umutsuzluğa terk edilmiş bir Türkiye vardı. Millet bizi anlımızdan tanıdı. Bağrına bastı. 2002’de beraber yola çıktık. Ve 8,5 yıldan buyana biz sadece milletimize hizmetkâr olmaya çalıştık. Milletimize layık olmaya çalıştık. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yürümeye çalıştık sadece. 

Şimdi öyle bir noktaya geldik ki. Hamdolsun vesayet sona erdi. Hamdolsun bu aziz milletin iradesindeki vesayet kalktı.  Çünkü gece gündüz çalışan bir başbakan ve arkadaşları var. Ama şimdi yeni bir hedefimiz var. Şimdi bu yüce millet kendi sivil anayasasını yapmaz, kendi özgürlüğünü, anayasal haklarını sivil bir anayasa ile güvence altına almazsa, güven veren bir adalet sistemi anayasal bir zeminde tesis edilmezse bu kazanımların fazla bir kıymeti yok. O yüzden bu seçimde AK Parti’yi en az 335 milletvekiliyle meclise göndereceksiniz ve bu millet kendi anayasasını yapacak. O yüzden her bir milletvekilinin çok büyük kıymeti, değeri var. Bugüne kadar her verdiğimiz sözün arkasında durduk. Sorunları, sıkıntıları biliyoruz ve bunları çözmek için elimizden geleni yapıyoruz.

80 yıllık cumhuriyetin sorunlarını biz 8 yılda büyük oranla çözdük. Ustalık döneminde Türkiye’yi sorunlarını çözmüş, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi haline getireceğiz bundan emin olun. Kendi bölgenizden Türkiye’ye baktığınız zaman sorunlar gözünüze çok büyük görünebilir. Ama Türkiye’den baktığınız zaman Kahramanmaraş ve ilçelerinin sorunları büyük değildir, hepsi çözülür. Rahat olun. Bu duygularla herkesi selamlılar, Allah yar ve yardımcınız olsun” ifadelerine yer verdi.      

Ünal’ın konuşmasın ardından AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili adayları Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Sevde Bayazıt Kaçar, Sıtkı Güvenç, Hamdi Bülent Eken ve İdris Tezcan ile Milletvekili Fatih Arıkan, tek tek söz alarak Göksun halkına seslendi.

Yapılan konuşmaların adından Göksun İş Merkezi 2. katında bulunan Göksun Seçim Bürosu’nun açılış kurdelesi AK Parti İl Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Milletvekili Adayları Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Mahir Ünal, Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Sevde Bayazıt Kaçar, Sıtkı Güvenç, Hamdi Bülent Eken ve İdris Tezcan ile Milletvekili Fatih Arıkan tarafından kesildi.

Açılış törenine, Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanı Nursel Reyhanlıoğlu, Kahramanmaraş İl Gençlik Kolları Başkanı Fırat Görgel, AK Parti il genel meclis üyeleri, belde belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

ak-parti,-goksun-secim-burosu-acti-1.jpg

ak-parti,-goksun-secim-burosu-acti-5.jpg

Bu haber toplam 1703 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mahir Ünal, Elbistan’da STK temsilcileri ile buluştu20 Haziran 2018 Çarşamba 18:07
 • Hava kalitemiz Nisan’da yükseldi20 Haziran 2018 Çarşamba 16:01
 • Dora, “Suriyelileri vatanlarına kavuşturacağız”20 Haziran 2018 Çarşamba 16:00
 • Sungur’dan mitinge davet20 Haziran 2018 Çarşamba 15:58
 • Çocuğun Parmağına Sıkışan Yüzüğü İtfaiye Çıkardı20 Haziran 2018 Çarşamba 15:38
 • Kahramanmaraş’ta Yayla Şenliği20 Haziran 2018 Çarşamba 12:53
 • Ünal, Kahramanmaraş basını ile bir araya geldi19 Haziran 2018 Salı 16:19
 • Koruma Kurulu ile meslek sahibi oldular19 Haziran 2018 Salı 16:16
 • Trabzon Caddesi’ne büyük ilgi19 Haziran 2018 Salı 16:13
 • Kuruması İçin Asılan Halıları Çaldılar19 Haziran 2018 Salı 15:23
 • ÜYE İŞLEMLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim