• BIST 94.082
 • Altın 189,916
 • Dolar 4,7932
 • Euro 5,6125
 • Kmaraş 34 °C
 • Malatya 35 °C
 • Kayseri 29 °C
 • Sivas 22 °C
 • Adıyaman 36 °C
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’
 • Şeker fabrikasının devir işlemleri başlatıldı
 • Elbistanspor, altyapıya önem verecek
 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlediği mitingde halka hitap etti ‘Bunlara bir Osmanlı tokadı gerek’

Açık Öğretim Hizmetleri Elbistan’da Verilecek

Açık Öğretim Hizmetleri Elbistan’da Verilecek
Elbistan Meslek Yüksek Okulu (EMYO) Müdürü Doç. Dr. Hanifi Binici, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Akademik Hizmetler Koordinatörlüğü ile yaptığı

yazışmaların sonuç verdiğini ifade ederek, Açık Öğretim Akademik Danışmanlık hizmetlerinin artık Elbistan’da sunulacağını söyledi.

Elbistan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Binici, yaptıkları yazışmalar sonucunda, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Akademik Hizmetler Koordinatörlüğü’nü Elbistan’a kazandırdıklarını ifade etti.

Binici, “Biz öğrencilerin ihtiyacı olan tüm akademik danışmanlık hizmetlerini Elbistan büromuz aracılığı ile vereceğiz. AÖF öğrencileri kayıt olma, öğrenci belgesi alma, askerlik işlemleri gibi birçok işlemleri, Kahramanmaraş’a yada başka bir İl’e gitmeden büromuzdan yapabileceğiz” diye konuştu.

AÖF’nin yaptığı değerlendirmeler sonucunda Türkiye genelinde sadece Çorlu ve Elbistan’a Akademik Hizmetler Koordinatörlüğü verdiğini dile getiren Binici, EMYO Müdür Yardımcıları Ökkeş Yüksel ve Muharrem Eren ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

EMYO Müdürü Doç. Dr. Binici, “Açık öğretim eğitimi alan insanlarımızın Kahramanmaraş’a kadar gitmeleri yerine, Elbistan’da hem akademik eğitim hizmetleri alabilmeleri, hem de mümkünse sınavların yapılması acaba olabilir mi diye, sayın Rektör’ümüzün de bilgisi dahilinde yazışmalar yapmıştık. Anadolu Üniversitesi bu değerlendirmeyi yaptı ve Türkiye genelinde 2 ilçede akademik danışmanlık hizmetlerinin verilebileceğine karar verdi. Bu bağlamda Elbistan Meslek Yüksek Okulu’nda koordinatörlük bölümü ihdas edilmiş oldu. Yani Açık Öğretim Fakültesi Akademik Danışmanlık Koordinatörlüğü açılmış oldu. Umut ediyorum ki, önümüzdeki günlerde bölgedeki ilçeler olan; Afşin, Göksun, Ekinözü, Nurhak ve hatta Darende’deki öğrencilerimiz danışmanlık hizmetleri almak için artık, başka yerlere gitmek yerine burada hizmet alabilirler. Takvimin çok hızlı olması ve birazda sıkı olması nedeniyle adayları uyarmak istiyoruz. 27 Ekim 2011 tarihinden itibaren okulumuzda 2 dersten hemen kurs açacağız. Bu kurslarda yüz yüze eğitim yapılacak ve bu kurslara öğrenciler ücretsiz katılabildikleri için gerekli planlamalar yapıldı.             Adaylarımız yüksek okulumuza 11-17 Ekim tarihleri arasında başvuru yapabilirler.” Dedi.

Binici, Elbistan Meslek Yüksek Okulu Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Akademik Hizmetler Koordinatörlüğü olarak en kısa sürede Elbistan şehir merkezinde büro açacaklarını belirtti.

Açık Öğretim Akademik Danışmanlık hizmetleri artık Elbistan’da sunulacak. Öğrencilerimiz bundan sonra açık öğretim ile ilgili yaptıracakları işlemler için Kahramanmaraş’a gitmeyecekler. Danışmanlık hizmetlerinin en önemlisi öğrencilerle yüz yüze eğitim. Yüz yüze eğitimde de kastımız kurslar vereceğiz. Açık öğretimin planladığı şekilde kurslar verilecek. Bu kursları Yüksek okulumuzda vereceğiz” dedi.

Türk yükseköğretim sisteminde 28. yılını tamamlayan Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi, yaklaşık 1milyon 700 bin öğrencisi ve bir buçuk milyon mezununa uzaktan eğitim yoluyla yüksek öğrenim sağlamanın yanı sıra özel projeler yardımıyla Türkiye’nin eğitim sorunlarının aşılmasında vazgeçilmez bir rol üstlenmektedir.

Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi ülkemizde yüksek öğrenim talebini karşılamada sağladığı kapasite yanında milli eğitim, sağlık, ilahiyat, tarım, polis, jandarma, kara, deniz ve hava komutanlıkları personeline yönelik önlisans, lisans tamamlama ve lisans eğitimlerini uzaktan eğitim modeli ile sürdürmektedir.

Akademik Danışmanlık Hizmetleri

Yüzyüze Akademik Danışmanlık

Akademik Danışmanlık Hizmetleri kapsamında, uzaktan öğretim gören öğrencilerimiz, bazı seçilmiş dersleri yüz yüze yapabilme olanağı elde etmektedirler. Akademik Danışmanlık dersleri, uzaktan öğretim yapan Açık öğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri öğrencileri için öğrenilmesinde güçlük çekilen bazı derslere yönelik olarak yürütülmektedir.

2011 – 2012 öğretim yılında Akademik Danışmanlık Hizmetleri 2 aşamada uygulanacaktır:

1-Üniversitemiz Elbistan Meslek Yüksekokulunda Açık Öğretim Fakültesi Akademik Danışmanlık Hizmetleri verilmeye başlanmıştır. Bu bağlamda 30 Ekim Pazar günü aşağıdaki dersler verilecektir. Dersler için öğrencilerin KSÜ Elbistan Meslek Yüksek Okulu Açık Öğretim Fakültesi Akademik Danışmanlık Koordinatörlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Verilecek Dersler:

- Eski Türk Edebiyatına Giriş: Biçim ve Ölçü (Eski adı: Eski Türk Edebiyatına Giriş)

- Osmanlı Türkçesi’ne Giriş-1 (Eski adı: Osmanlı Türkçesi’ne Giriş)

Ders Saatleri : 13.00 – 17.00

 Müracaat Tarihleri: 11 Ekim 2011 – 17 Ekim 2011 arasında

İrtibat adresi: Elbistan Meslek Yüksekokulu / Doğan Kasabası

 Tel: 0 (344) 421 20 15 – 16

Fax: 0 (344) 421 26 26

2011 – 2012 öğretim yılında, dönemlik sisteme geçen Açık öğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne yönelik, Eski Türk Edebiyatı’na Giriş (Yeni Adı: Eski Türk Edebiyatına Giriş: Biçim ve Ölçü) ve Osmanlı Türkçesi’ne Giriş (Yeni Adı: Osmanlı Türkçesi’ne Giriş – 1) dersleri için yüz yüze danışmanlık hizmetleri 24 Ekim 2011 tarihinde başlayacak ve 20 Ocak 2012 tarihinde son bulacaktır. Bu derslerin yapılacağı merkezler ve ders programları, en geç 17 Ekim 2011 tarihinden itibaren, AÖF Büroları ve http://www.anadolu.edu.tr adresinde “Açık öğretim” linkinde bulunan “Akademik Danışmanlık Hizmeti” bağlantısında duyurulacaktır.

Dersler, resmi ve dini bayram tatil günleri (Kurban Bayramı, 29 Ekim, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs), Açık öğretim sınavlarının yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır. Merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan akademik danışmanlık dersleri için hiçbir ücret alınmamakta, öğrenci kimliği gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Danışmanlık derslerine katılım zorunlu değildir.

2) 02 Ocak 2012 tarihinde başlayıp, 25 Mayıs 2012 tarihine kadar kesintisiz sürdürülecek olan Akademik Danışmanlık Hizmetleri kapsamında yüz yüze öğretimi yapılacak dersler şunlardır:

1. Sınıf Dersleri: Genel Matematik, Genel Muhasebe, İktisada Giriş

2. Sınıf Dersleri: Muhasebe Uygulamaları, İstatistik, İktisat Teorisi

3. Sınıf Dersleri: Maliyet Muhasebesi, Türk Vergi Sistemi, Finansal Yönetim, İngilizce

4. Sınıf dersleri için akademik danışmanlık uygulanmamaktadır.

Bu derslere ilişkin ayrıntılı programlar en geç, 2011 Aralık ayının son haftasında, illerdeki AÖF bürolarında ve http://www.anadolu.edu.tr adresinde “Açık öğretim” linkinde bulunan “Akademik Danışmanlık Hizmeti” bağlantısında ilan edilecektir.

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, genel kuralların yanı sıra, hem Anadolu Üniversitesi, hem de yüz yüze öğretim gördükleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar. Akademik Danışmanlık Hizmetleri’ne ilişkin olabilecek değişiklikler ve gelişmeler, illerdeki AÖF büroları, Anadolu Üniversitesi’nin internet sayfası ve basın aracılığı ile duyurulacaktır.

AÖF Bürolarının Verdiği Hizmetler

2. AÖF Bürolarının Öğrencilere Verdiği Hizmetler

AÖF büroları, Uzaktan Eğitim Sistemi ile öğretim yapan fakültelerin illerdeki öğrenci hizmetlerini yürüten birimlerdir. AÖF bürolarının öğrencilere vereceği hizmetler aşağıda açıklanmıştır. (Büro adresleri kayıt ve kayıt yenileme kılavuzlarında bulunmaktadır).
2.1. Ders Kitaplarının Dağıtımı

Ders kitaplarının dağıtımı, aksine bir duyuru yapılmadığı sürece kayıt ve kayıt yenileme anında AÖF bürolarından yapılır. Ders kitaplarının AÖF bürolarından dağıtımı 04 Nisan 2010 tarihine kadar devam edecektir.
2.2. Öğrenci Belgesi

Öğrenciler AÖF bürolarına bizzat veya posta yoluyla başvurarak öğrenci belgesi alabilirler. Öğrenci belgesi fotoğraflı olarak düzenlenmektedir. Öğrenci belgenizin hatalı bilgi ile dökülmemesi için bilgilerinizi http://aofburo.anadolu.edu.tr adresinde yayımlanan AÖF Büro-Web sitesinden AÖF Büro-Web/AÖF E-Posta Hizmetleri Şifresini kullanarak kontrol edebilir, hatalı bilgi var ise düzeltme için AÖF bürolarına başvurabilirsiniz.
2.3. Askerlik Tecil İşlemleri
2.4. Not Bildirim Belgesi (Transkript)
2.5. Yeniden Öğrenci Kimlik veya Tanıtım Kartı Düzenlenmesi
Posta ile kayıt silme işlemi yapılmaz!

Kayıt silme işlemi öğrencinin bizzat AÖF bürosuna başvurmasıyla yapılacaktır. Anne, baba, kardeş ve eş gibi yakınları kayıt sildirme işlemi yaptıramazlar.

2.7. Büro, Sınav Merkezi ve Kişisel Bilgi Değişiklikleri
2.7.1. AÖF Büro-Web Sitesinden Yapılabilecek Bilgi Değişiklikleri

AÖF bürosundan yapılacak adres değişikliği için öğrenciler bizzat başvurmak zorundadırlar.

22.01.2011 tarihine kadar adres, büro, sınav merkezi değişikliği yapanlar, 2010-2011 öğretim yılı ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilirler. Bu tarihten sonra yapılan değişiklikler yıl sonu ve bütünleme sınavı için geçerlidir.

03.04.2011 tarihine kadar adres, büro, sınav merkezi değişikliği yapanlar, 2010-2011 öğretim yılı yıl sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilirler. Bu tarihten sonra yapılan değişiklikler bütünleme sınavı için geçerlidir.

03.07.2011 tarihine kadar adres, büro, sınav merkezi değişikliği yapanlar, 2010–2011 öğretim yılı bütünleme sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilirler. Bu tarihten sonra yapılan değişiklikler sonraki öğretim yılını kapsayacaktır.

2.7.2. AÖF Bürosundan Yapılabilecek Kişisel Bilgi Değişiklikleri
2.8. Ön Lisans Yazısı

2.9. Ön Lisans Diploması

2.10. Başarı Belgesi


Bu haber toplam 6940 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Elbistan Kaynarca Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0344-415 0 415 | Faks : 0344-415 0 415 | Haber Scripti: CM Bilişim